Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zakrivená chrbtička, dieťa nahnuté doľava

janca1234
24. jan 2013

Mám problém so 6 mesačnou dcérkou, už dlhšie pozorujem, že jej hlavička a chrbátik sú ohnuté do ľava, pri spánku sa ju snažím polohovať, meniť strany ale nepomáha, neveim si poradiť, nemáte niekto podobný problém? ako postupovať až nemá problémy v budúcnosti a nie je uplne vykrivená? ďakujem jana

janinah
24. jan 2013

cvičiť,poraďte sa s odborníkom,možno aj Vojtovu metodu bude treba

janca1234
autor
24. jan 2013

15 februára máme ísť k neurologičke, dúfam to nebude tak vážne sa bojím

tamara77
24. jan 2013

a čo ti povedala pediatrička? Určite to bude v pohode, aj keby ste museli napriklad cvičiť. Deti su veľkí bojovníci 🙂

janca1234
autor
24. jan 2013

pediater si to vobec nevšimol, a ja som bola v tom, že sa učí sedieť a je to preto, ale asi nie....stále to pretrváva

jullinkka
24. jan 2013

Sks
Us plavanie super vec na chrbtove svalstvo tak isto aj poloha na brusku

janca1234
autor
24. jan 2013

plávať chodíme od piateho mesiaca, na brušku sa jej veľmi nepáči ale snažím sa ju dávať čo najčastejšie naň....ďakujem

ined77
25. jan 2013

syn byl taky "stočený" na levou stranu. údajně je to ještě pozůstatek toho jak miminko leželo v bříšku, ale kolem 6. týdne by se mělo miminko narovnávat. my kvůli tomu cvičili vojtovku a vše se brzy srovnalo 😉 .
divím se ale, že to vaše dr. nezačala řešit už dávno 😨 .

cawes
25. jan 2013

@janca1234 urite k neurologicke, maly mal tiez tendenciu sa vykrucat na jednu stranu, ukazala nam co robit aby sa to spravilo a po par tyzdnoch je vsetko ok

janca1234
autor
25. jan 2013

No teraz 15 februára ideme k neurologičke, určite jej to poviem, ak si to nevšimne. Tých cvikov sa troška bojím, ale dúfam to malá bude dobre znášať. ďakujem za radu

pulsatilka
25. jan 2013

urcite cvicit...Vojta neboli, len je to miminkam neprijemne...lebo sa vedu k spravnym poloham aj pohybom...viac to boli rodicov, ked deti placu... ☹ . My sme cvicili Vojtu skoro 4 roky a ja som to skusala aj na sebe aby som vedela co dcerka citi... 😉

janca1234
autor
25. jan 2013

aa? aké to bolo pre maminku? bolelo? no hej, jasné rodičia trpia plačom svojích detí a to isté určite bude čakat aj mna, som z toho na nervy, ale hlavne nech je v poriadku.

pulsatilka
26. jan 2013

vobec to nebolelo...maximalne som citila len brnenie v nohach a stahy svalov, ked mi fyzioterapeutka stlacala reflexne body (bola som po zlomenine kostrce)...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli