Vyrážky na rukách 3-ročného dieťaťa

klara351
24. jún 2023

Ahojte
Malej, 3 roky, sa vyhadzuju ruky. Vsimla som si to prvy krat pred tyzdnom, nemizne jej to, rozsiruje sa to. Alergiu nema diagnostikovanu na nic konkretne, ale berie denne fenistil. Pred tyzdnom brala bronchovaxom, prvych 10 dni, teraz ma pauzu. Nesvrbi ju to, ani neboli. Je to farby koze.
Co by to mohlo byt? Cim to mam natierat?

ankare
24. jún 2023

@klara351 nepodobá sa to na molusky? Napis do skupiny Zdravotníci na MK.
Skoré uzdravenie!

klara351
autor
24. jún 2023

@ankare Pozerala som aj molusky, rozne fotky, ale na to sa mi to vobec nepodoba. Skusila som teda tu skupinu.

nikpa
24. jún 2023

@klara351 to nebudú molusky a keď to má týždeň a rozširuje sa to tak chod s tým k lekárovi.

andreatytler
24. jún 2023

@klara351 Nie je fenistil nahodou na alergiu? Ak ano, tak moze tlmit svrbenie. Ze mozno tie yrazky su alergia a aj by ju to svrbelo, ale kedze berie fenistil, tak nesvrbi.

sonko
7. nov 2023

@klara351 dobry den zabralo vam na to nieco? Zistili ste co to je? Syn trojrocny ma nieco velmi podobne. Nesvrbi to a ma to uz mesiac na ruke. Dakujem

klara351
autor
8. nov 2023

@sonko Dostali sme od doktorky kortikoidnu mast a jednu mast vyrobenu v lekarni, taku hnedu zapachajucu. To som jej zmiesala a natierala a do dvoch tyzdnoch to zmizlo. Viac sa to neobjavilo.