Výsyp po každom príkrme

meg_junova
3. jan 2013

Maminky, prosím o radu. Môj 6mesačný syn má od 4tého mesiaca ekzém po celom telíčku a po každom pokuse o príkrm sa celý vyhádže. Mali ste niektorá podobný problém? Ako ste postupovali so zavádzaním novej stravy, keď vám bábo takto na všetko reagovalo? Ja som tak trochu zúfalá, pretože neviem, či ešte počkať s novým jedlom a ostať na špeciálnom mliečku, alebo prikrmovať napriek tomu?? Poraďte, prosím.

nanyka
4. jan 2013

@meg_junova od 6 mesiaca mandľové kľudne dávať môžeš, záleží aj ako má tvoje dieťatko vyvinutý tráviaci systém...vyskúšaj nejakú dobu a uvidíš - neboj sa, určite mu to neublíži, hlavne si rob doma svoje (a nie z mandlí z Lidlu, ešte Tesco má celkom kvalitné)...

meg_junova
autor
4. jan 2013

@nanyka a mam mu to davat ako prikrm alebo ako nahradu UM?

nanyka
5. jan 2013

@meg_junova ja by som umelé mlieko úplne vysadila, pácha viac škody než úžitku...

meg_junova
autor
5. jan 2013

@nanyka ved fajn, ale zase ked ma dieta pol rok, asi potrebuje nejake zakladne stavebne jednotky, ktore su obsiahnute v mlieku. A napr.. na ryzu mi reaguje zle, ak by sme skusili dat mandle, co ak aj to je alergen? Okrem toho, su dostatocne vyzivne? kto mi zodpovie tieto otazky? Chcem pre svojho drobca len to najlepsie....

nanyka
6. jan 2013

@meg_junova to je jasné,že chceš to najlepšie, no môj názor na umelé mlieka nie je zrovna najlepší, určite by som hľadala prírodnú alternatívu a tým sú práve rastlinné mlieka...umelé spôsobuje rôzne zdravotné problémy, nebuduje u jedinca imunitu, zaťažuje obličky kvôli obsahu kazeínu z kravského mlieka a tie bezlaktózové sú vyrábané zložitým chemickým procesom, čiže sláva to tiež nebude...ja som jednoducho za prírodu..
mandle obsahujú veľa prospešných látok a nemusíš sa báť, že by malo nedostatočnú výživu, má viac minerálov a vitamínov než umelé a telo ho aj lepšie prijíma...je faktom,že orechy sú často alergénom, hlavne pre malé deti (osobne by som ho však vyskúšala), no ak chceš jemnejšiu alternatívu,tak by som šla do ovseného napríklad...sójové by som nebrala - kvôli tomu,že je vyrábané z GM sóje, málokedy z kvalitnej (a to už si človek riadne zaplatí)...
skús sa poradiť aj s odborníkmi (nemám na mysli klasických dr.) alebo tu na MK sú aj mamičky, ktoré zaraďovali rastlinné mlieka 😉

kaja73
6. jan 2013

@meg_junova ked citam ako tapes a si neista,je mi z toho smutno ☹ -pod radsej do temy https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/ tu je vela mamickie co tiez riesia to co ty a @luthien.k je ozaj odbornicka co radi aj na odbornych strankach o vyzive takychto deti-daj si od nej poradit 😉 nesprav daku blbinu.
Mne osobne radila kamzyk-ta tu ale uz moc neradi -ma tiez svoje sukromne stranky kde radi,tak ako luthien- a vdaka tymto dvom super babam 🙂 mame po ekzeme a maly prospieva.
Pozri si aj fotoblog luthien.

salome123
13. dec 2013

@meg_junova ahoj, zaciatkom tohto roka si pisala, ze maly sa ti po vsetkom vyhadze... chcem sa opytat ako ste to teda vyriesili. nasa 13m dcera sa vysype tiez skoro po vsetkom... teda jedine co "moze" je jablko a jogurt milacik. ako ste teda dopadli vy?

meg_junova
autor
13. dec 2013

@salome123 No nasadili sme diétu a postupne pridávali a zisťovali čo robí dobre a čo zle.Je to na nervy,ale nemáš veľmi inú možnosť.Občas na ekzem použijeme head and shoulders,natrieme tak na 10sekúnd a oplachnut,to mu zrazí zápal a je tyzden dobre.Občas mu z firmy tiens gkúpim vápnik pre deti a rozdelím do malých dávok na posilnenie imunity a odčervujeme tinktúrou z medvedieho cesnaku,ale mam pocit,že ako rastie,pomaly sa to upravuje,stale sme vsak na diéte viac menej-no už nie na takej prísnej🙂

salome123
13. dec 2013

@meg_junova ake potraviny ti teda toleruje?