Vyrážky u dcérky

motogirl699
16. júl 2023

Viete mi poradiť čo by to mohlo byť za vyrážky? Dcérka ich má asi 10 po tele. Nesvrbia ju, nie je v strede biely hnis, sú len červené.
V utorok ideme ku detskej, len som sa chcela opýtať, či máte podobnú skúsenosť, aby som vedela či sa vypýtať na kožné, prípadne či nám povie dobrú diagnózu, nakoľko niekedy mám pocit, že sama nevie.
Ďakujem

bublinka1426
16. júl 2023

kiahne.
je epidemia.
ked budu pribudat je to jasne.
odfot lekarke, ale bezne vedia aj z fotky ci kiahna, a vtedy sa do ambulancie ani nechodi, je to vysoko nakazlive ochorenie...

ale lekarka vam predpise co je potrebne....

motogirl699
autor
16. júl 2023

@bublinka1426 môže dostať kiahne aj keď nebola s nikým v kontakte kto ich teraz má, resp mal? A nebolo by to sprevádzané teplotou a svrbenim? Bohužiaľ doktorka je stará škola, takže jej to nemám ako poslať, jedine že by som jej išla osobne ukázať fotky.

motogirl699
autor
16. júl 2023

@bublinka1426 a nemá to ani vo vlasoch, ústach, genitaliach

bublinka1426
16. júl 2023

@motogirl699 nam pribudali vsade az postupne. a dve vyrazky tak nesvrbia ako ked ich ma dieta 100ks. na ihrisku mohla chytit napriklad ci v obchode, ci v baraku, je to fakt nakazlive,. uvidis ci budu pribudat.

bublinka1426
16. júl 2023

@motogirl699 najoprv su len cervene, potom je z toho pluzgier.

motogirl699
autor
16. júl 2023

@bublinka1426 naposledy bola mimo domu asi pred týždňom. Pluzgierik zatiaľ nemá nikde

bublinka1426
16. júl 2023

@motogirl699 inkubacka doba je 14-21 dni. takze prvy prejav (vyrazka) pride neskorsie vacisnou

camelie12
16. júl 2023

Ano, kludne to mozu byt kiahne. Teraz su velmi rozsirene.
Aj nasi chlapci ich maju. Starsi ich doniesol zo skolky, jemu uz koncia pomaly (ma ich vyse 2 tyzdnov).
A mladsi ich ma teraz "v plnom rozkvete" - dost vysoka horucka uz druhy den, velky vysyp (hlavne v hornej casti tela vratane vlasov) a svrbi ho to :(

Najprv su cervene skvrny nieco ako vyrazky (ako mate na uvodnej fotke) a potom je pluzgierik naplneny tekutinou a potom to uz ide...

Tiez sa mi pri starsom nechcelo verit, ze by to mohli byt kiahne (prvykrat som to videla na niekom blizkom) a veruze boli.

Drzim palce!

motogirl699
autor
16. júl 2023

Čo mi najviac nejde do hlavy je to, že pred cca 3 týždňami mala jednu "bodku" na líci, ktorá asi po 2 dňoch zmizla a objavila sa na rebrach. Tam to isté, zmizla a neskôr sa objavila na stehne. Teraz ich má trosku viac. Myslela som si, že to môže mať za slnka,potenia, pripadne z bazéna. Uvidím teda do zajtra, keď tak to nafotím a pôjdem ukázať lekárke

motogirl699
autor
16. júl 2023

A niektoré sú také, že akoby len fľak, na dotyk ich nie je cítiť