Vysoký krvný tlak u 5 ročnej dcérky

kvetka22
11. júl 2012

ahojte, boli sme vcera s 5-rocnou dcerou na prehliadke u dr., kde jej merali aj tlak.. Mala ho velmi vysoky 160/110, pulz 100. Sestra to skusila dva krat, aj na druhej ruke, vysledok rovnaky.. Ked ju dr pocuval, nebol spokojny, poslal nas na kardio a nefrologiu, lebo kazda druha ozva bola vyrazne silnejsia.. Nestretol sa s tym uz niekto? Dcerka nema nadvahu, vazi 23 kg, vysoka je 117cm... Doma takmer vobec nesolime...

xlucia
11. júl 2012

@kvetka22 otazne je aky ma mala aj cholesterol. nemate nejaku dedicnu predispoziciu?

marsys
11. júl 2012

ahoj..aj moj syncek (4,5r/112cm/24kg) mava vyssi tlak ale my to mame na zaklade diagnozy CAH (kongenitalna adrenalna hyperplazia) koli enzymovej poruche.. sme sledovaní endokrinologom a kardiologom.

kvetka22
autor
12. júl 2012

@xlucia otec ma zvyseny KT, ale ma 57 rokov, a chytilo ho to az teraz, lenze on sa nijako zvlast zdravo nestravoval a ma nadvahu... baby maju (podla mna) zdravy jedalny listok, vela zeleniny jedia, aj ovocia, jogurty.. jasne, ze sem tam aj nejaka ta mnamka... som z toho na nevy, kedze mala ma diagnostikovanu aj epi a specificky naruseny vyvin reci a aby toho nebolo dost, este aj toto ...

kvetka22
autor
12. júl 2012

@marsys no nas zatial poslal na kardio a k "oblickovej" dr... mam kamosku doktorku, tak uz mi odporucila ku komu mam ist, len dufam ze to nebude nic vazne..

marsys
12. júl 2012

@kvetka22 snad bude mat dcerka vsetko v poriadku.. preventivne by som jej merala tlak az do najblizsieho vysetrenia..aj dr sa budu mat o co opriet..

xlucia
12. júl 2012

@kvetka22 a povedali ti vlastne aky tlak by v jej veku mala mat?

marsys
13. júl 2012
adahk
23. jan 2013

dnes som bola u lekára s 18 ročným synom, lebo mal brutálnu migrénu, namerali mu tlak 144/57, strašne som sa vyľakala, sestričky tvrdili, že to je normálne, mne sa to nezdá veď tlak by mal byť okolo 120/80, sme objednaný na ďaľšie vyšetrenia -očný tlak a neurológ, ale ten tlak ma straší, stretli ste sa s tým niekto, samozrejme že k lekárovi ešte pôjdeme, len ma zaujíma, či s tým má niekto skúsenosť.