Vyrážka na líčku. Čo to môže byť?

ywula
12. júl 2017

Maminky poraďte...dcérke začala pred pár mesiacmi rásť na líčku taká vyrážtička.Mala si ju zodvakrát odšrabla...Teraz máme toto..zdá sa mi že to rastie...akoby to bola taka bublinka....
.Samozrejme že sa chystáme ku kožnej lekárke...LEN ČI NETUŠÍTE ČO TO MÔŽE BYŤ...nestretli ste sa s niečim takým?🤒

rencacaa
12. júl 2017

Vyzera to ako hemangiom - nezhubny nador krvnych ciest

ywula
autor
12. júl 2017

ten sa vie tak rýchlo vytvoriť?

rencacaa
12. júl 2017

@ywula neviem ale oni zvyknu aj zmiznut u malych deti. Ved uvidis co ti povie kozna, ale podla mna ti je ono

elenajezova
12. júl 2017

Tiež si myslím, že je to hemangióm.

bashka80
12. júl 2017

súhlasím, to je hemangióm a @rencacaa má pravdu, zvyknú sa často aj samy od seba vstrebať.

ivuska6
12. júl 2017

Áno hemangion treba to dať vyoperovat môj malý to mal na chrbte tiež si to najskôr odrapil malú chrasticku potom sa to nalialo zase praskol a potom nám to rapídne rýchle začalo rast do maliny keďže mal malo rokov nechceli mu to robiť že nevydrží na stole operačnom ale keďže som vedela čo je za dieťa že všetko čo som povedala on spraví na moje ryziko to robili mi povedali keď je to veľké už sa to zlé operuje čím skôr von ak badas rýchli nárast

ivuska6
12. júl 2017

riziko

slavka1811
13. júl 2017

hemangióm asi...určite ukáž kompetentnému lekárovi a on bližšie určí...

babulina
13. júl 2017

tiez mi to pride na hemangiom, idealne ak si to neskriabe, synovi hemangiom praskol a bolo z toho take masivne krvacanie ze skoncil na operacke, a tiez to cele bolo take mini len smola bola to ze bol napojeny na velku tepnu na sluchach

petra532
16. júl 2017

Dobry večer, rada by som sa Vas opytala uz mesiac beham kožný dr a detska a malickej sa nezlepsil stav, jedna ze z tepla povie nakoniec ze z jedla a mame to po rucickach zatiaľ len vzdy sa jej nova vyhodí. Uz som z toho zúfalá naozaj. Sme na UM beba. Momentálne nam dali bebu pre alergikov a aj tak mame výrazky. Nemate niektorá skúsenosť s takymi vyrazkami...vyzeraju ako od komara. Nic mam nie je v podstate len vyrazky....:(

mell_j
16. júl 2017

@petra532 ja mávam niečo podobne z alergie na slnko tak ako je na tej prvej fotke

petra532
21. júl 2017

@mell_j aj to ma napadlo, ideme este na gastro ale uvidime ptm asi skor by sa to zistilo u alergologa ze? Ked bola mala jej dost vadilo slniecko aj ked dost kychavala....neviem ja uz chcem vidieť z čoho bo ma picne.

mell_j
21. júl 2017

@petra532 alergolog ti nepomoze :( bohuzial slnecna alergia je svinstvo na ktore neexistuje liek.. ja na zaciatku sezony berem zodak ale to je lepsie mozno o 10%.. treba pouzivat vysoky faktor a najlepsie krem na alergicku pokozku. Eucerin alebo daylong mozem odporucit. Napriklad ja chodim na zaciatku kazdeho leta do solarka adi 2 tyzden aby som chytila pigment a potom mam ovela miernejsie alergicke reakcie. U dietatka sa tato moznost vylucuje, to skor do buducna. V podstate na to mozes prist velmi rychlo po chvilkovom pobyte na slnku sa vyhodi pokozka takymito pupakmi ktore svrbia. Ja to mavam na ruksch, v dekolte a na cele v podstate to co mam v lete odhalene

ywula
autor
15. aug 2017

ahojte...dakujem za rady....s týmto cudom sme hned bezali ku koznemu...ten nam hned vypisal papier,aby sme to dali von...lenze nam to rastlo tak rychlo ze za mesiac sme to mali uz asi polCM...kedze je to na tvaricke...mala si to stale skrabla...krvaca to neskutocne...taka mala dobka a krvi ako z hlbokej rany....ako spomonala ivuska6......do toho vsetkeho dostala mala este alergiu na leukoplast...no strasidelne to vyzeralo.....takze po mesiaci a pol to mame VON...

ak niekto riesi takuto bublinku...davat na to pozor a sledovat...nech sa to neposkriabe...prikladam foto...

ywula
autor
15. aug 2017

za mesiac nam to naraslo do takejto velkosti

ywula
autor
15. aug 2017

a mame ranku..nezda sa to vsak...taka malickost a je tam par stehou.

ivuska6
15. aug 2017

@ywula neviem ci ti kazali ale ked vam daju stehy von tak nam kazali velky pozor davat pred slnkom musela som prelepovat

kaja73
15. aug 2017

@ywula presli sme tym istym..z malej vyrazky , hned vedla ocka , sa vtedy mojmu 6m synov spravil stopkovity hemangiom-ako zrnko maliny vyzeral-..za mesiac bol pol cm a maly si ho zoskrabol..kravcal priserne..hned smer Kramare a v ten den ho est operovali..uz je tomu 7r,ma tam mini jazvicku.

ywula
autor
15. aug 2017

@kaja73 no ja dufam ze to bude mala jazva ...teraz to je riadny rez....

ivuska6
15. aug 2017

@ywula moj ma cim dalej tym vacsie to lebo to snim rastie

ywula
autor
22. okt 2017

Ahojte..zapinam konika len sporadicky...no k mojim predchadzajucim prispevkom: vysledky z histologie boli OK...malej sa vsak rana do troch dni rozpadla...zapalila...a skoncili sme na antb...teraz mame jazvisko jak hrom...asi to vyzera na dalsiu plastiku...ale hemangiom je nastastie prec....😖...