Mohla si dcérka zaniesť nejakú baktériu do pošvy, keď mala hnačky?

Zodpovedané
15. feb 2022

Dobrý deň,

moja 2,5 ročná dcérka mala pred týždňom hnačky. Posledné dni si u nej všímam, že sa každý večer škriabe dole na cikuľke. Vraj tam má bobo. Červenú ju nemá.

Umývam ju čistou vodou pred spaním. Keď sme doma, tak aj po kakaní. Doma plienky nenosí, iba na spánok. Mimo domu zatiaľ áno.

Mohla si zaniesť nejakú baktériu do pošvy, keď mala hnačky?

Ako je to možné?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, mohlo prísť pri redších stoliciach k ľahšiemu vniknutiu baktérii tráviaceho traktu do močového vchodu.

Ak by však išlo priamo o vážnejšiu infekciu močového úsrojenstva, boli by prítomné bolesti pri močení, prípadne aj zvýšené teploty. Na objektivizáciu je nutné vyšetrenie moču.

Vy môžete kúpiť pre dcérku Urinal sirup a probiotiká s kmeňom LGG (Probiofix imun baby). Ďalej dbať na hygienu - utierať spredu dozadu po toalete.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas