Zadržiavanie dychu a následné vydýchnutie so vzdychom

tamarka9
27. jún 2016

Dievcata idem k vám po radu,zajtra s tým ideme aj lekarke,ale zaujíma ma,ci nemáte podobnú skusenost. Dcérka ma 16m a pri dychani počas dna robi to,že sa nadychne,zadrží dych a potom s hlasnym vzdychom vydychne. Robí to cely den,ked spi tak nie. Robí to ked je v kľude,aj ked sa naháňa. Dýcha aj ústami,ale často aj nosom,takže upchaný nie je. Toto iste robila ked mala 12m, trvalo to asi mesiac,potom same prestalo a teraz opat začala . Ďakujem ☺

deedol
10. okt 2018

ahoj, prosim ta, preslo to casom? moj 5m to tiez robi.

tamarka9
autor
11. okt 2018

@deedol my sme nakoniec skončili v nemocnici na plucnom. Robili jej veľa vyšetrení,no úplne na nič neprišli. Keď ju počúvali na vizitach,povedali že ten zvuk ide z hrdla,teda že to robí schválne. Ale ona to dokázala robiť hodiny,aj keď sa sústredila na niečo iné. Trvalo to určite cez 4 mesiace a potom prešlo. Úplne takmer zo dňa na deň. Doteraz nechápeme čo to bolo

deedol
11. okt 2018

@tamarka9 diky za info. podla mna on to tiez robi naschval. dufam, ze to prejde, bo ma to vytaca 🙂

tritta
17. aug 2019

@tamarka9 chcem sa opýtať ako ste na tom s tým zadrziavamim dychu?Prestala to mala robiť?Nas maly má 15 mesiacov a robí presne to iste hlavne pred spaním

kavicka12
17. aug 2019

Ahojte moja 7 m.to robi tiez a robi to vtedy ak nieco zbada nove alebo pod.tak zhikne nadychne sa potom zadrzi dych niekedy jej zabehne pritom ,kasle no vidim ze to robi naschval ale pre istotu to spomeniem dr.radsej

daniellkka
4. dec 2020

Sice strasia tema ale prispejem svojou skusenostou, snad pomoze nejakej mamicke. Nas syncek zatajuje dych asi od 4 mesiaca. Pytala som sa nato doktorky aa ta mi vysvetlila ze to robi kvoli tichemu refluxu. Snazi sa vytvorit podtlak aby dostal stravu, ktora sa mu vracia do hrdla naspat do zaludka. Vzdy ho nechavam po kazduckom jedle odgrgnut. Ale ked zacne zatajovat dych tak ho vezmem na ruky a poriadne ho ponatriasam a pobucham po chrbatiku. Vzdy si odgrgne a potom s tym zatajovanim dychu prestane. Skuste mozno to pomoze aj vam.