Z ničoho nič vysoká teplota. Máme ísť k lekárovi?

tanja61
18. dec 2008

ahojte vcera z nicoho nic maly dostal vys.horucku 39,5 myslela som ze zle ukazuje teplomer,hral sa ziadne priznaky zeby mu nieco bolo...tak som mu dala diazepan a panadol tep.neklesala tak zabaly az klesla na 38,4 v noci som mu podala este panadol lebo mal teplotu,rano tiez a este poobede vecer ziadna teplota,a ani teraz len sa budi s placom a nemal za dva dni ani stolicu brusko ma velmi tvrde,skusala som davat teplomer do zadocku ze sa vykaka ale zacal velmi plakat ako keby ho to bolelo....neviem co to moze byt nemate skusenosti?mala by som navstivit lekara?cez den ani velmi nejedol len som mu davala vela pit..poradte vdaka

denisocka
15. feb 2009

hej jasne,aj pred mesiacom,ale menšie,dnes ma na jednej strane kus väčšie

junovka
15. feb 2009

tak, to potom ma asi spolocne s tym zapalom v usku.

Citala som tvoju predoslu temu, MUMPS-keby mal mumps, tak by spuchnute mal z oboch stran.

denisocka
15. feb 2009

hej,ta dik a predpokladam,že by spuchol viac, a nie pomaly den po dni?

danu
10. sep 2009

marhulka88 • 1d • Včera o 09:43
chcem sa opytat ci ste so svojimi detickami prezili nejaku tu virozu bez akychkolvek inych priznakov len vysoke teploty?
syn mal teploty 3dni 39.7....potom este dva dni 38.5, bez soplikov, bez usiek, bez zapaleneho hrdla, ziadne hnacky...nic
sledovala som ho ci nepride vysev ako pri piatej ci siestej nemoci...ale nic
lekar povedal ze je to virusoveho povodu a tot vsio...je to normalne?
je pravda ze vcera som mu objavila dve nove stolicky ale kazdy tvrdi ze zo zubkov take teploty a tak dlho nie su...aj lekar
dakujem za odpovede

dadulka19 • Včera o 12:15
marhulka,áno.Aj moje obidve baby takto teplotovali a nič iné im nebolo.Hlavne treba teplotu zrážať(aj keď to koľkokrát nejde),aby sa predišlo febrilným kŕčom.Príp.si vypýtať od dokiho diazepam a pri vysokej teplote dať aj ten(koľko,naordinuje lekár).

erikasadek • 2d, snž • Včera o 12:59
marhulka uplne normalne... mozu byt aj dva tyzdne, pokial teplota je kontrolovana, a deti hydratovane, nic sz nedeje.. 😉

junovka • 2d • Včera o 13:00
pridavam sa k vam.Moja Nely clu sobotu+jednu celu noc teplotovala, zistila som, ze jej vysli 2 zadne stolicky, dokina povedala, ze to bolo asi koli zubkom, ale co najlepsie na tom vsetkom je, ze som dnes jej objavila na chrbte 3 a na brusku jednu malu vyrazku 😕 ...nie som si ista, ci to bola alebo nie 6 choroba...a ak ano, ci je to normalne ze vyrazky sa objavili az po 3 dnoch od poslednej teploty???Kiahne vylucujem, nakolko tie mala pocas prazdnin.

erikasadek • 2d, snž • Včera o 14:12
junovka, no , vyrazka sa ukaze, az po , teplote.. takze to je v poriadku.. uz je dobre...
ak sa vysype, uz ma najhorsie za sebou.. 😉

junovka • 2d • Včera o 20:10
erika, lenze v sobotu mala 38,7, v nedelu mala max.37,3 aj to len k veceru a to len max.hodinu a.....vyrazky sa ej objavili az dnes rano.Teraz uz nema vobec 😕 ...tak neviem ci to bola ta 6 choroba??? 😅

erikasadek • 2d, snž • Včera o 20:25
nemusela to byt siesta choroba, vela viroz sa , skonci , vyhodenim vyrazky, aj na par hodin..

to mi par krat opakovali tu aj na pohotovosti.. v fr..
je to uplne normalne... neboj.. 😉

junovka • 2d • Včera o 22:28
prave mi teraz odpisal jeden pediater z ON-line, ze Nely mohla mat 6.chorobu 😖 😕 ....

erikasadek • 2d, snž • Dnes o 09:47
mohla a nemusela, pokial ju neuvidel , lekar tak to uz nezistis..
netrap sa nad tym.... hlavne ze je teraz v poriadku nie?? 😉

ludka140281
1. nov 2009

ahoj babenky..poradte mi prosim Sarka 3roky,vcera zvrackala niekolko krat,nic nejedla,len pila vodu,bola horuca,napriek tomu mala teplotu len do 38.Nic ju nebolelo.Na pohotovosti jej doktorka dala len rehydratacny roztok a diazepan0,5 iniekciu..boli sme tam okolo 9hodiny..spala az do dnesneho rana,uz jej nic nieje,len ma vyrasticky po celom tele a svrbia ju...vyzeraju ako potnicky,ma ich od vecera..pozna to niekto?poradte mi prosim.Rano pojdeme k lekarke,ale co dovtedy?

monikace
3. nov 2009

Ahojte maminy!
Naša čerstvá skúsenosť s teplotou: Malý dostal soplíky, asi po troch dňoch dostal teploty(do 39,2). Lieky mu
zabrali vždy na 6 hodín. Odsávali sme soplíky, liečili teplotu, skúšali ušká... Na tretí deň teplota klesla na 37.
Mysleli sme, že už bude dobre...no nakoniec sme sa poobede ocitli na ušnom - "vyhnisaný prasknutý bubienok",
ako povedal doktor.

ludka140281
6. nov 2009

no prekvapenie....teploty dostala vraj z jogurtu,ktory jej nesadol,,,,,,a tie vyrasky boli alergicka reakcia na rehydratacny roztok.......uz sme ok 🙂