Vyrážky na dlaniach u 2-ročnej, čo to môže byť?

petus2
12. okt 2019

Baby, prosim o radu. Dnes rano sa objavili mojej 2 rocnej taketo cervene vyrazky. ziadna teplota, zacala vcera poobede soplit, ale inak nic. Velmi ju to svrbi. Este ma take zacervenane v zahyboch, kde ma gatky. Tiez svrbi, to uz ma tak 3-4 dni. Rozmyslam, ci to ma zo skolky daku infekciu? Alergicka nieje.
Co to moze byt? Co na to dat? Napadlo ma nohy- ruky-usta, ale ziadne ine priznaky okrem ruk a sopla nema.

mummy01
12. okt 2019

@petus2 to bude choroba ruky nohy usta asi

lypka
12. okt 2019

Náš, keď mal nohy-ruky-ústa tak tie vyrážky boli iné a je sprevádzaná vysokou horúčkou.

gabulienka623
12. okt 2019

Ako píše @lypka nohy ruky ústa sú sprevádzané horúčkou a vyrážky sme mali úplne iné drobné puoaciky a miestami pľuzgiere ako pri kiahnach

matkovazuzka
13. jan 2020

@petus2 prosim vas prisli ste na to co to je/bolo ? Nasa dcerka ma taketo iste uz 2 tyzden, nevedia prist na to co to je, mame ist ku koznej

petus2
autor
13. jan 2020

@matkovazuzka nic, v celku rychlo cca tyzden to preslo. Castejsie sme umyvali ruky. A par x som potrela rybacou mastou a zmizlo. Ine priznaky nemala. Tazko povedat🤷🏼‍♀️

veronikadamianko
14. jan 2020

@petus2 dyshydroticky ekzem? Aj mojmu sa to vyhadzuje a zmyzne take drobne pupaciky a tiez svrbia

matkovazuzka
19. jan 2020

@petus2 dakujem, nam to trva uz 3 tyzdne a rozsiruje sa dalej, musime na alergologiu ist :(

stonozka
26. jan 2020

@matkovazuzka dobrý deň, ako ste prosím dopadli? my to máme už 3 týždeň a vyskúšali sme všetko možné, čaká nás kožné vyšetrenie... ďakujem za odpoveď...

matkovazuzka
26. jan 2020

@stonozka dobry den, mame za sebou kozne vysetrenie kde to stanovili na svrbive vyrazky, mame kremovat a dostali sme 2x denne fenistil a na noc dithiaden, lebo sa dcerka budika s placom a cela doskribana, ze ju to boli ale kedze sa skriabala predpokladame, ze svrbi, nasledne ako sme zacali kremovat sa jej zacali dlane vysusat az tak, ze jej popraskali vankusiky prstov, ruky-dlane ma teraz ako stara zena, suche a cele znicene a bolave, prestali sme pouzivat krem, kt. nam odporucila kozna, kremujem cervenou indulonou a na striedacku lotio od aloe vera forever, a ked svrbi tak pridam fenistil. Dalsie vysetrenie sme absolvovali u alergo-imunologa, kt to uzavrel ze na 99 % to nieje alergickeho povodu, lebo sa jej ztav nepolepsil po fenistile kvapkach, ani dithiaden a este pred vysetreniem na koznom a imuno mala od pediatra cipky kortikosteroidy ani tie nepomohli, ani potravinova dieta 3-4 dni, ze mame ist opat na kozne, ze potrebuju diagnozu z kozneho a potom sa uvidi co dalej, takze zrovna zajtra ideme na kozne, ale skusime ist teraz uz do BA k specializovanej dr. Cele to prebehlo, najpr. flak na ritke ako zihlavka, take vystupene a potom sa to rozsirilo na brusko a stehienka a dlane cez zapastia az po laket. Dlane mala hrozne, cervene, horuce, vankusiky prstov opuchnute a take akoby pluzgieriky, vsetko to trosku ustupilo casom, od zaciatku to trva uz skoro 4 tyzdne. Aktualne ma kozu na brusku a stehnach ako dracik, ked je v klude, ked ju nieco podrazdi, netusime co ma tam otrasne cervene flaky a dlane a prsteky uz ma vysusene a usupane. Som zvedava co nam povedia na koznom.

matkovazuzka
26. jan 2020

Pridavam par dcerkinych foto

stonozka
26. jan 2020

@matkovazuzka ďakujem za info... no mi to až také nemáme, len rúčky akoby alergia, ale ani fenistil nám nepomohol, brala aj kortikoidy, aj masť s kys.hyaluronovou... dnes na chodidlach rovnaké vyrážky, zajtra idem k pediatričke a potom zrejme kožné... držím Vám palce a skoré uzdravenie...

matkovazuzka
27. jan 2020

@stonozka dakujeme pekne, no mame diagnozu na rucickach dyshydroticky ekzem, je to vraj poddruh atopickeho ekzemu, to co ma na telicku je zrejme prejavom vnutorneho zapalu (bakteria, virus) nakolko ma zvacsene uzliny na slabinach, takze dostali sme nejake maste a pokial sa nepolepsi je potrebne urobit u pediatra kompletne testy (stery nos, hrdlo, odbery)

stonozka
28. jan 2020

@matkovazuzka áno aj my sme tak dopadli, komplet krv aj stery, na kožnom povedala, že je to istý druh vírusu, ktorý keď sa vybúri tak prejdu aj vyrážky... iné priznaky nemá, ani ju to nesvrbí... tak len čakať...

matkovazuzka
28. jan 2020

@stonozka tak drzim palce aj vam😉

1tinulienka1
20. máj 2020

@petus2 prosim vas a mate to na oboch dlaniach? Ja cosi oodobne od vcera evidujem na pravej dcerkynej dlani a neviem si s tym rady, kam to zaradit, pripada mi to ako ekzem. No zatial to neriesim uvidime ako sa to bude vyvyjat dalej. Dakujem

veronikadamianko
20. máj 2020

@1tinulienka1 sice mna ste sa nepytali ale moj maly mal tiez virazky na dlaniach a aj na nozkach zo spodu dr.skonstatovala ze dyshydroticky ekzem..dala nam kortikoid maste, na par dni tabletky medrol a mohla som dat spravit testy na kovy a tak s tym spolocne...no po precitani medrol a vedlajsich ucinkov som nikdy nedala a ani kortikoidy...pomohol nam tekuty puder ,airus na alergiu ale to som davala iba sem tam a mydlo prirodne z alba flora tam mi ta pani velmi poradila ze dyshydroticky ekzem treba vysusat a tato kombinacia to vyliecila aj bez kortikoidov a to by ste nechceli vidiet jeho rucky a nohy ake to mal

21ivka
21. okt 2020

@matkovazuzka
@stonozka Zdravím žienky, ako sa prosím vás darí vašim detičkám? Podarilo sa Vám zbaviť sa tých vyrážok? Zistilo sa niečo z tých sterov? S mojím 2-ročným synom nás trápi rovnaký problém 😞. Od februára chodíme ku kožnej. Samé mastičky a nič nezaberá. Chvíľkami sa mu trošku polepší, ale skôr mám pocit, že sa to len zhoršuje. Už mu to postihlo aj dva nechtíky - zryhovateli, zhrubli a kožičku mu pri lôžku už nevidieť. Žiadne testy ani stery mu kožná ani detská nerobila. Podľa kožnej ide o atopický ekzém.
Najskôr sme mali len tak pár fliačkov, ktoré sa zmenili na pupaciky. Vyzeralo to ako foto @petus2. Potom sa nám začali vyhadzovať aj na ďalších miestach ako @matkovazuzka.
Teraz má dlane a prsty posiate červenými fiačikmi, pupacikmi, vysušenou kožou a zhrubnutymi dvoma nechtami 😓

matkovazuzka
21. okt 2020

@21ivka nam pomohla az kozna, alergolog sa vyjadril, ze to nieje alergickeho povodu, a kozna nam dala masticky na premastenie a az to nam pomohlo

veronikadamianko
21. okt 2020

@21ivka ak by to mal dishydroticky ekzem tak to treba vysusat aj moj maly mal take pupaciky a akoby tekutinka v nich a svrbelo ho to mal to aj na nozkach ..tiez nam dala .dr.kortikoidy aj maste aj tabletky az mi na jednej stranke s prirodnymi mastickami pani poradila ze to treba vysusat tak som mu cele ruky na noc mastila tekutym pudrom a davala aeirus aby sa neskrabal a kupila prirodne mydlo ktore pouziva doteraz a pupaky sa odvtedy neobjavili ..kozna nam povedala ze to moze telo reagovat na nejaky kov, plastelinu proste take veci

stonozka
22. okt 2020

@21ivka my už sme v pohode, boli sme u koznej a povedala, že to musí prejsť samo... ako prišlo tak odišlo... krémiky moc nepomahali...

madebyvlasta
23. dec 2020

@matkovazuzka Zdravim, ako ste nakoniec dopadli na kozmom? Mam pocit, ze dcerka (2 roky) ma to iste. Zacalo jej to pod pazuchami a v rukach, potom preslo od pazuch po pas, postupne na brusko a chrbat a teraz to ma uz aj na stehnach a dlaniach. Ma to uz 6 dni. A kazdy den na vacsej ploche. Dr. nam predpisala len dithiaden, ziadne maste. Berie ich uz 3 dni, no vobec sa jej to nezlepsuje. Zajtra su Vianoce, tak neviem co budeme robit najblizsie 3 dni. Dakujem za radu. Vlasta

matkovazuzka
23. dec 2020

@madebyvlasta ahoj, nasa mala diagnostikovany dyshidroticky ekzem, dostala kyselinu mliecnu, nejaku pastu a tym sme natierali, este predtym sme boli u alergologa, ten tvrdil, ze alergia to nieje, kozna povedala, ze to alergia je, dala jej nejaku mast, kt. ale vobec nezaberala a fenistil a nakoniec nam pomohla kozna v petrzalke, meno si uz nepamatam, po tych mastiach od nej to zacalo ustupovat. Teraz je to uz rok odvtedy a ma fliacik na licku uz asi mesiac a nevieme sa ho zbavit.

madebyvlasta
24. dec 2020

@matkovazuzka dakujem za rychlu odpoved...po sviatkoch pojdeme teda za koznou a uvidime...este pogooglim aj o tom ekzeme...dakujem este raz

matkovazuzka
24. dec 2020

@madebyvlasta rado sa stalo 🤗

viky8
26. jan 2021

@matkovazuzka prosím vás, moja dcéra má zjavne to isté, čo aj vaše dieťa. Vedeli by ste mi poradiť čo konkrétne vám pomohlo?? Lebo my sme boli na koznom a predpísal nám nejakú robenu masticku, natierame týždeň a zatiaľ je len vysušená ale extra zmena tam nieje.. dokonca sa jej vyhodilo aj to na bruškách prstov tak neviem či liečbu máme správnu.
Nám dal tu masticku a premastujeme ešte excipialom a kupeme v hypermangane + Aerius každý večer -ale ten užíva aj tak už dlhodobo.

matkovazuzka
26. jan 2021

@viky8 skuste pozriet o par riadkov vyssie som pisala, ten hypermangan sme davali tiez, kyselinu mliecnu a nejaku pastu sme dostali a ste jeden krem asi fucidin oni su asi 3 druhy, ale to preto ze mala si to rozskriabala do krvy, aby sa jej nevniesla infekcia

meeel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisajana
14. apr 2023

Dobry den,to iste sme mali aj my.Tym ze dcera ma od narodenia atopicky ekzem tak sme to premastovali ale nejako sa mi to nezdalo lebo to trvalo velmi dlho (chvilu dobre potom o par dni sa isla doskriabat a dookola)a tie vyrazky sa mi nepacili a nakoniec to bol svrab.Lekarka vravela ze to je bezne teraz rozsirene nakolko to neliecia rodicia prave kvoli tomu,ze sa to zamiena s ekzemom.Hroza,my co sa sprchujeme raz do dna,nikdy nedavam detom to iste oblecenie ked pridu zo skolky hned do spinavejo pradla.Jednoducho klasicka rodina ktora pozna hygienicke standardy a predsa sa stalo.Najskor to mohla chytit v nakupnom centre kde chytala ten gumovy pas na eskalatore,sice si potom ruky umyla ale to uz ked chyti hned tricko alebo vlasy tak to moze mat na sebe.Tak len take info lebo aj ja som z toho bola v soku.

sisajana
14. apr 2023

@sisajana podla foto vyssie este dodam to vyzeralo skoro rovnako aj u nasej dcerky.Najviac sa mi nepozdavali tie vyrazky na ruke a to je infikator svrabu😣