Výpadky počas používania monitoru dychu - vyšetrenia

29. okt 2022

Dobry den
V prvom rade Ano pojdem pediatricke!!!!
Chcem sa len opytat mamiciek co maju monitor dychu a dietatko ma vypadky /prvy ako mesacna, druhy trojmesacna, treti a stvrty 7mesacna noc po sebe/ monitor nema falosne signaly
Monitor ma riadne pod sebou
Monitor ma nove baterky
Monitor je novy
Kedy by som mala riesit nejake vysetrenia? Aj prve dieta malo vypadky ale pediatricka neriesila nic
Prosim maminy co sa s tym stretli nie tie ktore sa nudia

kacena4
29. okt 2022

mojej pipal monitor pri znizenej saturacii alebo ked malo nadchu a upchaty nos casto sme kvoli tomu koncili v nemocnici kedze sa hned neprebrala na pipanie a mala infekt. drzte sa

autor
29. okt 2022

@kacena4 ano teraz ma plny nos , odsavame sopel zuby v plnom prude, dakujem

kacena4
29. okt 2022

tak sa potom nemusis nicoho bat bude to nadchou

autor
29. okt 2022

@kacena4 dakujem za upokojenie

thoughtfulweirdo
29. okt 2022

Ahoj, môj syn mal za prvých 6 mesiacov asi 4-5 krát natoľko dlhú apnoicku pauzu, že začal monitor pipat. Raz som to videla v priamom prenose, takže naisto som vedela, že problém nebol v monitore. Tuším po 3 razoch som to spomenula pediatrovi, vravel, že ak sa to zopakuje znova, pošle ho na neurológiu. Zopakovalo sa to až po nejakých 2 mesiacoch a to bolo posledný krát, v pol roku. Aj som to vtedy zabudla doktorovi spomenúť, tak sme na tej neurológii nakoniec neboli. Teraz má 1,5 roka, polovicu noci spáva na monitore a od toho pol roka sa to nestalo 🙂 mne k tomu vtedy pediater povedal, že niektoré bábätká majú tak tuhý spánok, že sa občas zabudnú nadýchnuť, ale to pipanie monitoru ich z toho vytrhne a zase začnú. Určite to pediatrovi spomeň, ale žiadna panika vopred 🙂

autor
30. okt 2022

@thoughtfulweirdo ano aj ja som si to odsledovala kedze som sicto chcela potvrdit dokonca aj ked naobed spinka somnou na posteli tak ma vypadok ale ja cakam max 5sek a chytim ju aby sa nadychla,, som zvedava do povie pediater kedze je to starsi doktor niektore veci su prenho prehnane novodobe