Zadržiavanie stolice

ashley298
15. jan 2024

Ahojte máme taký problém moja mala neterka 2 ročná už 4 dní nemala stolicu dávajú jej každý deň sirup lactecon a dnes jej dávali aj čipky Glycerínove ale nepomohlo keď to nanu ide tak začne reväť a zadržiavať stolicu nemáte stým niekto skúsenosti čo by jej ešte mohlo pomôcť? Ďakujem každému za odpoved

majamat
15. jan 2024

@ashley298 moja dcera to robila.
presn v 2r. trapili sme sa s tym asi pol roka.

niekto mi poradil, ze jej mam slubit nalepku, ked sa vykaka. na tu nalepku mala urcene miesta, kde si ju moze nalepit.
videla som to pesimisticky, ale kupodivu, normlane to zabralo. fakt sa to zlepsilo a casom sme uz postupne od nalepiek upustali fakt je, ez uz bola nalepkami presytena, tak jej uz ani nechybali. bola starsia, uz si zvykla na nocnik. uz zrejme chapala, ze zadrziavat nie ej dobre.

martinka13
15. jan 2024

Veľa detí to robí. Treba ju nejako motivovať. Snáď to pomôže

ashley298
autor
15. jan 2024

@majamat to sme už skúšali z nálepkami aj už hračku sme skúsili nezabralo to 😔

timilv
15. jan 2024

@ashley298 staršia dcéra to robila, nepomáhalo nič... už som sa bála že ju kvôli tomu nevezmú do škôlky lebo ona bola schopná aj 4-5 dní zadržiavať s tým, že posledný deň dva už bola uplakaná a nervózna. Nám pomohlo odplienkovanie, ako sa prvýkrát vykakala do nočníka, tak sme z toho spravili totálnu šou, radosť, tlieskanie a naozaj zo dňa na deň skončil problém. Ale u nás to bolo o tom, že ona mala blok v hlavičke. Riešili sme to aj s doktorkou a tam žiadny iný problém nebol. Doktorka hovorila, že sa mohlo v minulosti stať že ju to zabolelo a zľakla sa a tak sa vytvoril blok. Že si tým prechádza veľa detičiek. Treba im len dať čas a veľmi trpezlivý prístup

majamat
15. jan 2024

@ashley298 u nás to nebolo hneď, oni to chvíľu trvalo.