Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Výsyp po každom príkrme

meg_junova
3. jan 2013

Maminky, prosím o radu. Môj 6mesačný syn má od 4tého mesiaca ekzém po celom telíčku a po každom pokuse o príkrm sa celý vyhádže. Mali ste niektorá podobný problém? Ako ste postupovali so zavádzaním novej stravy, keď vám bábo takto na všetko reagovalo? Ja som tak trochu zúfalá, pretože neviem, či ešte počkať s novým jedlom a ostať na špeciálnom mliečku, alebo prikrmovať napriek tomu?? Poraďte, prosím.

tea333
3. jan 2013

@meg_junova ake specialne mlieko mate? ake prikrmy to boli?

anjelicek26
3. jan 2013

@meg_junova - kozna a alergolog, oni co na to? Kupovane prikrmy, ci domace? Cerstve su v zime casto zo striekane proti plesniam a ani varenim to poriadne neodstranis.... a kupovane maju niektore konzervant, ktory mu moze vadit, ci farbivo, si skrob, ci nieco ineho 😖

meg_junova
autor
3. jan 2013

@tea333 Teraz mame Alfare od Nestle, buduci tyzden ideme ku koznej po vysledky krvi, zatial len tolko, ze to je do nemocnice, ale ja tam nechcem ist s malym, lebo oni neliecia, iba potlacaju kortikoidnymi mastami symptomi a zatazuju zbytocne oblicky. Zatial to zvladame bylinkami sami, ale tie prikrmy, to je oriesok. Este som myslela na to, ze ma maly mozno kandidu..

meg_junova
autor
3. jan 2013

@anjelicek26 domace prikrmy, no zo zeleniny a ovocia, ktore nie su samozrejme bio. Co je uz v dnesnej dobe bio, aj ked to ma nalepku? mozno je tak citlivy, ze mu tie pesticidy vadia..

kaja73
3. jan 2013

@meg_junova zacni prikrmovat cukinou a zemiakom-doma spravene a ak sa da z domacich zdrojov-cukinu ocisti,aby si sa zbavila chemie v supe. Vsetko dobre rozvar-zabija to alergeny. Toto davaj tyzden,potom skus cukinu s ryzou.
ja som dalej pokracovala brokolicou a maskom-morcacim-nie kuracim.
Ovocie zasadne len prevarene-najlepsie su domaca jablka-ale az po zavedeni zeleniny a masa.
Vecer neskor kase-ryzova do ryzoveho mlieka,ci alfare mlieka,tiez je fajn sinlac kasa zarobena do vody-je pre alergikov.
Dalsie zeleninky skusaj az neskor-mne sa to tak osvedecilo.
Neskor som davala zelenu fazulku,domaci spenat,oranzovu tekvica-ta je tiez uplne super-vobec nealergizuje a tiez mozes od cca 8 skusit avokado-tiez nealergizuje a ma vela omega kyselin,mrkvu som dala az ovela neskor-teda vlastne som ju dala ako prvu ale vyhadzal sa z nej,tak bola do cca roka tabu. 😝

meg_junova
autor
3. jan 2013

@kaja73 Lenze moj sa vyhadze aj zo zemiaku aj zo Sinlacu aj z ryzovej kase, co som mu sama doma robila. Dokonca aj z ryzoveho mliecka, co som mu vyvarala doma Ja viem ako na prikrmy, moc si cenim tvoje rady, ja len hladam niekoho, kto mal podobny problem ako my, ze sa zo vsetkeho vyhadze babo.. Takto netusim, co robit. Asi zavolam pediatricke, lebo mi dochadzaju sily..a napady..

kaja73
3. jan 2013

@meg_junova a ako je na tom ked pije len mlieko?
mne sa to nezda aby sa z uplne vsetkeho vyhadzal-tam bude iny problem potom-podla mna.
Mozno histaminova intolerancia,ci co,alebo to nema z potravy a jedna sa o cisto kozny prolem-aj to moze byt.

meg_junova
autor
3. jan 2013

@kaja73 No, ked pije mlieko, tak je to v takom utlme, to znamena, ze tie ekzemy sa siria, ale pomaly, jeden su menej cervene, dalsi den cervensie a svrbi ho to viac.. Ale ked mu dam lyzicku cohokolvek ineho, nez mliecka, tak sa k tomu vsetkemu este vysype docervena. Co to podla teba moze byt??? Moja mamka sa cuduje, ze to nie je mozne, aby sa takto vyhadzal zakazdym.. no a ja som bezradna, lebo kym prebehnu vsetky lekarske vysetrenia a kym mu zistia, co mu je, bude mat uz rok... a co ja dovtedy mam robit? Prikrmovat, neprikrmovat? Vnutorny pocit mi hovori, ze ho treba nejako precistit, uz som objednala aj bulharske probiotika, skusame ozaj vsetko, ale nic nezabera zatial. Aj lastovicnik mu davam potroske do mliecka, taku tinkturu mame od bylinkarky, nasej znamej, tak uvidime, ci zaberie...

kaja73
3. jan 2013

@meg_junova zavolam sem @desszi ona ma maleho co na strasne vela veci reaguje a bojuju uz 3 roky-mozno ti poradi,v tom ako zavadzala príkrmy.
u nich a aj u nas sa to spustilo ockovanim-ten hlinik v hexe je spustac koznych problemov-nam pomohol detox a dieta-bezmliecna a zastvenie dalsich ockovani.
Neviem ci ste ockovany,ak ano daky detox by bodol.

meg_junova
autor
3. jan 2013

@kaja73 Si super zlata, budem cakat na jej reakciu... no je to des, dakujem za pomoc ale, verim, ze sa to nejako vyriesi. Asi je to beh na dlhu trat,....

desszi
3. jan 2013

@meg_junova ahoj, mali sme uplne rovnaky problem. zacali sme elektroakupunkturou, kde nam povedali, co mozeme a nemozeme jest, zaroven sme detoxikovali a samozrejme dodrziavali dietu. prvy tyzden po vysetreni bol velmi narocny, maly mohol jest len ryzu a kralicie maso, tyzden na tejto strave pomohol - vycistila sa pokozka a potom sme zacali zavadzat postupne prikrmy. Bolo to narocne, syncek jedol prve ovocie az niekedy okolo roku a pol. Treba vydrzat, da sa to zvladnut. Nebudem tu rozpisovat co vsetko sme mohli a nemohli, dolezite je vydrzat a hlavne zo zaciatku velmi prisne dodrziavat dietu. Ani raz som nedala homeopatika, koznej sme prestali chodit, na imunologii som sa symbolicky ukazala, nechodime ani na alergologiu. Totiz do 4-5 roku zivota a imunitny system vyvija, testy z krvi su castokrat falosne pozitivne alebo negativne, a ja som si z dietata pokusneho kralika nedovolila urobit. Momentalne mame 3,5 rocka, drobinko je vdaka Bohu zdravy ako rybicka, nadalej dodrziavame dietu, ale uz nie je taka prisna a dovolene su aj prehresky a liecime homeopaticky. Hodim sem fotku, co bol skutocne zly stav a ako sme na tom teraz. Treba vydrzat, oplati sa.

desszi
3. jan 2013

Tak tu su fotky, na porovnanie. Mali sme aj horsie stavy, ale momentalne som na manzelovom PC, a on tu nema tie foto.

desszi
3. jan 2013

@meg_junova opravujem, v prispevku vyssie - ani raz som nedala kortikoidy (nie homeopatika, uz som myslela dopredu, ospravedlnujem sa)

meg_junova
autor
4. jan 2013

@desszi Ahoj, no vyzerate rovnako ako my, akurat s odstupom casu. My teraz skusame tinkturu lastovicnika, na precistenie a potom chcem zaviest bulharske probiotika na doplnenie spravnej crevnej flory. Inak nepamatas si, cim ste zacinali prikrm? Pripadne, vies my poslat na mail magda21pe@goooglemail.com kontakt na tu elektroakupunkturu, zrejme ju mas uz overenu? My sme zatial skusali iba zmenit mliecko, nakolko ma maly intoleranciu laktozy, momentalne skusame zaviest kozie mliecko, kedze mame nedaleko koziu farmu. A nepovedali vam lekari, co mu vlastne je? Lebo ocividne maju obaja nejakeho premnozeneho parazita v telicku, ktory im robi sarapatu. Mam kamosku a ta ma taky pristroj, ktory snima telo cez frekvencie. Chystam sa tam zobrat maleho a zistit, cim je to vlastne ten ekzem sposobeny, ale vraj k pricine sa da dopatrat len velmi tazko. Jej pomohla ajurveda, bola na Sri Lanke, ta kamoska a za tri tyzdne mala pokozku ako novorodenec, uplne preziarenu, cistucku, ale kedze zhresila cez sviatky a dala si kolaciky, tak sa jej to vratilo.. dolezita je velmi strava. vraj 🙂

desszi
4. jan 2013

@meg_junova my sme boli tak isto ako ste teraz vy, a na celom tele, len nemam v tomto pc starsie fotky, tak ti neviem ukazat. Akokeby som videla nasho drobca. Najprv sme mali cele telicko, uplne vsade, potom sa ako tak vycistil, vdaka tej tyzdnovej prisnej diete, brusko, chrbat ostali ciste, dlho boli skarede nohy, ruky. Minuly rok v lete sa nohy a ruky upravili (dnes su uz hladucke, len sem tam suche fliacky), ale vyrazne sa zhorsila tvaricka (vid to foto) a vdaka homeo, detoxu a pobytu pri mori sme dosiahli ten stav, co vidis na fotke nizsie. Ta elektroakupunktura je tiez podobne ako co chces skusit ty - na zaklade odlisnej frekvencie v bunkach a meridianoch od normalu stanovuje diagnozu. Absolvujte to cim skor. Prva a zasadna vec co sa tyka stravy - maximum vyrobkov z domacej produkcie, mam tym na mysli, nie obchodny slovensky vyrobok, ale maso, zelenina, ovocie od babiciek a znamych z dediny alebo chovu, kde je zaruka, ze nie su krmene hormonmi, antibiotika, postrekovane kadejakym humusom atd. My sme tiez zo zaciatku skusalik najprv HA mlieko, potom bezlaktozove, nakoniec sme aj tak skoncili na rastlinnych mliekach, ktore pije syncek doteraz. Ale to samozrejme nemusi byt vas pripad. Vecer ti napisem na mail, teraz sme u starkej a potom ideme este k prababicke.

meg_junova
autor
4. jan 2013

@desszi Rastlinne mlieka? No toto HA bezlaktozove mu vobec nepomaha, akurat sa mu stratil biely povlak z jazyka.. No idem domov buduci tyzden a zastavim sa u tej mojej kamosky, co ma ten pristroj. Je az smiesne aka slaba sucasna medicina je, co sa ekzemov tyka. Nas si pin ponguju uz mesiac, pediatricka tvrdi, ze to same prejde, uzasna liecba!! Chapes 😀 Chodim sem na konik pre rady, aby sme sa z toho ako tak dostali a potom sa mi nejaky primar na Antolskej smeje, ze kde chodim pre tie svoje mudre reci, ze urcite na MK. No to si pis! Medicina je cela o biznise, vie to uz kazdy normalne uvazujuci clovek. Mala som ist buduci tyzden pre odber ku koznej, aby nam mohli predpisovat to HA mlieko, ale ja vlastne ani neviem, ci mu ho dalej budeme davat. Je to umelina, radsej by som bola, keby presiel maly na to kozie, ideme na to po malych davkach a uvidime, ci mu nenarobi sarapatu a ci mu stravi laktoza.
Tak sa tesim na tvoju spravu, hned ako som uvidela tvojho syna, akoby som nasho videla, ma uplne to iste. A je to parazitmi, nevies? Co vam vyhodil ten pristroj??

kaja73
4. jan 2013

@meg_junova pocuvaj ale HA mlieko nie je na alergiu -to je len na prevenciu alergie-ty by si mala davat mlieka pre alergicke deti-aj ked v krvi alergiu potvrdenu nema-ani my sme nemali a pomohlo len neocate mlieko.
Na zaciatk mozno skus alergy care digestive-to nema laktozu a bielkovinu ma silne nastiepenu.
Neocate je uplne inak vyrabany-ten nema vobec BKM v sebe,ale je priserne drahy-78 euro jedna plechovka-ale my sme si ho aj tak skoro 2m sami kupovali,kym ho predpisli a maly mal do 10 dnu uplne po ekzeme.
Kozie mlieko, HA mlieka ,ale ani rastline-ak nic ine nepapa nie su pre vas vhodne-neobsahuju to co maly potrebuje a kozie moze tiez alergizovat.
Jednoznacne treba prejst na Alergy care digestive,alebo neocate-nad inym ani len neuvazuj-pre dobro svojo syna.
Radsej si to kupuj sama-ak nebudes mat recept-alergy care stoji cca 15 euro-myslim-uz si nepamatam-bez receptu,ten neocta je hotova zabijacka bez receptu ,ale niekedy nie je ina cesta.

didulka85
4. jan 2013

Moja dcera sa vyhadzala aj z mrkvy ked bola nebio. Ked sme ju drzali 100% na bio strave, tak bolo dobre.

kaja73
4. jan 2013

@meg_junova pozeram ze pijete alfare-to nie je HA mlieko na prevenciu ale na alergiu-teda ak nezabera,mali by ste skusit ten Neocate-ani nam nezaberali tieto silne hydrolyzaty-ci uz alfare,alebo alergy care-len neoctae zabral-cca 4% alergickych deti potrebuju az taketo mlieko-ako pisem moj maly to nemal potrvedne v krvi,tak nam to nik nechcel prdpisat-tak sme to to skoro 2m sami kupovali,kym na gastre povolili recept.

nanyka
4. jan 2013

@meg_junova žiadne umelé mlieka by som svojmu dieťaťu nikdy nedávala, je tam toľko chémie, že to potom naruší celý tráviaci systém a vznikajú choroby... prečo asi potom máme toľko celiatikov, alergikov a podobne? veď to až nie je normálne, ako štatistiky stúpajú, to tu kedysi nebolo...treba sa vrátiť čo najviac k prírode...
ako tu bolo spomínané - rastlinné mlieka - urobíš za pár minút doma v pohode v mixéri, receptov na nete je viac než dosť - hlavne orechové je najlepšie, v neskoršom veku sa dá i ovsené či ryžové...
- mandle, lieskovce = tie sú najchutnejšie 😉
a mrkvová šťava doma odšťavená z bio mrkvy - moja neterka ju chlamce ako o život 🙂 - dávame jej ju zriedenú pol na pol s vodou...tá je zázrak nad zázraky, posilňuje imunitu, čistí telo atď...
a hlavne vylúčiť mliečne výrobky všetky - to kozie mlieko môžete skúsiť, je viac stráviteľné než kravské, ale tiež opatrne...
s dr. netreba asi nič dopodrobna konzultovať - oni majú svoju pravdu, opierajú sa o medicínu, ktorá potláča symptómy a nelieči príčinu...

meg_junova
autor
4. jan 2013

@nanyka Takze mozem UM plne nahradit mandlovym mliekom podla teba? Nechcem mu ublizit a bohuzial som nestudovala medicinu, v dnesnej dobe uz clovek musi studovat ozaj vsetko, aby sa nenechal pohltit tymto prechemizovanym a preautomatizovanym systemom. Bleh.
Vsak inak kedysi ine ani nebolo, za vojny, maminy a babky davali len to, co bolo, co zahrada dala.;no nie? Ziadne umelem mlieka neexistovali...

meg_junova
autor
4. jan 2013

@nanyka Myslela som v 6tom mesiaci zivota prejst an mandlove, da sa to bez toho, ze by som mu uskodila?

meg_junova
autor
4. jan 2013

Mandle

Posilňujú nervovú sústavu a znižujú cholesterol.

V zime, keď listnaté stromy odhaľujú svoje holé konáre, je mandľa obsypaná nádhernými bielo-ružovými kvetmi, ktoré oznamujú príchod jari. Hoci sa mandle považujú za orechy, jedlou časťou sú semená ich plodov a nie mäsitá časť ako u iných druhov ovocia. Vonkajšiu časť mandle tvorí nejedlá zelenkavá škrupina. Mandle tvoria súčasť ľudskej stravy už od nepamäti. Svojou výživnou hodnotou a kulinárskymi vlastnosťami sa stali jedinečnou potravinou so širokým uplatnením.

Vlastnosti a indikácie
Mandle sú bohaté na všetky základné živiny: Proteíny, celý komplex esenciálnych aminokyselín, tuk, kyselina linolová, uhľohydráty, vitamíny, minerály. Obsah vápnika je v mandliach oveľa vyšší ako v mlieku. Taktiež je dôležitý vzájomný pomer minerálov. Vápnik, ako aj fosfor a horčík, musia byť v tele v správnom pomere a čím viac na to pri výbere jedál pamätáme, tým lepšie pre telo. Je dokázané, že strava s vysokým obsahom fosforu, v ktorej prevláda mäso, spomaľuje vstrebávanie vápnika v črevách.

Stopové prvky: mandle sú veľmi bohaté na zinok, meď a mangán, t.j. stopové prvky, ktoré v tele vykonávajú dôležité funkcie. Vďaka tomuto skvelému zloženiu, ľahkej stráviteľnosti a za predpokladu, že boli dobre požuté, sú mandle veľmi cenné a užitočné najmä v prípadoch:

- poruchy nervového systému, stresu, a duševnej alebo fyzickej únavy. Správna rovnováha medzi atómami vápnika, horčíka a draslíka udržuje silu svalov a zabraňuje nervovej podráždenosti. Nedostatok vápnika v krvi zapríčiňuje nervozitu. Pomer týchto minerálov v mandliach zabezpečuje zdravé fungovanie nervového systému. Optimálne množstvo fosforu a polynenasýtených mastných kyselín (ako kyselina linolová) pomáha pri tvorbe fosfolipidov, základných zložiek bunkových membrán neurónov. Pravidelná konzumácia mandlí posilňuje nervy, dodáva pevnosť svalom a pomáha prekonať stres, depresiu a únavu. Športovci a ťažko fyzicky pracujúci nájdu v mandliach potravu, ktorá poskytuje veľa energie a je okrem toho aj osviežujúca a zdravá.

- vysokého cholesterolu: Napriek tomu, že sú mandle také bohaté na tuk, nezvyšujú cholesterol, ale v skutočnosti ho znižujú. To isté platí aj o vlašských orechoch. Je to vďaka vyváženému pomeru mastných kyselín v mandliach a ich bohatosti na vitamín E s intenzívnym antioxidačným účinkom. - chorôb srdca a artériosklerózy: Vápnik sa priamo podieľa na každom údere srdca a na tlaku v tepnách. Bohatosť mandlí na vápnik spolu s vysokým obsahom vitamínu E má priaznivý účinok na zdravie kardiovaskulárnej sústavy. Vitamín E ako silný antioxidant zabraňuje tvorbe artériosklerotického plaku v tepnách.

- problémov s kosťami: Mandle obsahujú veľké množstvo minerálov, z ktorých sa skladá kostra (vápnik, fosfor a horčík) a zároveň alkalizujú, čo podporuje zadržiavanie vápnika, kým kyslá potrava a predovšetkým mäso zvyšuje jeho vyplavovanie močom. Toto všetko robí mandle ideálnou potravou pre tých, ktorí trpia na osteoporózu alebo demineralizáciu kostí.

- cukrovky: Diabetici znášajú mandle veľmi dobre pre malý obsah uhľohydrátov a kvalitu ich proteínov a tukov.

- v tehotenstve a u dojčiacich matiek: Mandle sú ideálne pre tehotné ženy svojou výživnou hodnotou, no najmä obsahom minerálov potrebných na vývin plodu. Je dokázané, že podporujú tvorbu materského mlieka.

Mandľové mlieko je veľmi výživný a občerstvujúci nápoj, ktorý sa odporúča najmä deťom v období rastu. Jeho bohatosť na proteíny a minerály je porovnateľná s kravským mliekom. Pripravuje sa tak, že niekoľko lyžíc mandľového krému sa rozpustí v pohári vody.

kaja73
4. jan 2013

@meg_junova ale neboli ani taketo alergie 😝
Skusit mozes co len chces 😉 ,ale tvoj maly ma len 6m a nema ziadne prikrmy-musis mu teda v mlieku co mu budes davat podta ozaj vsety ziviny a to nedodas rastlinym mliekom-to je ozaj fajn ked ma uz pestru stravu aj kozie je fajn,ked ma uz pestru stravu-moj pil aj rastlinne-makove,ryzove,sojove a teraz pije 100 BIO kozie-ale vo veku 6m to bol NEOCATE-lebo tiez moc toho este nemohl mat v prikrmoch-len cukinu a zemiak toleroval v 6M.
Rozhodnut sa musis sama a musis brat do uavhy vek tvojho maleho a absenciu prikrmov.
Mandle a orechy su pomerne caste alergeny navyse-inak su ozaj fajn.

meg_junova
autor
4. jan 2013

@kaja73 Neocate si nemozeme dovolit a na recept to este potrvaaa, kedze nas lekarsky system je tak uzasne rychly a starostlivy 🙂

kveta
4. jan 2013

@meg_junova Napadlo ma... Co ak to nie je alergia na jedlo, ale na nieco co s jedenim suvisi... Na lyzicku, na saponat, ktorym umyvate riad, na latky z podbradnicka,...

meg_junova
autor
4. jan 2013

@kaja73 Nerozumiem ale, preco by kozie nemalo byt vyzivne? Ved ma viac vitaminov v sebe ako kravske. Co je na Neocate take super okrem toho, ze ma chemicky upravenu bielkovinu?

kaja73
4. jan 2013

@meg_junova mozno by sa ti podarilo ho zohnat za receptovu cenu-ja som napriklad predala 4 plechovky co mi zvysila za 4 euro za kus 😉 -pohladaj v inezeratoch,alebo si daj inzerat sama.
Za pokus to stoji. 🙂
Koziemu uplne chyba zelezo napriklad.
ved si pozri zlozenie kozieho mlieka-ja som jeho fanusik-ved maly mi ho pije,ale do roku by som ho nedavala ako jediny zdroj vyzivy a plus nevies ci nam maly nema alergiu-caste je skrizena alergia-krava a koza-40% deti co ma problem s BKM ma aj s kozou bielkovinou.

meg_junova
autor
4. jan 2013

@kveta Hmm, tak na toto som myslela aj ja, ale pouzivame len flasku, ktoru zakazdym sterilizujeme, rovnaku znacku uz od narodenia a prejavilo sa nam to az v stvrtom mesiaci.. Pouzivame len ciste bavlnene plienocky vyprane v mandlovych orechoch a sode. Podla mna to ide zvnutra, ked sa pokaka, zapari sa mu ritka v priebehu dvoch minut, cize je to vnutorny problem. Zrejme hrube crievko, alebo nenakopnuty metabolizmus, tazko urcit..

kaja73
4. jan 2013

@meg_junova neocate nie je vyrobeny vobec z kravskeho mlieka-preto je tak drahy-ma len aminokysleiny v sebe-ako ich vyrabaju neviem-ale moj maly ked nan presiel tak mu zmizol ekzem a prestal chorlaviet.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli