Zápal pošvy u bábätka. Stretli ste sa s tým?

mima17
20. júl 2009

Prosim o radu, dcerka 8,5 mes. prekonala hnacky a teraz som si vsimla, ze zo susurky jej vyteka taka zelenkasta vodicka. Neviem ci to moze mat zapal posvy nakolko pri tych hnackach som sa snazila hned ju umyvat, ale urcite sa jej tam nieco mohlo dostat. Neviem co mam teraz robit. Ked sa jej tam pozriem zapalene na vonok to nema ani bolestive. Nemate niektora skusenosti? Lekarka ma dovolenku.

mishusha
20. júl 2009

mima, no moze to byt ten zapal... ked si das vygooglit tak ti najde, ze je to jeden z priznakov...taktiez svrbenie....hrudkovity vytok...ale to uz je pokrocilejsie stadium...
ja byt na tvojom mieste, ked ma dokina dovcu, tak by som sla k detskej gynekologicke... tam myslim ani nepotrebujes kartu alebo odporucanie...
drzim palce...
a inak nezasahovat... len umyvat teplou vodickou...ziadne mydla!

mima17
autor
20. júl 2009

Kamaratky mala mala to iste, len ta ju mala aj zapalenu a dala jej na to imazol. Cudovala sa, ale pomohlo jej to. Skusim najprv zavolat zajtra zastupujucej lekarke co mam robit. Najhorsie na tom je, ze konecne sme sa dostali z hnaciek, a teraz zas toto. Niekedy mam pocit, ze si vyberame vsetky choroby. A hlavne ma to znervoznuje kvoli malinkej, lebo neviem ci ju to boli, alebo nie a sama jej neviem pomoct.

junovka
20. júl 2009

mima, kedze mala aj hnacky, tak daj pozor, na to, aby sa jej nezrastli aj male pysky.

mishusha
20. júl 2009

mima, ak nie je malinka nervozna...alebo sa viditelne neskriabe...tak asi nema nejake bolesti alebo svrbenie...ja ti z mojej skusenosti poviem, ze ked to svrbi, tak sa jednoducho musis skrabat... 🙂 a malinka ti to ma asi iba v tom rannom stadiu...vtedy zacina len ten vytok..potom sa prida svrbenie, palenie...a hrudkovity vytok...ale to sa uz lieci vkladanim kapsul priamo do posvy...(neviem ako u babatiek ale u zien ano)
pravdepodobne sa pri tych hnackach nieco dostalo dnu a narusilo prirodzenu rovnovahu, ale to sa neda ustriehnut aj keby si neviem ako davala pozor...a umyvala aj kazdu pol hodinu... takze si to nevycitaj
uvidis co ti dokina zajtra povie.... najskor ti da nejaky protizapalovy krem ako candibene, alebo canesten....

mima17
autor
20. júl 2009

mishusha dakujem, akokolvek som sa snazila dodrziavat hygienu, tomu sa proste nedalo zabranit, len ma stve, ze jedneho sme sa zbavili a zas je tu nieco druhe. Skusila som jej tam jemne natriet ten imazol co dala kamoske, dufam, ze tym nic nepokazim, ved je to aj na plienkovu dermatitidu.