Zahryzol si do jazyka. Mám s tým ísť k lekárke?

veronika81
10. sep 2010

Ahojte,
môj malý si dnes nešťastne narazil bradu, tiekla mu krv z pusinky a potom som si všimla, že má na dvoch miestach poranený jazyk, tak asi si do neho zahryzol. Na jednej strane si úplne vyhryzol menšiu časť, odstáva mu to tam. Možno tak 2-3 milimetre, nedovolí mi veľmi pozrieť do pusy.
Obed zjedol ako zvyčajne, nevšimla som si, že by ho to bolelo, aj mlieko normálne ťahal (je kojený).
Treba s tým ísť niekam alebo sa mu to zrastie aj samé? Viem, že sa asi ťažko dá vyjadriť, keď to nevidíte..ale nemáte niekto skúsenosť s niečím podobným?

andreaka11
10. sep 2010

ked som bola aupair, tak maly, o ktoreho som sa starala, si tiez kusol do jazyka. rana bola dost velka. tiez som nevedela, co s tym, ale jeho mama mi povedala, ze s tym netreba nikam ist, lebo sliny obsahuju nieco, s cim sa ta rana dezinfikuje. takze sa nemusis bat ziadnej infekcie.. a ked papa pekne a vobec neplace, tak si myslim, ze to nie je takze vazne, zeby bolo potrebne jazyk zasivat 😀 (iba keby vela rozpraval) 😀 😀

ludka140281
10. sep 2010

jujuj...slinky maju dezinfekcne vlastnosti...ak je v pohode,nikam by som neletela....aj moja si neraz zahryzla az krvacala....deti s tym proste rastu...neboj,keby nepapal a bol mrzuty,sla by som k lekarke,inak asi nie 😉

bebebrumik
10. sep 2010

ahoj...nám sa to tiež stalo pred niekolkými mesiacmi...po zastavení krvacania som ešte volala na detskú pohotovost, kde som sa chcela informovat čo s tým a lekarka mi povedala, že ranka sa zahoji sama a na pohotovovosti nezvyknu šit jazyk detom... Treba byt ešte pripravený na pripadne bolesti bruška, kedze sa asi nahltal vela krvi...Ak ti pekne papa asi to už bude v poriadku🙂