Z ničoho nič začne hrozne kričať. Prečo?

ardeas
5. okt 2010

mam 2-tyzdnoveho chlapceka a posledne dni ked je hore tak sa z nicoho nic prehne ako luk a zacne hrozne kricat. po par sekundach ho to ale prejde,co to moze byt? neviem si rady a boli ma srdiecko,lebo ked krici,doslova az tak ze to rve srdce...

lunana
5. okt 2010

@ardeas moja to robí tiež a tiež neviem ako jej pomôcť ☹ vždy mi až srdce trhá, niekedy pomôže keď ju vezmem na ruky, ale niekedy nepomôže ani to

ardeas
autor
5. okt 2010

som rozmyslala ze ci to nie je brusko alebo co. neviem co robit. ja s.nim tiez na rukach chodim,ale neviem dokedy to vydrzim,lebo ma bolia uz aj ruky.a pomaly uz aj usi :( ja aspon viem co ma boli,keby.sa vedel aspon postazovat. niekto mi vravel ze to mozno je aj tzv. ze mu prislo z oci ale to neviem ako sa prejavuje

lienka1
5. okt 2010

@ardeas a nebude to kolika? Nas maly ich maval teda hrozne, chudacika ho casto bolievalo brusko a presne maval navaly placu ako spominas. Skus sa spytat doktorky v poradni...

ichbinich
5. okt 2010

Plac u babatiek je vzdy krik o pomoc... Je to jedina resp. jedna z mala moznosti, ako vedia vyjadrit, ze nieco potrebuju.
To prehybanie moze byt, ze ho boli brusko, alebo ze mu bolo prave nepohodlne... Otazka je, ako casto to robi. Najlepsie bude, ked sa spytas destkeho lekara.
Ak pomoze zobrat ho na ruky a ponosit, tak to tak rob. Niekolkotyzdnove babo sa neda "rozmaznat". Proste k prospievaniu potrebuje aj telesny kontakt. Bolo v kontakte s matkou 9 mesiacov a zrazu nie je. Nevie, co sa deje, ale citi, ze nieco je ine, nove, nepoznane.
Ked nevladzes chodit, skus si sadnut a hojdat sa v sede alebo si kup fitloptu. Ta pomaha pri nekludnych babatkach. Alebo si kup klokanku alebo satku alebo iny nosic, ktory ti vyhovuje, a nos ho tak. Ja som mojho tiez musela dost nosit alebo mat minimalne tam, kde som bola ja (teda nie v postielke sameho v spalni, ale v obyvacke na gauci, kde som bola ja). Doteraz je najrdsej tam, kde ja. Ale naucil sa pekne spat vo svojej postielke, ci uz cez den alebo v noci, ale pomaly, nenasilne. Take malinke babo si potrebuje pomalicky zvyknut na nas "velky svet". Ved aj ty si este len na to male stvorenie, co je na teba uplne odkazane, zvykas. Tak si zvykajte na seba spolu 🙂

ardeas
autor
5. okt 2010

@lienka1 aj nad kolikou som rozmyslala..uvidim ako to bude v noci. zajtra chcem volat doktorke,ze co s tym. zatial bolo vsetko ukazkove, papa kaka,grga a prdi 🙂 ale ako nas bola pozriet svokra a iny doma,tak je cely nesvoj a toto by som nazvala cerrsnickou na torte. moja mamka mi stale huci do hlavy ze mu z nich z oci prislo a ze mu mam prejst zacikanou plienkou po tvary,ale to mi pride nehygienicke 😉

ichbinich
5. okt 2010

@ardeas:
Ak to je dnes jednoznacne po velkej navsteve, je naozaj mozne, ze sa snazi spracovat nove zazitky. A potom su nekludne. Malo by sa to zase ukludnit. Babatka vnimaju ovela viac, ako si myslime.
Na rozdiel od tvojej mamy by som ho ale dnes maznala a nosila (pripadne ho nechala spat pri mne) namiesto utierania pocikanou plienkou 😉 Ale ak niekto veri na povery a urieknutie a spol., tak urcite bude prisahat, ze to funguje. To je kazdeho osobna vec.
Uvidis, ako casto to bude robit. Ak si neista, urcite zavolaj lekarke. Ona by mala vediet, ci je to len prechodne alebo ci sa na to bude chciet pozriet.

ardeas
autor
5. okt 2010

@ichbinich s tou plienkou to z mojej strany nehrozi 🙂 a poverciva a klebetna ako moja mamka nie som, chvala bohu 🙂 ved uvidim,ze ci si pospime konecne. a s tym spanim pri sebe, ho beriem k sebe ked je nemrdom a potom ked zabuva polozim ho do postielky,lebo sam nezaspi ☹ ja len dzfam ze to bude docasne a nezvykne si na to 🙂

kuriatko33
5. okt 2010

zober si babatko do narucia a spoj mu rucicky, daj mu dudlik, prehod plienocku a pokrc trosku nozicky. hlavne ide o to aby si ho dala do polohy ako bolo v maternici, sprav mu take klbocko 😉 dudlik a plienocka, to uz je nás zvyk, urc pomoze 🙂
hlavne rucicky spolu, nenechavat mu ich roztiahnute

kuriatko33
5. okt 2010

odpiste ako zabralo, ja to mam z tehotenských kurzov a u nas klbocko zabralo vzdy 😉

ichbinich
5. okt 2010

@ardeas:
Nas maly prvych par tyzdnov tiez nespal inak ako s nami, resp. na nas. Ale davala som ho aj do postielky, aby si pomaly zvykal. Najprv sa naucil cez den, potom aj v noci. Ale naozaj si musia zvyknut na to, byt z maternice vonku.
Preto je aj super navrh od @kuriatko33, ze ho drzat tak, ako bol v maternici. Alebo aj nosenie v satke to simuluje. Mozes skusit este sumenie radia - rozladit radio. To robi divy a fakt ukludnuje. Ked bol moj moc nekludny, spali sme vsetci celu noc pri sumeni 😉

ardeas
autor
5. okt 2010

@kuriatko33 vyskusam kocky,diky za rady 🙂 budem informovat o uspesnosti. to radio znie zaujimavo 😉

kuriatko33
6. okt 2010

inak nas velmi upokojovala tecuca voda, asi dalsi zvyk z maternice 🙂

ardeas
autor
9. okt 2010

@kuriatko33
@ichbinich to aj nas je kludny vzdy ked sa umyva, ako baranok,ale nema to dlhe trvanie 🙂 to radio som neskusala,ale cez den ho davam do kocika spat ku pracke ked sa da 🙂 sice je skoro vkuse hore ale aspon neplace..