Zajtra nás čaká výber mandlí

jarabicka
19. jún 2013

Zajtra nás čaká výber mandlí a ja mám strach aj za drobca, ako mám zvládnuť túto noc a nemať strach a obavy??? 😔

novotnajanka
19. jún 2013

Nemať strach a obavy sa pri deťoch nedá ani na jednu noc.My sme si vyberaním mandlí prešli asi pred mesiacom a paradoxne mi veľmi pomohlo sledovanie Modrého z neba.Práve tam dávali tiež 3 roč.dievčatko,ale nevyliečiteľne choručké. Neboj,je to len jedna noc a ste doma.Aj ja som preplakala takmer celý zákrok a keď ju doniesli na izbu-tú hodinku,kým sa prebrala...fúúj.Ale treba myslieť na to ako to pomôže a že už budete mať pokoj-isto!!! Držím palce

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
billam
19. jún 2013

Ak ide do narkozy, tak by sa zákrok nemal opakovať. Pri lokalnom umrtveni je az 90% istota, že nosne mandle budu opäť vyberat. Pri narkoze lekár laparoskopicky vypali aj korene, takze nema co narasť, kdezto pri lokalnom len striha, co vidí. Je to jednodnova chirurgia, zákrok trva cca 20-30 min. po prebudeni bude trochu zurivy, musis dat pozor aby si nevytrhol kanylu z ruky. Bude sa to však zlepšovať a poobede Vas poslú domov. O tyzden na kontrolu. Ak by mal horucky okamžite späť do nemocnice.

monika15
19. jún 2013

no baby mne ich vyberali ako 2 rocnej ale uz su spet :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

billam
19. jún 2013

@monika15 lebo ti ich určite vyberali v lokalke...neuspali ta.

monika15
19. jún 2013

@billam uspali ma... mama hovori ze ma uspali... som sa pytala...... :((
a aj v zdravotnej karte je o tom pisane ze ma uspali ....

marduliena
20. jún 2013

Ktorá matka by nemala strach mne obidvom dcéram vyberali mandle mala som strach ale už ked my priniesli z operačky polhodinku plakali a potom ani nevedeli že im vôbec niečo robili tá polhodina po operácii je taká najhoršia lebo ich to bolí ale potom to prejde.

kristinka1826
20. jún 2013

mojmu synovi vyberali prvy krat nosnu v BA NA KRAMAROCH v jednodnovej chirurgii 17.12.2011 a v narkoze.Za rok aj 4mesiace nas znova cakal vyber nosnej mandle 29.4.2013 opät v narkoze ale uz v Skalici a teraz mu operovali aj nosnu aj krcne mandle.ma 2mesiace po operacii a este nema hrdlo poriadne zahojene.takze u nas dorastli nosne aj po vyberani pod narkozou.operacia nosnej mandle trva asi 20az30minut a deti ju zvladaju velmi dobre.horsie to je s krcnymi.