Vysoká teplota u 3-ročného

29. aug 2022

Ahojte včera od obeda má synček teplotu 39,dala som mu panadol sirup,išlo mu dole na 38 no večer zas mal 39,tak somu dala zas panadol sirup.Na hmotnosť 16 kíl píšu 8 ml.Kupila som v lekárni aj nurofen sirup a tam píšu na 16 kíl 16 ml,není to veľa,nepredavkujem ho?Teraz pred chvíľou bol synček hore a má 39,4 dala som mu nurofen ale iba 8 ml viac nechce vypiť.A vypil 1dl vody.Z čoho môže mať takú vysokú horúčku?Je celý horúci po celom tele.Dufam že som nič nepokazila že som mu dala teraz nurofen v noci a nečakala do rána.Nemam skúsenosti s horúčkou u detí,poradte

barbie1981
29. aug 2022

Ahoj, není 16 ml denná dávka!!!!!! Ja dávam tak 2,5-5ml na jednu dávku, nemám tu pri sebe nurofen presne by som ti to pozrela, nurofen môžeš dať Max 3-4* denne, ale ak vyskočí teplota tak panadol môžeš podať po 4h od nurofenu aj skor

barbie1981
29. aug 2022

Moje deti majú vysoké teploty pri každej chorobe, môžu to byť zuby, angína, chrípka, vyššia teplota u detí je bežná

julovka8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
29. aug 2022

Ked vypil len deci vody, moze ta horucka letiet hore aj z dehydratacie. Musi omnoho viacej pit, ked to ma klesat... a s coho to je ti nikto nepovie, siesta choroba, bakterialne infekty, covid, mononukleoza a milion dalsieho... to ti povie dnes pediatricka, ked ho prezrie...

autor
29. aug 2022

@anjelicek26 Dnes je sviatok,dúfam že mi už bude lepšie.Este spí,no nadránom boli sme dlho hore.

anjelicek26
29. aug 2022

To ma nenapadlo, u nas v nemecku bezny pracovny den :( Tak drzim palce, nech dnes velmi nehoruckuje, obcas su to fakt take jednorazovky infekty a uz je dobre, bohuzial obcas nie.

domka222
29. aug 2022

Pokiaľ má vírus, tak teplota sa môže držať hore až 72 hodín. Ako ti radia. Zatiaľ striedať nurofen a paralen. Nebabušiť, často vetrať a hlavne veľa piť

marickaaaa
29. aug 2022

Nebojte sa aj moja 3rocna dcérka má často vysoke horúčky. To davkovanie je dost vysoke co mu dávate. Na krabičke je presne napísané na kolko kg alebo vek. Ja striedam nurofen potom panadol a najlepšie je aj cipky nurofen a panadol. Aby som nezatazovala zaludok so sirupmi. Inak musi vela pit aby nebol dehydrovani. Ak tak choďte na pohotovost ak sa vám nezdá, lebo ak máličko pije to je veľmi zle a ked ma ešte vysoku teplotu. Nasa odmieta tiez pit ale urobím jej veľmi sladký cajik alebo dzusik co ma rada a to mi vypije všetko. Cistu vodu tiez odmieta

marickaaaa
29. aug 2022

Pozeram nurofen to 16ml je denná dávka cize si to rozdeľte na 3az 4krat. Cize 4ml nurofen a potom ako bude mat teplotu za 6hodin zas dat paralen sirup atd

autor
29. aug 2022

@marickaaaa Ja som ráno ledva videla,som prečítala že 16 ml na 16 kg ako jedna dávka.Sa mi to zdalo veľa tak som mu dala 8 ml nadránom.No zatiaľ dobre.Teraz má 37 ,uvidím cez deň a zas večer či pôjde hore teplota.

marickaaaa
29. aug 2022

Jasne no ved uz nevadi. Ale rozdeľte si to. Myslim ze stat sa mu nemoze nic , len zaludok troska trpi pri takom množstve lieciva. Na buduce budete vedieť

anavixy
29. aug 2022

Nurofen sirup vzdy polovicu vahy v ml na jednu davku, minimalne 6 hodin medzi davkami, striedat s inou ucinnou latkou mozete po 4 (po 3 len ak je to velmi nevyhnutne).

juliet86
29. aug 2022

hlavne donho dostan tekutiny aj za ceny dzusikov viney stavy cokolvek co vypije.. slamky pohariky hocico. zabaly. davkovanie so striedanin ako radila kocka hore. ak nechce sirup tak cipky. drzim palce. najma sleduj priznaky kvoli meningitide.

autor
29. aug 2022

@juliet86 Píl dnes aj vodu aj džuse hlavne aby pil čo najviac.Rano mu bolo dobré, teraz zas má 38 horúčku.