Výsyp na telíčku. Sú to kiahne?

prejsovam
4. dec 2014

Ahojte, stretli ste sa uz niekto prosim s takýmto výsypom na telicku? Boli sme u lekarky, vyjadrila sa ze nevie presne urcit ci su to ovcie kiahne, ale ze liecba bude prebiehat ako pri kiahnach. Od pondelka ju kupem v hypermangane, berieme fenistilove kvapky, a potieram ju Tanno - Hermal Lotio. Nevidim nijake zlepsenie, aj ked niektore vyrazky su mierne na ustupe ale minimalne, stale pribudaju dalsie. Zakazdym ked jej dam dole ten krem, stale je to cervene take ako na obrazku. Nema teplotu, je uplne v pohode len ju to svrbi, nic zvlastne nezjedla, nebrala pred tym ziadne lieky a ani neberie, nebola este nikdy chora. Nechapem z coho to ma. Tie vyrazky nemaju pluzgieriky ako to byva pri kiahnach. su to len take cervene bodky, a tie na zadocku si rozskriabala. Na tej nozicke sa mi to javi ako lisaj a na päticke je tiez výsyp, na dlaniach ma tiez cervene vyrazky. Viete niekto proim poradit? Dakujem

misinka26
4. dec 2014

Ruka-noha-ústa ???? Vyzerá to tak ... má to na chodidlách, dlaniach ??? skontroluj aj ústa ...nemal náhodou pred pár dňami zvýšenú teplotu ???

foxinecka
4. dec 2014

Mne to pride ako kiahne, mame prekonane,tak viem porovnat.zistis aj podla toho, ak to zacalo od hlavy smerom dole, nam naprikla vysla prva v usku, potom tvar, smerom dole...zacali sa susit az na siesty den, dovtedy sa vysyp siril.dalsim oredpriznakom kiahni bol soplik, celkovo bol umrcany a po kiahnach zlyhala imunita a museli sme na atb, cely zahlieneny, teploty, zapalene hrdlo.dufam, ze som aspon trosku pomohla.

prejsovam
autor
4. dec 2014

ma to po celom telicku, v ustach nie. Nemala a ani nema teplotu, je ako za bezneho stavu - v pohode .... nechapem to ani ja

prejsovam
autor
4. dec 2014

jej to zacalo v okoli hrudnika a pätičky, potom na zadocku, potom rucky, nozicky., cize tak na preskacku hocijako, ze nie smerom od hlavy dole. Lenze nemaju tie vyrazky po tele tendenciu robit pluzgieriky. Preto doktorka nevedela presne urcit ci su to kiahne, zajtra sa tam ideme ukazat, pluzgieriky stale nemame. Je bez soplika, teploty papa ako vzdy. Vsetko je ako za beznej prevadzky ako ked je zdrava az na tie vyrazky, ktore pribudaju. Dokonca aj v noci spi v pohode asi po tom fenistile a kreme a hypermanganovom kupeli. Ja uz neviem.

prejsovam
autor
4. dec 2014

@foxinecka dakujem za radu, no nemali ste to jednoduche tiez ☹

mimi131313
4. dec 2014

ahoj ja by som odporucala navstivit Ba-kramare ( alebo inu nemocnicu v okoli) maju viac skusenosti ako obvodna lekarka a stretavaju sa s roznymi pripadmi .... moze to byt len neskodny vysyp, ale pri podavani fenistilu by to malo ustupovat , ak by to bola len alergicka reakcia, prepodkladam, ze si nasadila aj dietu - stravu , ktora bezne nesposobuje alergicke reakcie , ja by som sla za odbornikom

prejsovam
autor
4. dec 2014

Ja som odfotila tie najkritickejsie miesta, inak su po tele same cervene body este som zabudla dodat.

winka99
4. dec 2014

neviem, ma aj vo vlasoch? lebo to je vraj najlepsi indikator kiahni..

winka99
4. dec 2014

@foxinecka u nas kiahne zacali na chrbte

prejsovam
autor
4. dec 2014

@mimi131313 jasne, aj to tak urobim, suhlasim. Tym fenistilom jasne sa to zmiernilo myslim to, ze ju to uz az tak nesvrbi, ale tie nove, ked pribudaju, tak tie si zakazdym doskriabe. Jasne co sa tyka stravy, ona je taky jedak odchovany len na dietnej strave jej to tak chuti od mala 🙂 zajtra si od lekarky vyziadam kontakt na nejakeho odbornika, lebo ked mi povedala ze "asi" kiahne som bola prekvapena ze vobec povedala ASI.

prejsovam
autor
4. dec 2014

@winka99 nema to ani vo vlasoch

prejsovam
autor
4. dec 2014

ale podoba sa to na kiahne?

kacatko
4. dec 2014

No osobne si myslím, že toto kiahne nie sú, obaja chalani mali už kiahne a teda vyzeralo to určite inakšie, u nás sa kiahne začali teplotou a potom postupným výsevom a začali jednou alebo dvoma charakteristickými vyrážkami. Si myslím, že je to nejaká vírusová choroba typu ruky-nohy-ústa, 6.choroba, 5. choroba alebo alergická reakcia

winka99
4. dec 2014

@prejsovam nie su to kiahne potom, tolko by mala lekarka vediet...este dnes by som sla na kozne, zrejme alergia, alebo ekzem to bude
a este ak zacali na pate...kiahne zacinaju od miesta kde je najviac teplo, cize brucho, chrbat, krk...potom sa sirsia dalej

bodka70
4. dec 2014

tiež si nemyslím, že sú to kiahne, tie vyzerajú ináč, mali ich všetky moje 3 deti a bolo to iné. Takže skôr niečo ako spomína @kacatko alebo poprípade alergická reakcia - moja sa takto podobne vysypala po jednom bylinkovom čaji

kacatko
4. dec 2014

@winka99 presne, nám začali kiahne na bruchu

moni73
4. dec 2014

@prejsovam podla mna nepodoba, kiahne podla mna nemaju loziska, su len jednotlivo 😒

evina313
4. dec 2014

my sme mali výsyp po očkovaní mmr. ale postupovalo to od tvare dole

arabeska
4. dec 2014

@prejsovam toto kiahne niesu,ani usta-ruky-nohy to by mala na dlaniach,v okoli ust a na chodidlach vyrazky a naz pluzgiere vodove. tato choroba je aj sprevadzana vysokymi teplotami. mne sa najstarsi syn podobne vysypal,ale on to mal uplne vsade,vyzeral skoro ako popaleny,boli sme u koznej na kramaroch a rovno ho tam nechali,mastili ho nejakymi mastami a po 4 dnoch isiel domov uplne fit, vraj prekonal nejaky virus, bolo tam vela deti ktore mali podobny virus. skus zbehnut teda ku koznej,pripadne zavolaj a skus skonzultovat s nou.

aniko82
4. dec 2014

tiez si nemyslim, ze su to kiahne, prave ich prekonali moje deti, u oboch mal troska iny priebeh, inu intenzitu, ale kiahne naozaj sa objsvia najskor na chrbte, krku, hrudniku a potom sa siria, pluzgieriky by mali byt, tie potom prechadzaju roznymi stadiami, cize kazdym dnom sa menia a su pritomne naraz vsetky mozne formy, kedze "vyrazky" vznikaju postupne...moze to byt nejaka ina viroza, bakterium, alenevyzera na typicke kiahne...samozrejme, tazko tatkto na zaklade jednej fotky, dala by som mozna 2 dni a potom opat k lekarovi...nahodou anginu k tomu nema? teploty?

prejsovam
autor
4. dec 2014

@aniko82 bez teploty ani chora nie je. ma to uz 5 dni ale nepozorujem nejake zlepsenie, budem riesit toho kozneho. dakujem

winka99
4. dec 2014

@prejsovam no moze to byt aj virus nejaky ako pisu baby, ale to by mala zrejme aj ine priznaky, ak nema a ani pred vyrazkami nemala teplotu, nema nechutenstvo...tak skor alergia na nieco...moze byt uplne banalna...prasok, avivaz, mydlo...alebo nove oblecenie, ak pred oblecenim nebolo vyprate
mojmu synovi sa pred nedavnom vyhodili vyrazky pod ocami, opuchlo mu to, az sme chceli utekat na pohotovost, ale po dithiadene zmizlo...na druhy den znova, tak som zacala patrat a dopatrala som sa k tomu, ze si ruky utrel do spinaveho uteraka, ktory som sa chystala vyprat a posuchal si oci..

prejsovam
autor
4. dec 2014

@winka99 uz patram a kombinujem vsetko mozne, nic ma nenapada vzdy pouzivam to iste mydlo, avivaz, nejedla nic zvlastne len jedine co ma napadlo, starsia dcera pije zeleny jacmen kazde rano, mala si z neho dala tiez ale len 3 male lyzicky ( chcela ochutnat ) ci by to aj z toho nemohlo byt. Neriesila som to, ked to pila dokonca jej to aj chutilo 🙂 ale jedine toto mala take vynimocne. Ale ten skor neublizi ako by mohol ublizit a hlavne v takom mini mnozstve neviem. Len v poslednej dobre si dava prsty do pusy ci nemohla dostat nejaku infekciu. Ale pusu ma bez vyrazok. S lekarkou sa nemozem ani poriadne porozpravat lebo vsetko rychlo rychlo, hlavne ma nenapadne to co ma napadne doma v klude 🙂 a navyse teraz je strasne vela chorych deti a presne kadejake nepoznane choroby sa objavuju. Dakujem za rady 🙂

prejsovam
autor
4. dec 2014

dakujem za rady, zajtra ideme ku koznemu, tak som zvedava co nam povie. dam vediet co sa skryva za touto zahadou 🙂 majte pekny den a dakujem vsetkym 🙂

prejsovam
autor
4. dec 2014

este jedna otazka? Myslite, ze by som mohla s malou skocit na kratku prechadzku? Ona je na nevydrzanie a hlavne ked je zvyknuta chodit kazdy den von a uz je zavreta viac ako tyzden doma. Ci hovadina?

prejsovam
autor
5. dec 2014

Dnes sme boli u lekarky mame potvrdenu chorobu ruka-noha-usta... len pre info, aj ked v ustnej dutine to nema, a aj je bez teplot.

kacatko
5. dec 2014

@prejsovam skoré uzdravenie prajem 🙂

misinka26
5. dec 2014

@prejsovam Ja som to vravela 🙂 Skoré uzdravenie 🙂

prejsovam
autor
5. dec 2014

@misinka26 Dakujeme 🙂

prejsovam
autor
5. dec 2014

Dakujeme 🙂