Vypuklý pupok u novorodenca

radovanaa
5. apr 2023

Zdravím, chcem sa opýtať synovec ma 1 mesiac a jeho pupok vyzerá takto ( prikladám fotku ) .
Je to normálne? Nemám s tým skúsenosti síce mam 3 mesačného drobca aj ja ale on s týmto problém nemal jemu pekne pupok vzrastol dovnútra, čítala som že to môže byť aj pruh ale tak keď pritlačíme na pupok tak vojde dnu 🙂 . Lekárke to švagriná ukázala, ale ta to ignoruje . Prosím vás ak má niekto skúsenosť tak budeme vďačný 🙂

petamich
5. apr 2023

nie je to normalne, bude to velmi pravdepodobne pupocna hernia, nech to skonzultuje s pediatrickou (alebo nech ide fyzioterapeutke ak pediatricka je ignorant), kazdopadne, ked tak sa to aj tak riesi neskor ale minimalne jej poradia ako ne/manipulovat s dietatom atd

majamat
5. apr 2023

urcite pupocny pruh, riesit s dr.

athena27
5. apr 2023

určite riešiť s doktorom

taktotedanie
5. apr 2023

Cim skor chirugia

cool123
5. apr 2023

My sme tiez mali vytlačený pupcek von a dcerka mala diastazu, upozornila ma nato az nova pediatricka, keď mala dcerka 8 mesiacov. Povodna pediatrocka bola pritom starsia skúsenejšia a nanič ma neupozornila. posilnovanim brusnych svalov sa to zlepsilo ale pupcek jej stale trosku vytŕča.

radovanaa
autor
6. apr 2023

Ďakujem vám všetkým určite to budeme riešiť

kikush23
6. apr 2023

@radovanaa maly mal presne takyto isty pupok a mal pupocny pruh,postupne z toho vyrastol. Poslem ti fotky do IP ake to mal.. musela som mu davat gazicku(spravit taku gulicku) a prelepit

gabym
6. apr 2023

@radovanaa ahoj, môj ma 2 mesiace a tiež má taký pupok. Zrovna včera sme mali poradňu a pýtala som sa na to, tak dr vravel že ono to časom zmizne samé (malo by do roka), ak nie tak potom chirurgicky odstrániť. Ale že to je len kozmetická vada. Má to asi z pučenia, plaču a tak

fineta
6. apr 2023

Ide zrejme o umbilikálnu herniu.. mladší syn to mal. Pediatrička nám odporučila pupok lepiť. Takým spôsobom, že priložiť mincu a krížom cez ňu prelepit páskou. Mal to zalepene stále a po niekoľkých týždňoch sa mu to krásne upravilo. Nepamatam si presne kolko to uňho trvalo, bolo to skoro pred 15 rokmi..