Z čoho má malá modré okolo očiek a úst?

anet1
9. nov 2008

dievcence este otazka moja mala bambula ma modre okolo ociek a ust. Je to tym ze ma bledu pokozku ????

fifinna
9. nov 2008

to je normalne u novorodeniatok, samo to vymyzne. Je to väcsinou z toho, ze ked placu zadrziavaju dych. Ja som sa pytala na to doktorky, lebo môj to mal tiez. Vsak nema to modre stale ?

mkr
9. nov 2008

anet nepíšeš ani věk malý, tak to se dá špatně říct, ale my jsme to měli ze začátku jak píše fifinna

anet1
autor
9. nov 2008

dcerka ma 9 tyzdnov.

heppu
9. nov 2008

to som este nepocula ze babatka len tak modraju, moja sesternica modrala na perach a na nechtoch a suviselo to so srdcom musela ist na operaciu srdca, ale to samozrejme nechcem strasit ale isla by som sa spytat doktorky a nie bab na konikovi

zuzka99
9. nov 2008

súhlasím s heppu, moj malý to mal tiež, volala som doktorke a ona nás hneď objednala na kardiologiu. ale on to mal len okolo pusinky. kontrolovali mu aj pršteky - konce. skus sa pozrieť aj tam. na kardio zistili šelest 1 - 2 stupňa. teraz už to nemá, ale radšej si nechaj urobiť vyšetrenie.

mkr
9. nov 2008

my jsme byli taky na kardiologie a nic vážnýho to nebylo je dřív narozená tak ještě něco neměla nedozavřený tak proto, ale dr. říkala, že to je běžný, ale já jsem tam chtěla pro jistotu

zuzka99
9. nov 2008

presne, modré okolo pusy mal, ale na kardio povedali, že to nič nie je, len kozmetická vada a ja som bola tiež kludná a šťastná

mira81
12. nov 2010

Ahoj, mám 3. týdení dceru a během dne občas promodrá kolem pusinky a očí . U dr. jsme byly a že to prý nic není, máte s tim někdo zkušenost?

lollipops
20. nov 2010

Tak můj prcek modral když spinkal.Ale on né jen že měl modrý okolo pusinky a očí...on byl celej modro-šedej a vypadal jako mrtvej.Kamarádka co přišla na návštěvu a viděla ho tak začla plašit jestli dýchá.Protože mi asi v 11 dnech doma přestal dýchat a byla u toho takže když viděla tu barvu tak jí málem kleplo.A Dr. mi řekla že to ještě teda neslyšela a to bylo vše 😒

argousek
20. nov 2010

No tak já bych to rozhodně nepodceňovala, podle mně by mohlo jít o delší apnoe pauzu. Když bych to viděla, že je malej promodralej okolo pusinky a prošedivělej, tak bych ho rozhodně zvedla a probrala ho. Ta apnoe pauza to je, že má delší pauzu mezi nádechy, takže to neznamená, že přestane dýchat, ale ta pauza je delší. Rozhodně to podle mně není dobře, protože mozek není delší dobu bez kyslíku než by měl být. Nechci vás plašit ale používáte monitor dechu, který by vás na tu delší pauzu upozornil?? My jsme měli nedonošence a tak jsme automaticky používali monitor a párkrát nám to zapípalo, tak jsem to říkala doktorovi a ten mi říkal, že pokud nebyl šedivej a neměl modro kolem pusinky, tak že to nevadí 😒

bibap
10. júl 2011

Ahoj, Potrebujem poradit, moja mala ked ju najnovsie kupeme v takej novej vanicke, tak ma modre okolo pusinky. Vodicka je tepla, nechapem cim to moze byt. Vo vanicke je spokojna, hrajka sa. Akonahle ju vytiahneme a zacneme obliekat, zacne revat a pusinku uz ma ruzovu. Ma 5 mesicacov, cim to moze byt?

marjoz
26. júl 2011

Ahojte,
náš malý má 4 týždne, akurát dnes a tiež máme počas dňa sem tam modré okolo pusy na briadke a pod nosom. Lekárka si to všimla už na prvej prehliadke a teraz znovu. Hovorila, že keby mal modrú aj pusinku tak ideme okamžite na kardio, ale že u novorodencov je to normalne, tak skusime počkať a ked to bude nadalej pretrvavať, tak už ideme na kardio.
Len dufam, že srdiečko a pľuca ma zdravé. U nás v rodine nikto nemal nič so srdiečkom ani s pľucami.
zaujímavé, že ja som to hovorila v nemocnici lekárke a ani jedna si to nevšimla, že sa mi to len zda. a všetky povedali, že je v absolutnom poriadku. 😒

bibap
17. apr 2012

ahoj, moja je uz v poriadku 🙂 bola to asi tyzdnova zalezitost

dadka28
21. máj 2013

ahojte...chcela by som sa opýtat za sestru,teraz porodila,chlapcek modra okolo ust /mal aj problemy s dychanim-bol v inkubatore,pritom ma vahu 3900g/...teraz mu maju robit kardio...mal niekto taký problém??chlapcek ma dnes 2dni

salomee
21. máj 2013

@dadka28 Mě malej v porodce a pak i doma vždy na několik okamžiků promodral kolem pusy, jeden čas celkem často, a hodně to bylo i při koupání. Žádné potíže s dýcháním neměl, Apgar skóre 9-10-10.. v porodnici to měřili, ani pak pediatr, dt. mi řekla, že to bývá..a zdar. Přešlo to. Ale rozhodně doporučuji konzultaci s pediatrem toho děťátka, bo žen ho zná nejlíp s takové věci nejlíp řešit individuálně.

dadka28
21. máj 2013

@salomee dakujem krasne za odpoved...ja len tak skor sa pytam,lebo nevieme co cakat..robia mu testy,tak dufam ze nic nezistia,ze to bude oukej...dakujem 😉 😉

salomee
21. máj 2013

Oprava: V porodnici to neřešili.
Píšu z mobilu a nešlo mi to už opravit.. z mobilu je to fakt za trest.

dadka28
21. máj 2013

@marjoz ahoj,neviem ci ta zastihnem,kedze prispevok je starsi,ale ak ti to nevadi rada by som sa opytala ako ste dopadli,ci vam nieco zistili...popripade do IP...dakujem 🙂 🙂