Zaderky na prštekoch

ninamaria2013
29. júl 2013

Ahojte nevie mi niekto poradiť, mám 2 mesačnú dcérku a strihám jej nechtíky na rúčkach. Dcérka si vždy celu pästičku dáva do pusy a cmúľa a potom tak o dva tri dni po ostrihaní jej prst očervenie a spraví sa jej taký hnis na pršteku keď jej prštek chytím tak plače. Čo s tým vytlačiť ten hnis ? A ako odnaučiť tak malé babo aby si prsty necmuľalo keď sme jej skúšali dať cumeľ ten nechce.

dena10
29. júl 2013

Niekedy keď sa zastrihne do oblúčika (a nie rovno) okraj nechtíka zarastá do kože a je to bolestivé. K tomu cmúľaniu - kamoška mala veľký problém odnaučiť syna od palčeka, stálo ju to veľa námahy - tam to už riešil lekár - tuším mu začalo vytláčať zúbky smerom von - s cumlíkmi je to jednoduchšie (pri odúčaní), ale aj na tie sa musia bábätka postupne naučiť, niekedy to chce čas, niekedy iný tvar cumlíka ☹ ale narobia menej škody ako rúčka/palček (tak to bolo povedané kamoške, aj keď ideálne by bolo bez)......

klincek
29. júl 2013

@ninamaria2013 skus jej nechavat nechtiky trosku dlhsie. teda strihat urcite ano, ale odstrihni menej.
a cumlikov treba vyskusat aj viac druhov, mozno sa jej niektory zapaci. radsej cumlik ako ked si ma ublizit..

ninamaria2013
autor
9. sep 2013

Ďakujem baby za rady....🙂