Z ničoho nič vysoká teplota. Máme ísť k lekárovi?

tanja61
18. dec 2008

ahojte vcera z nicoho nic maly dostal vys.horucku 39,5 myslela som ze zle ukazuje teplomer,hral sa ziadne priznaky zeby mu nieco bolo...tak som mu dala diazepan a panadol tep.neklesala tak zabaly az klesla na 38,4 v noci som mu podala este panadol lebo mal teplotu,rano tiez a este poobede vecer ziadna teplota,a ani teraz len sa budi s placom a nemal za dva dni ani stolicu brusko ma velmi tvrde,skusala som davat teplomer do zadocku ze sa vykaka ale zacal velmi plakat ako keby ho to bolelo....neviem co to moze byt nemate skusenosti?mala by som navstivit lekara?cez den ani velmi nejedol len som mu davala vela pit..poradte vdaka

tanja61
autor
15. jan 2009

tak ako denisocka?uz je to lepsie?

denisocka
16. jan 2009

ahoj,tak v noci mal zas vysoku,tak sme ho o polnoci okupali a kanečne klesla ta svina a spali sme do rana božieho do 8.00 😵

no ale okolo 10.45 mu zas vybehla nad 38.5 tak s,me hned parali do vane,a klesla

ja už fakt liekom neverim,nezaberaju,budem hned ochladzovať vo vani.aj ked neviem či to je spravne

dokyna vravela že zaklad je ochladiť telo akokolvek ,aby sa neprehrialo

junovka
16. jan 2009

deni, a ty davas uz obklady/stud.kupele/, ked ma uz 38,5?Ja praveze na taku teplotu zacinam len davat na zrazanie teploty a ked ma 39, tak vtedy zabaly 😕 ...teda aspon tak mi to vravela dokina, nakolko vraj ked das pri nizsej teplote uz Brufen, tak potom vraj telo sa nenauci bojovat z bacilami 😒 😕 ...samozrejem, bolo myslene u 1. a viac rocnych deti 😉

denisocka
16. jan 2009

hej davam,teraz...bo mi za 5minut vyšvinhe nad 39 a nejde dole,ja sa teploty bojííííííííííííííííííííííím .muž šiel do roboty,som tu sama,tak o to viac

junovka
16. jan 2009

ja tiez chytam paniku, ked su teploty ☹ 😕 ....drzim palce a neboj, bude dobre 😉

bzuco
16. jan 2009

deni...len aby ste nemali tú šiestu chorobu

náš dostal takéto z ničoho nič horúčky na štedrý deň....stále boli cez 39, celé 3 dni a klesnúť ani za toho...a to som dávala panadol a nurofen na striedačku každé 3 hodiny a horúčka klesla min. na 38,5....a na 4. deň sa mu na brušku vyhodili červené fliačiky - ako žihľavka a bolo po horúčkach

denisocka
16. jan 2009

juj bzučo,bodaj by!!!!! sleduje ho jak vyskumníčka 😀 ,je pravda že klesne teplota kupelom na 38, panadol aj brufen nič,a to doteraz,ked mal 38,5 a dala som čipok tak za 30minut bolo po teplote

a kde sa ta choroba da nachytať?

junovka
16. jan 2009

vraj to je virusove, nie? 😕

denisocka
16. jan 2009

ta asi prd 6.choroba,zas ma 38stC ,ladove ruky ...a po vyraškach ano chýru ani slychu

baby,ak ma ladove ruky a nohy,a teplotu,čo robiť?čakať až sa zohreju,či zohrievať...čo čo to je.prečo?

junovka
16. jan 2009

deni, je to normalne, ze male dieta pri vysokych horuckach ma studene nohy a ruky.Podla nich som aj vedela, ze ma znova teploty-hlavne v noci.Stacilo mi chytit ruku, zimna jak cencul, hned som vedela, ze je tu opat teplota 😝

denisocka
16. jan 2009

ja som volala svojej obvodnej,vravela tiež že je to normal,a že možem davať kupel aj ked su studene -tak sme hned leteli do vane,mal 39,1-teraz sa tu šali a nejde ho skrotiť

junovka
16. jan 2009

taze uz mu je lepsie 🙂 ...uz nema teraz teplotu?

amee
16. jan 2009

Ahojte, aj my práve prechádzame týmto istým ... V pondelok poobede malému vystúpila teplota na 38,3 .. Do večera ešte viac, po nurofene vobec neklesala, stále okolo 38,5 tak som ho obliekla a letela s ním pohotovost .. Tam mi lekárka povedala, že je to 6. choroba ... Ruky mal ako ľad, ale tvárička, ušká a telíčko mu horeli ... Ale doteraz sa nevysypal tak neviem .. Stále je taký ... Plus dnes sa k tomu pridali soplíky ...

Deniskocka: ja som sa pýtala čí ho mám zahrievať, doktorka povedala, že má byť vo vzdušnom oblečení a ak má studené rúčky a nožičky, dat mu rukavičky a teplé ponožky

denisocka
16. jan 2009

junovka,už spí,stale mu chodim chytať ručky,zatial su teple ,ale bojim sa zas noci

markiza
16. jan 2009

deni, to je divne, ved predsa pri studenych koncatinach su kupele a zabaly na koncatiny zakazane koli riziku kolapsu krvneho obehu. ja malemu nozky ci rucky masirujem a akonahle sa zohreju kupem vo vode studensej maximalne o 2 stupne ako ma teplotu tela...

denisocka
16. jan 2009

Marci,samozrejme som ho nenamocila s ladovymi,tie sme suchali a zohrievali,jak boli tak akurat,nie ladove,ani vriace,a nemal na tele mramorovu pokozku-supli sme do 37st,ale nepacilo sa mu,museli sme ju schladit na 34st asi. Vcera bol v 31st a cely ziaril. Tak neviem,pisu vodu 29-34st

markiza
16. jan 2009

mne vzdy dokina prizvukovala, ze voda studensia nesmie byt. ja malemu a predtym malej kupelom zrazam teplotu ak je nad 39,5 a vtedy ma podla nej mat vodu ako pri beznom kupeli, 37 st.. podla mna je to riziko, dat dieta vo vysokej horucke do vody chladnejsej o 10 stupnov, ked pisu ako vravis 29-34... taky kolaps nie je sranda. inak my sme mali rovnake ako simi v novembri, vysoka teplota 3 dni az do 40,1, nesla dolu, nakoniec z toho bol zapal hornych dychacich ciest, atb.. a po 48 hodinach od prvej davky teplota klesala a intervaly medzi liekmi na horucku sa predlzovali...

denisocka
16. jan 2009

No ved aj nam je po 2.davke atb uz lepsie,nema teplotu vkuse.cakam teraz do 23hod ze mu dam atb,vezmem do manzelskej a pomodlim sa za dobru noc.

bzuco
16. jan 2009

moj malý dostal horúčky v stredu večer a vysypal sa až v nedeľu,. tak počkaj a uvidíš

markiza
16. jan 2009

skore uzdravenie 😵

luculka
16. jan 2009

denisocka a chuti mu papkat,,,my sme mali naposled vysoke teploty 39,8 😕 utekali sme na pohotovost,,,a malá mala zapálené dasienka a celu pusinku,,,3 dni teploty,,,nic nejedla len pila,,,

denisocka
16. jan 2009

Marci dik,pisala som ti aj na dec.,bzuco-jak vlaste maju vizerat tie vyrasky?flaky ci krupicka?

bzuco
16. jan 2009

deni...také červenkasté fľaky...hlavne na brušku a chrbátiku, niekedy aj na končatinách...môj mal len na brušku

denisocka
17. jan 2009

lucka,chutí mu 😀 ale cicik najviac

bručo-takže to nemusia byť ozajstne vyrašky,ale aj flaky? lebo to čo mal mal teraz asi len 1-2hodiny

my sme dnes mali noc bez teploty,juchuuu,beriem to ako dobre znamenie,

bzuco
17. jan 2009

nie sú to vyrážky...len také červené fľaky a zmiznú do 1 dňa

denisocka
17. jan 2009

bručo,tak robia sa mu flaky,take mapy,ale miznu do 20minut,aj ked sa zas urobia skoro na rovnakom mieste,ma ich na krku,za kkom na chrbatiku a pod krkom pri hrudniku,take červene,skusim pridať foto,zle sa tp foti. ale neni to vyraška,len taky červeny flak

denisocka
17. jan 2009

dala som foto,ale zle to vidno,proste take fliačiky,kadejake velke,miznu -začínam mať pociť,že to je alergia na na 🙂 lebo ked stiahnem golier tak hned sa ukažu,ked na neho nešahám -nie su,teda ich nevidím 🙂)))

denisocka
17. jan 2009

toto som vygooglila,takže toto je exantema subitum,6.choroba-to mi teda pripomína to,čo sme mali na chrbáte po novom roku,čo mal tiež teploty a štípance,a po štípancoch toto http://www.familjeliv.se/hem/mammafia/gallery/p...

denisocka
17. jan 2009

no zas máme 38stC 😖 ja už neviem čo to

motiilik
17. jan 2009

ahojte,no moja mi tiež zo pár krát z ničoho nič dostala vysokú horúčku,tak mi doktorka kázala odchytiť moč,alebo zobrať krv,a výsledok???mala mmi nejakého bacila v tele,tak mi to preliečila antibiotika a odvtedy sme teplotu nemali(klop klop) 😅
alebo,to môže byť kludne aj zo zubkov.... 😉