Vyšetrenie na nefrológii. Máte skúsenosti?

michalka12
15. apr 2008

chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s vysetrenim na nefrologii. Ja budem musiet absolvovat s malym vysetrenie koli zlym vysledkom v moci. Neviete niekto ako to tam prebieha?
dakujem

zuzka99
15. apr 2008

michalka, my sme boli na nefrologii, vyšetrenie obličky, pretože malý mal v porodnici prázdny mechur. robili mu sono obličiek a asi kontrolovali močovu trubicu a tieto veci. bolo to uplne v pohode, nič hrozné, malé deti ani nevedia, nič necítia

cathrin
15. apr 2008

michalka, my sme boli na vyšetrení pred 2 mesiacmi, tiež kvôli zlým výsledkom moču......bolo treba priniesť moč, urobili jej sono obličiek, moč. mechúra a prehmatali ju.....
držím palce, nech vam to dobre dopadne.....

michalka12
autor
15. apr 2008

cathrin, a ako vam to dopadlo?

alami
15. apr 2008

ahoj michalka, ja chodím na nefro už s druhým synom - pravidelne. Vyšetruje sa vždy moč. pri prvom sme museli odoberať do skúmavky, takže sme čakali, kým sa vyciká s pripravenou skúmavkou, aby sme to tam zachytili. Nič hrozné, ale troch nepraktické 😉 Preto som si tam brala aj muža. - tak sa to robí, ak musí byť moč sterilne odobratý. Inak stačí do sáčku - tak mi berú druhému. Prídem, ozvem sa, že som tam, aby mi prišli nalepiť malému sáčok a čakám, kým sa do neho vyciká. Dobré je mať so sebou nejaký čajík, alebo kojiť, lebo raz som čakala 3 hodiny, kým sa vycikal 😉 Potom ideš k dr. a tá pozrie moč pod mikroskopom - teda nám to tak robí, aby hneď vedela - malý je po zápale obličiek. Starší mal len niečo v moči, tak sme tam chodili - to nám dr len zreferoval výsledky od minula a nič viac. Ak potrebujú, urobia aj sono obličiek.

radím zobrať si ten čajík a náhradné oblečenie - kým "pracuješ na tom moči" - môže sa stať nehoda. Hlavne pri tom odbere do skúmavky 😉

cathrin
15. apr 2008

michalka, infekt močových ciest 😖 a veľmi ma to prekvapilo, my sme totiž niesli preventívne moč na poradňu v 5.mesiaci, nemala žiadne teploty, boli úplne pokojná......takže by ma ani nenapadlo, že jej niečo môže byť......prvé výsledky boli však veľmi zlé, tak mi doktorka kázala priniesť moč druhýkrát a som si dávala obrovský pozor, aby bol sterilný......no a druhé výsledky boli rovnako zlé, večer nám priniesla domov sestrička antibiotiká, že jej ich má hneď nasadiť......no bola som z toho v šoku...a po antibiotikách sme boli u nefrologičky už 3x a už je všetko o.k.......

petka.m
15. apr 2008

ahojte. aj my chodíme pravidelne na nefrológiu, ked mala Dianka 5 mesiacov...bola zrazu mrzutá, často mávala zvýšené teploty, nechcela mi papkať. Niesli sme moč na rozbor...výsledky boli veľmi zlé, skončili sme v nemocnici-pyelonefritída (zápal močových ciest) 😢 😢 😢 . V deň ked sme išli do nemocnice mala už strašne vysoké horúčky - 40tky ☹ a strašnú zimnicu. No bolo to pre mňa strašné, nedá sa to ani opísať. Boli sme tam týždeň a celý ten čas bola napichnutá na infúziu, 24 hodín.
Potom sme ešte v domácej liečbe brali ATB...

Dúfam, že sa nám to už nikdy nevráti..., pretože v nemocnici ma hned upozornili, že sa to môže kedykoľvek vrátiť, ale zatiaľ sme úplne v poriadku. Chodíme na pravidelné vyšetrenia moču, krvy aj USG obličiek a močového mechúra.

Michalka vyšetrenie je úplne v pohode, nemusíš sa báť..., hlavne nech je drobček v poriadku 😉 .

michalka12
autor
15. apr 2008

dakujem vam za rady
alami, s tym cajikom a oblecenim je to naozaj dobry napad 🙂
tak s tymi zapalmi mocakov to asi nie je sranda. Nam doktorka povedala, ze tam nemame ziadny zapal, ale ze sa tam nachadza niaka bakteria, ktora sa nachadza v stolici. Je mozne, ze sa mu to len zachytilo na pipikovi. Dufam, to by bol ten lepsi pripad.
dakujem Misa

zuzka82
15. apr 2008

ahojko....
aj my mame skusenosti z nefrologiou...
maly v 4 mesiacoch prekonal cystitidu..skoncili sme na ATB...
a odvtedy nosime (aspon doteraz) kazdy mesiac na kontrolu moc...
tak isto mu robili sono....

nic prijemne.. ☹

mima595
15. apr 2008

Michalka - aj my sme mali tie bakterie - E.coli /mozno aj u teba/ oni su v kazdom moci, len ak ich koncentracia je vyssia ako norma, tak sa to musi liecit.
My sme museli nosit sterilny moc aj do skumavky - a to odobrat bolo dost tazke - sedis a cakas / ale nastastie doma, mal to byt prvy moc /a a potom do sacka-to bolo lahsie-kym sa nezacal hybat. A medzotym sono obliciek, ale to je celkom v pohode, hlavne, aby malo dieta v sebe dost tekutin.
Na tej nefrologii je podla mna najhorsi ten odber mocu - je to dost narocne - ale my sme museli odoberat aj u dievcatka /a tam je to ovela tazsie. 😠

zuzka82
15. apr 2008

z coho ja mam hrozu doteraz, bolo ked nefrologicka povedala, ze nechce krv z prsteka ale zo zily.... ☹
a to sme s muzom hned vysli von, ked mu ju mali brat... ☹

mima595
15. apr 2008

zuzka - bud rada, že nemusis byt pri tom - ja som musela byt pri tom, ked Matuskovi brali krv este z hlavicky - proti tomu je z rucky v pohode

petka.m
15. apr 2008

presne ako písala mima, určite sa jedná o baktériu E-coli. To stačí, že pri odbere moču zle umyješ bábo a hned sa to môže objaviť.
s tým odberom je to dosť nepríjemné, ja si to musím vždy absolvovať s maličkou, musím si ju dať na kolená a chytiť jej ručičku, ked jej berú krv z pršteka ☹ .
ale vždy si poviem, že sú aj oveľa horšie veci.... 😉 .

zuzka82
15. apr 2008

mimi, no ja som presne toto mala na mysli...len som to nenapisla.a..
takemu babatku neberu z rucky..tak isto mu brali s hlavicky a to sme vonku poculi ten preukrutny plac.... ☹

michalka12
autor
15. apr 2008

ano, to bude asi ta bakteria. Ja ale vzdy maleho poriadne vydrhnem pred tym nez odoberem moc, ale zasa nikdy nevies. Mohlo by to byt iba tym.
S tou krvou to musi byt naozaj neprijemne. Dufam, ze nam ju nebudu brat.

mima595
15. apr 2008

Ano, tie moce su velmi haklive - jednak musis mat ty sterilne ruky, musis dokonale umyt babo a este davat pozor / ak beries do skumavky/ aby sa nedotkol vrnacik ani vrchny okraj skumavky odevu, ani inej latky. Ale este sa to da, kym dieta kludne lezi - ak sa už otaca - vtedy to už zacina byt riadna makacka - odobrat moc 😀
Nasa lekarka mala vsak taky postup, že sme museli stale doniest 2 vzorky - jednu do skumavky, jednu do sacku, a k obe boli zle, tak davala antibiotika -ak len jedna, tak znova kontrola o mesiac, dva a znova len moce.

majula009
20. feb 2012

@petka.m
baby ahojte, ked ste tu niektore pisali o akutnej pyelonefritide, a boli ste aj v nemocnici museli ste podstupit sken obliciek DMSA? Prosim nas to caka ak mate skusenosti napiste....dakujem

zuzu_la
13. jún 2012

maminy,ked mali vase deticky zapal obliciek, davate im nieco na prevenciu? maly bude mat dva roky. v lekarni som sa pytala a tam mi povedali, ze tie vitaminy su tak od troch rokov.
@majula009 aj nas caka dmsa, ale este nemam termin, mame sa hlasit na nefrologii

josie3331
21. sep 2012

vy ste brali tie dva moce priamo na nefrologiu, alebo ste to sami dali do laboratoria a sli ste s vysledkami?

xaga
8. sep 2014

Viete mi niekto odporucit dobreho detskeho nefrologa v kosiciach?dakujem

bosana101
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vera55555
4. jún 2018

Ahojte dievcata. Dnes idem domov s malou z nemocnice kde sme boli kvoli zapalu hornych mocovych ciest a oblicky. Bakteria ecoli. Mame chodit na nefrologiu. Mala ma 18 mesiacov. Chcme vediet ako to prebiehalo presne lebo moja mala je velka bojovnicka a neda sa len tak lekarov sa uz tak boji ze este len vojdeme do ambulancie a place kruti sa ma velku silu. Preto chcem vediet co s nou tam budem musiet absolvovat a hlavne coak sa nam nepodari zobrat sterilny moc ak buelde bojovat. A este otazocka ako sa maju vase deticky vratilo sa im to alebo bojujete a dari sa vam?? Bojim sa o malej zdravie ja sama trpim zapalmi uz asi 10 rokov a nechcem aby tak trpela aj moja dcerka 😥 dakujem za odpovede 😊😚

bosana101
4. jún 2018

No ja mam malého A ten sa narodil s jednou ladvinkou prvé vysetrenie bolo iba kontrola moču A to sme dostali sáčok na moc A čakali A na druhom sono..... Potom už iba kontroli po prípade krv.... Teras jebuz veľký má 6 rokou chodíme každý pol rok na odber zbierame moc za 24 hodín A sono tak raz za rok.... Inak nebojte sa