Vysoké teploty u 3-ročného

zuzka0601
17. nov 2022

Ahojte mamičky 🙂

Idem si po radu, názory a mozno len ukľudnenie 🙂
Synček - 3 roky, už týždeň ma vysoké teploty 38,5-39,5. U doktorky mu bolo namerané CRP viac ako 50. Dostal antibiotiká, papa ich už 5ty deň a vôbec žiadne zlepšenie. Nonstop je na sirupe nurofen :(
K tomu ma strašne hlieny, nevie vôbec dýchať nosom, zapálene uška - už dva krát mu prepichovali bubienky a zajtra ma ísť zase :(
Prosim Vás stretli ste sa niekto s týmto? Ja neviem čo s ním už robiť aby som mu pomohla :(
Je normálne že ma týždeň take teploty a nič nezaberá?
Vážne sa už začínam báť, no doktorka s tým nič nerobí :(
Ďakujem

trgypadl
17. nov 2022

@zuzka0601 dolezite je tie hlieny neustále fukat, odsavat... Najpr jedna dierka, potom druha a naraz obidve... Neviem aku dalsiu liecbu mate okrem tych atb

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luc308
17. nov 2022

@zuzka0601 urcite zmenit atb..syn mal podobne, priemerna teplota bola 39,7..mohli sme robit, co sme chceli, nezabralo nic, mal to takto stale..crp tiez cez 50, dostal atb..do troch dni sa teplota dostala do takeho stadia, ze sme boli schopny ju zrazit..po troch dnoch vyrazne klesla a uz sa nevratila.

zuzka0601
autor
17. nov 2022

@trgypadl odsavam 4 krát denne, medzi tým fúka noštek 1000krat štýlom jednu dierku až do čista a následne druhu. Mame kalciovy sirup, tussin kvapky, antibiotiká a sprej do nosa. No trápia ma stále tie vysoké teploty, už dva krát prepichnute bubienky, zajtra tretí krát prepichnut a žiadna úľava :(

trgypadl
17. nov 2022

@zuzka0601 sprej do nosa aky?

zuzka0601
autor
17. nov 2022

@luc308 nám vôbec nič nezaberá, klesne mu len keď dám nurofen no už mi príde veľa mu ho týždeň dávať :( vám pomohlo zmeniť lieky? Ja už nechcem zažiť zase to ako mu budú prepichovat bubienky :( ale uška ho inak vôbec nebolia. No zahlieneny je tak že v noci nevie ani dýchať.

zuzka0601
autor
17. nov 2022

@trgypadl nasonex

trgypadl
17. nov 2022

@zuzka0601 ten nurofen treba striedat s inou ucinnou latkou, pridat sinupret ak su hlieny husté, fenistil kvapky ak mate na noc nech trosku sliznica odpuchne, vyvysena poloha. Teplota sa moze drzat aj viac dni, dolezite je, ze ju viete zrazit, dostatok tekutin

trgypadl
17. nov 2022

@zuzka0601 do usiek mu nic nedali?

zuzka0601
autor
17. nov 2022

@trgypadl áno striedam s panadolom. Myslite, že je normálne že mu budú tretí krát robiť tie bubienky a stále to vôbec nepomáha? Zabudla som napísať že je ešte aj kúsok hluchý :(

zuzka0601
autor
17. nov 2022

@trgypadl zatiaľ nie, vždy keď mu prepichnu bubienky tak odsaju hlien, dajú takú gazu s liecivom. No vôbec to nepomáha ani trosku.

tinkavvv
17. nov 2022

@zuzka0601 robili mu vyter? Mozno dostal atb, na ktore je dana bakteria rezistentna.
Nurofen davas spravne davnovanie? Nedavas mu nizku davku?

zuzka0601
autor
17. nov 2022

@tinkavvv dávam 4ml (ma 16kg/3roky) panadol dávam 8ml…výter mu robili, zatiaľ nie sú žiadne výsledky

tinkavvv
17. nov 2022

@zuzka0601 tak podla vyteru mozno potom zmenia atb, ked sa ukaze aka bakteria tam je. Zatial len vydrzat v liecbe. Drzim palce.

zuzka0601
autor
17. nov 2022

@tinkavvv ďakujem 🙂

mamatroch
17. nov 2022

@zuzka0601 nurofenu mu mozes davat 5 ml 3x denne. Ak treba, aj zabaly robit.
Velmi by mu prospelo, keby sa naucil s Tvojou pomocou si preplachovat nos fyziologickym roztokom (1 liter prevarenej vody + 9 gramov soli, po rozpusteni nechat vychladnut). Robi sa to specialnou kanvickou, maju v lekarni, napr. aj znacku vincentka. To by mu rozpustilo hlieny a nostek vycistilo poriadne. Na rozdiel od sprayov do nosa sa to moze robit aj dlhodobo, kludne aj ako sucast dennej hygieny. Ono odsavanim + fukanim tie hlieny neodstranis uplne a je mozne ze dutinami pozatekaju az k uskam.
A ako myslis, ze to lekarka neriesi? 5 dni po nasadeni atb taketo teploty urcite nie su normalne. Bud by som ziadala opatovne vysetrenie (vytery mu robila?) alebo ak by odmietala, sla by som na pohotovost.
A co sa usiek tyka, urcite sa pytaj po vylieceni na orl. Mal uz skontrolovanu nosohltanovu mandlu? (Lebo nas tiez horsie pocuje + ine problemy a u neho je to prave obrovskou nosohltanovou mandlou - budu mu ju vyberat a aj uska cistit zvnutra).

zuzka0601
autor
17. nov 2022

@mamatroch to prepichovanie bubienkov atd mu robia na ORL. Tam sme boli, po vyšetrení riešia len tie uši, ale práve to si myslím aj ja či to nie je nosnou mandlou alebo tak. Príde mi to fakt dlho na to že mu nič nepomáha, tvrdili, že keď sa prepichnu uška raz tak to hneď pomôže, nepomohlo, potom urobili druhý krát, nepomohlo teraz chcú tretí. Keď vidím aký je už aj on z toho vyčerpaný je mi do plaču. Presne uvažujem, že s ním sadnem do autá a pôjdem na pohotovosť možno iný lekár, iný názor, neviem. Už mu veľmi chcem pomôcť a zistiť čo mu vlastne je. Tých hlienov ma za vagón, plná odsávačka, plne vreckovky 🙈

zuzka0601
autor
17. nov 2022

@trgypadl ako často alebo koľkokrát denne sa môže odsávať noštek?

lenka22031
17. nov 2022

Ahoj, dávaš mu velmi nízke dávky nurofen sa dáva váha :2. U vás teda 16:2=8 a panadol alebo paralen na 16kg ide 10ml sirupu. Preto mu tu teplotu nemozes riadne zraziť. A ešte skús inhalovať Vincentku pomáha to.

botka19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka0601
autor
17. nov 2022

@lenka22031 ďakujem krásne, áno inhaloval ale len dva dni potom som si už nebola ani istá či je to vhodne či nie tak som radšej prestala

dzescebuly
17. nov 2022

@zuzka0601 tu by možno vedela poradiť @janinah

keiko33
17. nov 2022

No ak nerobili výter, tak by som si ho vyžiadala. Staršia dcéra po vybratí nosných mandlí tak mala tri nesprávne antibiotiká, stále chorá a bum. Až z toho bol obojstranný zápal stredného ucha. Nakoniec sa zistilo, že v nemocnici keď jej vyberali mandle chytila nejakého zlatého stafylokoka, agresívnejší typ a až štvrté antibiotiká zabrali. Proste musia byť tie správne na daný typ baktérie. Držím palce, viem aké to je trápenie s uškami.

lb1984
17. nov 2022

@zuzka0601 naša mrňavá mala teploty 7 dní 38,5 - 39,5 (mali sme covid a pravdepodobne aj nejakú baktériu k tomu). Teploty neklesali vôbec ani po podaní panadolu. Raz som kombinovala nurofen a panadol ale teplota jej klesla na 38,2 tak som už do kombinácie nešla.
Tiež bola na atb. celých 7 dní a teploty nám rovnako neklesali teda môže to byť že atb "nesadli" keďže výsledky nemáte k dispozícii, alebo Vám na vírus nasadla bakteriálna infekcia.
Osobne na večer by som nasadila nasivin (nasonex ja vysadzujem keď máme infekciu), vitamíny C, D, ľahká strava (vývar, veľa ovocia a zeleniny - nezaťažuješ tak trávenie), ak by si mala kompresorový inhalátor tak určite inhaláciu vincentky min. dezinfikuješ dýchacie cesty lebo tak malé detičky inhalujú cez masku, nám to krásne aj uvoľňuje soplíky. Čo sa týka teplôt snaž sa do nej dostať max množstvo tekutín, nech je hydratovaná a telíčko môže pracovať s teplotou, detto by som po tak dlhej dobe preferovala a skúsila fyzikálne znižovanie teploty, miestnosť určite neprehrievajte, prikrytá nech je len ľahkou prikrývkou, my sme žiaľ do fyzikálneho znižovania teploty nemohli ísť lebo mala studené končatiny kým nám teplota nevystúpila na 39,5 a nezačala klesať alebo sa "nestopla".

merrysa
17. nov 2022

@lenka22031 pise velmi dobry postreh, davas mu velmi nizke dávky lieku, preto sa nedari znížiť horúčku.. Najdi si na IG profil pediatricky denisy jasovej, ona velmi dobre vysvetľuje dávkovanie tychto liekov, posielam screen na ukážku.. Cize namiesto 4ml nurofenu mu daj 8ml

lb1984
17. nov 2022

@zuzka0601 ešte k panadolu a nurofenu. Nám MUDr. poradila keď dlhšie brala panadol prejsť na nurofen, iná účinná látka iné odbúravanie z tela teda menej sme zaťažili pečeň. Spravidla panadol a nurofen podľa príb, letákov sa môže brať cca 3 dni bez porady s lekárom. Ak MUDr. odsúhlasí dávajte dlhšie. Nám na začiatku radili aby sme nenechali vyšplhať teplotu na 38,5 a ku koncu že antipyretiká máme dávať až keď teplota presiahne 38,5 a nepomôže fyzikálne zníženie teploty. Náš MUDr. je napr. za kombináciu Nurofen/panadol len v nevyhnutných prípadoch, reálne že ta teplota neklesá ale rastie a nedá sa fyzikálne znížiť. Ak po 6 hodinách mala mrňavá teplotu stabilne okolo 38,5 nedávala som a snažila sa naťahovať interval medzi podaním lieku to sa mi darilo len počas dňa ale v noci som sa modlila kedy prejde 6 hodín nech ho môžem podať. Držím prsty a ak sa ti hocičo nezdá v kľude volaj pohotovosť alebo choď za MUDr. Ja som s mrňavou skončila aj v nemocnici na pohotovosti lebo som už tie vysoké teploty nezvládala psychicky ... Tam mi len potvrdili liečbu a predpísali ďalšie atb rovnaké mali sme suprax 5 dní a predpísali suprax na ďalších 5 dní s tým, že atb má brať min 10 dní - 14 dní. Na 8 deň ráno nám teplota klesla na 37,5 a večer už bola bez teplôt.....

luc308
17. nov 2022

@zuzka0601 my sme skoncili na pohotovosti lebo nasmu nezabralo vobec nic, nuforen, panadol, zabaly, vane..vsetko mu posunulo teplotu o 0,1 popr 0,2..tam dostal atb s tym, ze ak do troch dni nezaberu mame sa vratit, treba vymenit..nastastie zabrali, ale bolo to take svinstvo, ze az..a hlavne na noc, dostal 40ku, povracal sa..des a hruza..co sa soplov tyka, smrkat alebo odsavat..davali sme morsku vodu, inhalovali vincentku, kvapky nasivin. Otacala som ho na brucho, hlavu na vankus..podvihla matrac, nech mu zateka co najmenej. A co sa tyka panadolu/ nurofenu, tak do spravy nam ohladom davkovania napisala: P 15mg na 1 kg vahy dietata a N 10mg. Drzim paste nech ste cim skor zdravi 🫶🏻