Vyrážky u 2-ročného dieťaťa

ada_12315
3. nov 2022

Dobry deň, včera na obed som našla mojej 2 ročnej dcére takéto vyrážky len v slabine pod plienku dnes som si všimla ráno ze ich ma aj na bruchu a teraz večer aj po celej nohe. Neviete náhodou co by to mohlo byt? Sú to skôr vyrážky ako stipance to nevyzerá skôr ako vyrážka ktorú rozskrabete. A ne svrbí ju to vôbec, vôbec sa neskriabe.
7 detská choroba to nebude ani 6ta tie sme mali

zojanka
3. nov 2022

@ada_12315 a covid ste nemali? Nam sa dieta vysypalo tyzden po covide

ada_12315
autor
3. nov 2022

@zojanka nie teraz sme nemali, naposledy minulý rok. Ani chorá nebola

macikovaiveta
4. nov 2022

Možno reakcia na mandarínku , ale o iné jedlo

janna88borin
4. nov 2022

Moj nazor Ta nepotesi, mne to pride skor ako stipance (blcha napriklad?), najma v plienkovej oblasti tvoria taku cesticku. A vzala by som i v uvahu to, ze prednedavnom sa u vas objavilo nieco obdobne (v podobnych diskusiach mi ukazalo tvoj oktobrovy prispevok...). Kazdopadne drzim palce, nech sa mylim 🙂

ada_12315
autor
5. nov 2022

@janna88borin práve že ju to ani ne svrbí
Ma 2 roky nevie sa ešte vyjadrovať ale keď som ju skrabala po tom vôbec som nevidela žeby sa znovu alebo celkovo skrabala
A od vtedy co som bola dpstipana ja celú izbu sme vystriekali mne sa nestalo ani priateľovi žeby sme mali stipance.

ada_12315
autor
5. nov 2022

@janna88borin tak dúfam ze to nebude blcha ale len nejaké vyrážky

janna88borin
5. nov 2022

@ada_12315 ja som kedysi riesila tiez stipance a aj vyrazky, chvalabohu, to bol komar a vyrazky, ale co som studovala internet a i skusenosti na MK, nie uplne kazdeho stipance svrbia. Drzim palce, nech sa mylim 🙂