Z ničoho nič vysoká teplota. Máme ísť k lekárovi?

tanja61
18. dec 2008

ahojte vcera z nicoho nic maly dostal vys.horucku 39,5 myslela som ze zle ukazuje teplomer,hral sa ziadne priznaky zeby mu nieco bolo...tak som mu dala diazepan a panadol tep.neklesala tak zabaly az klesla na 38,4 v noci som mu podala este panadol lebo mal teplotu,rano tiez a este poobede vecer ziadna teplota,a ani teraz len sa budi s placom a nemal za dva dni ani stolicu brusko ma velmi tvrde,skusala som davat teplomer do zadocku ze sa vykaka ale zacal velmi plakat ako keby ho to bolelo....neviem co to moze byt nemate skusenosti?mala by som navstivit lekara?cez den ani velmi nejedol len som mu davala vela pit..poradte vdaka

junovka
20. dec 2008

tanja, moja medzitym vsetkym co som popisala, tak tiez rozkusla 2 cumliky, pretoze tiez vkuse nieco hryzie.Podla bieleh povlaku na jazyku poznali v nemocke, ci Nely pije alebo nie.Ak bol biely, tak mala nedostatok tekutin.Co sa tyka tych teplot...tak je pravda, ze 3 dni sme mali 40, to sme este neboli v nemocke, nakolko sa este nevedelo co jej vlastne je, ziaden zapal nemala nikde, na 4 den teploty uz mala max.37,6 a az potom nas hospitalizovali koli hnackam a tam zistili.Vracanie sme nemali.Dokina vravela, ze max.38 by mali byt teploty pri prerezavani zubkov.

junovka
20. dec 2008

liliandax, a naco je vlastne alergicky??? 😕 ...ze az take vysoke teploty mu vyskocili 😲 😕

liliandax
20. dec 2008

junovka - to zatial nevieme, lebo take testy vie robit len alergologicka 😒 Nevyznam sa, ale mame vysoku hodnotu IgE v krvi, co jednoznacne ukazuje nejaku alergiu.. Ja som tiez alergicka, tak som s tym mohla ratat 😖

junovka
20. dec 2008

....inak, som dost prekvapena, ze pri alergii su take vysoke teploty, nakolko ja mam Timeiku alergicku+ moj manzel a nikdy teploty nemali 😕

tanja61
autor
20. dec 2008

liliandax to je zvlastne lebo maly mal tiez take drobne vyrazky na brusku len a trocha na tvaricke ale hned mu to zmizlo tak som tomu nedavala velky vyznam,najvacsiu teplotu mal 39,7 ale cez noc uz len 38,7 vlastne uz sa mu potom nevysplhala nad 39,junovka vcera som studovala na nete a take vysoke teploty su mozne pri ocnych zuboch dokonca aj hnacky,len maly v kuse pije dost tekutin tak neviem preco ma biely jazyk no chvalaBohu noc bola v pohode okrem toho ze sa budil ale teploty uz nemame a drobec je plny zivota 😉 moj partner je teraz chory uz asi tyzden tolko co mu je hned lepsie tak na dalsi den sa nevie postavit s postele,asi nejaka viroza a aj maly to chytal neviem no.......mozno blba otazka ale ktore su to ocne zuby? 😝 😀 a este davate svojim detom nejake vitaminy?

junovka
20. dec 2008

ocne zubky su 3-hore a dole, vlavo aj v pravo.My nedavame ziadne vitaminy 😉

tanja61
autor
20. dec 2008

aha dakujem 😉

zuzmag
26. dec 2008

Zdravim vas mamicky mame asi taky isty problem ako mnohe z vas mala mi dostava kazdy mesiac vysoke teploty je to vraj zo zubkov.Vsetko ma v poriadku......ale velmi nas trapi zapcha aj teraz cele Vianoce teplotujeme a najhorsie na tom je ze mala nam nic nechce papat brusko ma tvrde, vetry ma dost smradleve.... 🙂 uz asi 4 den nic poriadne nejedla pit pije.....myslim ze tento raz to zo zubkov nebude...mate niekto skusenosti z kvapkami Gutallax proti zapche, bojim sa aby sa mi po nich nerozhnackovala.......Prosim poradte 😉

tanja61
autor
26. dec 2008

no myslim ze gutallax je dost silne pre tak male

tanja61
autor
26. dec 2008

dieta,skus duphalac,ale ked uz to trva dlhsie sla by som k lekarovi,mne maly teplotoval dva dni a odvtedy je vsetko ok

tanja61
autor
6. jan 2009

ahojte baby nam sa to znovu zopakovalo vcera maly zase zacal teplotovat,ma trocha zapchaty nostek ale ziadne ine priznaky tak dneska som s nim zasla do lekara tak ma trocha chytene hrdielko a predpisal nam len paracetamol v pripade zeby sa maly necitil dobre alebo mal zvysenu teplotu...ale je dost nervozny myslite ze ten paracetamol staci?u nas na SK by zrejme lekarka predpisala ATB nie?tu v UK nepredpisuju ATB kym to nieje nieco vaznejsie co si o tom myslite?mohlo sa nam nejaka ta angina vratit spred 2tydznou kedy mal maly len teploty alebo sa telo brani ?

tanja61
autor
7. jan 2009

nema niektora skusenosti?

junovka
7. jan 2009

tanja, ak ma chytene hrdlo skus mu dat homeopatika Homeovoux alebo Homeogene 9, a davaj na zrazenie teploty.Podla mna, teda aspon u nas, keby ze sa to zopakovalo uz 2x, tak by nam urcite dala ATB.A kludne sa to mohla ta angina vratit, ked nebola preliecena naposledy.

mamazpapaz
7. jan 2009

tanja61 Take vysoke teploty mala aj moja malá asi 4 dni. Ib asme to zrážali a potom sa zrazu objavili také malé ružové fliačiky. Niekde som čítala, že je to deská infekčná choroba, ktorá sa volá šiesta alebo tak nejak. Ja nie som veľmi za ATb, ak to nie je veľmi nutné. Nedá sa u Vás robiť CRP - aby skontrolovali z krvi, či má zápalv tele na bakterálnom základe. Potom by si vedela naisto, čo podniknúť. Držte sa!

tanja61
autor
7. jan 2009

junovka no musim zistit ci tu take nieco predavaju ale inak som o tom uz pocula ze je to dobre...prvy krat neviem ci mal bolave hrdielko lebo som u lekara nebola,ale to len ja si myslim ze sa mu to mohlo vratit ☹ mamazpapaz:urcite sa tu daju urobit testy ale nato potrebujes mat dovody a hlavne lekar musi urcit ci je to nutne a tu je to naozaj na prd 😒 nase zlate zdravotnictvo.... 😉

sanny21
12. jan 2009

ahojte baby...mam rovnaky problem..moj maly ma 5 mesiacov..mal tri dni vysoke horucky aj hnackoval a teraz sa mi vysypal po celom tele...uz som tu aj citala rovnaky problem a tam bolo ze je to siesta choroba...mozete mi presnejsie vysvetlit co to vlastne je?po tom vsetkom co som sa tu docitala mam strach, lebo k lekarovi som s nim nesla, kedze mu idu aj zubky tak som myslela, ze teploty aj hnacku ma z toho, ale to,ze sa mi vyhodil po celom tele, tak z toho som chora...uz zacina papa zeleninku tak som myslela,ci sa aj z toho nevyhadzal, ale asi to bude ta siesta choroba.ale co to vlastne je?dakujem za pomoc

metlonka
12. jan 2009

ahoj sanny. ja som tu pisala o siestej chorobe. Moja mala tiez mala vysoke teploty niekolko dni a popritom aj hnackovala. boli sme u lekarky a hned ma upozornila na to, ze pravdepodobne ma siestu chorobu, cize velke teploty, hnacka, ale bez zapalu. Nie su na to ziadne antibiotika, len sa podavaju lieky proti teplote a po par dnoch ten virus sam prejde. Ak sa tvoj maly vysypal tak to ju prave prekonal. To je posledna faza, ked sa vysypu na telicku take male vyrazky. na druhy den tam uz nic nebude mat 🙂

tanja61
autor
12. jan 2009

metlonka a su sprievodne znaky aj nadcha a kasel pri tom viruse?kamoske sa mala vysypala na zadocku a nozkach

metlonka
12. jan 2009

neviem, to bude asi nieco ine. Lekarka mi tvrdila, ze to je len virus...vysoke teploty ale bez akehokolvek zapalu v tele. preto sa nelieci antibiotikami....neviem co by to mohlo byt 😒

denisocka
13. jan 2009

baby,my sme mali prečdvčerom cez den hnačku (ale to zjedol jogurt ) a večer 38,5stC a včera už nič

tanja61
autor
13. jan 2009

baby a ako vyzera ked ma dieta alerigiu napr.na penicilin alebo nejaku potravinu neviete?

denisocka
13. jan 2009

my sme mali a preto dietujeme,maly mal take štípance ako od žíhlavy

denisocka
15. jan 2009

no od včera máme velmi vysoku ,do 40st,klesne horkoťažko na 38,2 😒 a zapalene ma len kus hrdlo a vraj ide zubky

junovka
15. jan 2009

hnackujete?

denisocka
15. jan 2009

nie junovka,ako som v pondelok dala ryžovu dietu tak tlačíme bobky od včera

tanja61
autor
15. jan 2009

moj maly ma zase vyrazky okolo celych ust ale nebral ziadne ant.moze byt reakcia na potravinu alebo neviem...ma to len okolo ust a nemizne to ☹

denisocka
15. jan 2009

baby,

kolko stupnov ma mať voda ked robím kupel,ked ma maly cca 39,5 teplotu? a ako dlho tam može sedieť v tej vode?

tanja61
autor
15. jan 2009

no neviem ale voda sa ma ochladzovat pomalicky a ma byt vlazna,ja maleho dlho pri teplote nekupem len ho pooplachujem a vytiahnem.....len sa nesmie prehrievat,nevytieraj ho uterakom ale nechaj nech sa vodicka z neho vypari 😉

denisocka
15. jan 2009

joj už mám straaaach,teraz ma 377 a zda sa mi zimný oproti tomu,čo bolo pred chvílkou..ale už to zas stuuuupa 😔

junovka
15. jan 2009

deni, voda ma byt o stupen chladnejsia ako normalne, ked kupes.Ja som stale sprchovala si tak 3 minuty a potom som utrela do uteraka a obliekla.