Zápal priedušiek u trojmesačného bábätka

julka82
18. jan 2015

Ahojte, prosim poradte co by zabralo na zapal priedusiek u takeho malinkeho babatka. Pred mesiacom sme sa vratili z nemocnice a opat mame zapal. ☹

miku1
18. jan 2015

@julka82 Nehľadaj odpoveď tu, ale u lekára. Je to ešte príliš malinké bábo na to, aby si skúšala experimentovať. Skoré uzdravenie bábätku prajem 🙂

kvietok173
18. jan 2015

Pediatricka je najkompetentnejsia. U tak malinkeho babatka by som neriskovala. My sme mali len podozrenie a dostali sme ventolin a mucosolvan a kvapky do nosteka a mar alebo vincentku do nosteka a odsavat a odsavat nostek pravidelne. Na hrudnicek som davala mucoplantovu mast s bylinkami na nachladnutie a kojila. Tak malinke deticky by som moc nebravala do nakupnych centier respektive kde sa zhromazduje vela ludi. Prajem skoré uzdravenie.

julka82
autor
18. jan 2015

@miku1 pediatricka povedala, ze to prejde. Tyzden sme brali ambrosan a nezabralo. Vraj mame cakat. Neviem na co mam cakat. A do nemocnice ist opat to sa mi veru nechce, tam ho len trapili, domka mu je najlepsie

@kvietok173 v akej forme ste dostali ventolin? Lebo ten sme inhalovali v nemocnici, prave preto sme tam museli byt hospitalizovani. Vraj sa to neda predpisat domov. Inak nadchu nemame skoro vobec, takze ani neni co odsavat. "Len" chrapci a zle dycha. Moj je tiez plne dojceny. V obchode nebol maly ani raz, vzdy chodime len do prirody.

kvietok173
18. jan 2015

@julka82 ventolin sirup 2x 2 ml a potom zvysila na 3x 2ml. Ani moja nemala sopliky ale ked som striekla do nosteka Mar alebo vincentku a trocha cca 5 min pockaj tak som vysavacovou odsala a toto pravidelne. Preto chrci lebomu to steka vzadu takze sopliky respektíve ma hlien a musis odsavat!!!

tinushka13
18. jan 2015

Skúšala yb som tie obklady n ahrudníček. Pamätám že to dávali aj nám ako deťom a najviac to pomáhalo. neajké maste. skús sa popýtať alebo pogúgliť. Ja našťastie skúsenosť nemám ale držím palce a rýchle vyzdravenie- 😉

kvietok173
18. jan 2015

@julka82 taktiež nam robila crp ci je to vírusové. My sme ochoreli pred Vianocami a dala mi recept ze ak by sa zhorsovali tak aj napruek tomu ze je to virusove tak atb ale nakoniec pravidelnym odsavanim a pri kojenim som zvykla mliecko cvrknut aj do nosteka to nakoniec preslo 🙂

kvietok173
18. jan 2015

@julka82 mucoplant balzam na nachladnutie natierat na hrudnik pisu od 2 rokov tusim ale v lekarni aj dr povddala ze mozem tak som davala respektive kacaciu ci husaciu mast davaju???

julka82
autor
18. jan 2015

@kvietok173 ano s tou kacacou ideme dnes zacat. Ale ja aj ked streknem morsku sol tak nic nevytiahneme odsavackou. Jemu nezatekaju hlieny. On ma zapalenu sliznicu a opuchnutu a to mu brani v dychani. Ale zajtra este skocime k dr a dufam, ze este nieco rozumne predpise.
@tinushka13 dakujem 🙂

tinushka13
18. jan 2015

@julka82 a fenistil kvapky nemoze uzivat? neviem od akeho veku sa mozu ☹

miku1
18. jan 2015

@julka82 Moja mladšia brala ventolin sirup, ten jej veľmi nezaberal. Nakoniec sme skončili na pľúcnom. Dcéra mala vtedy 3 mesiace, inahlovala do 6 mesiacov, odvtedy máme pokoj. Teraz ak sú choré, tak okamžite natieram hrudník aj chrbát balzamom mucoplant. A taktiež pridávam mucoplant aj do vody a dávam večer do izby, aby sa im lepšie dýchalo.

julka82
autor
18. jan 2015

@tinushka13 asi moze, lebo v nemocnici sme ich brali. Len neviem ci tak opakovane v kratkom case. Aj ked na nich je napisane, ze do 1 roka len na pokyn lekara. Zajtra sa opytam.

@miku1 inhalovali ste domka, ci len v nemocnici? Ja mam strasny odpor k nemocnici prave kvoli tomu, ze tam musim dieta vazit pred kazdym papanim a po ( a pri tom strasne place), aj kazdu plienku, potom mu beru z hlavky krv a vytery a vsetko mozne chudatko moje

miku1
18. jan 2015

@julka82 Inhalovala doma, chodili sme potom len na kontroly. Inhalovala ventolin a ecobec, ale už neviem ako presne išli dávky.

julka82
autor
18. jan 2015

@miku1 hm tak predsa sa to da ziskat na doma? Neviem preco nam povedali, ze nie a musime byt v nemocnici 😒

miku1
18. jan 2015

@julka82 Nám dala pľúcna taký malý inhalátor, plus všetko k tomu. Kázala mi ho odložiť, lebo vraj ak ešte niekedy nám bude treba, ďalší nedostaneme.

bibistec
19. jan 2015

no my sme tiez takto...boli. hlavne nam pomohol smalec teda mast z kacice alebo husi ja som to malej natrela na priedusky a zabalila do igelitu a v pohode to vydrzala alebo aj teply olej mozes a na noc najlepsie. a super vec je taky inhalator kde sa naleje vincentka to pouzivaju aj v nemocniciach to aj preventivne pouzivat. aj babatka mozu. teraz je hlavne suchy vzduch ak kuris tak sa jej este asi aj horsie dycha. my sme tiez mali ventolin + este nieco a teraz je to uz pohoda mame 5 rokov a nepotrebujeme spreje iba sem tam mozno raz za 2 roky. drzim palce

moncicip
19. jan 2015

@julka82 Ahoj. Ja mam sice uz trojrocne dieta ale tiez sme od malicka narabali s prieduskami a podobnymi zalezitostami. Vsetko sa zlepsilo ked sme zacali chodit do solnej jaskyne. Skus si vygooglit ci sa tam uz moze chodit aj s takymi malymi detickami. Nasmu toto najviac pomohlo. Drzim palce a drbcovi skore uzdravenie.

kikushaa
19. jan 2015

@julka82 ja som z ba a v podunajskych biskupiciach mi ventolin predpisali vpohode aj na doma, moj mal zapal pred 3mesiacmi a mal kombinaciu ecobec+ventolin to inhaloval plus fenistil kvapky na kasel

julka82
autor
19. jan 2015

@kikushaa neviem preco s tym maju niekde problem a inde nie ☹

maca283
19. jan 2015

A mozete natierat aj jazvecie sadlo a timianovy krem u nas sa pouziva kazdy den aj jedlu sibirsku olecek Su to prirodne produkty Pouzivam ich pri malej od narodenia a uvolunuju hlieny a lepsie sa dycha

julka82
autor
19. jan 2015

tak dostali sme sirup solmucol, sirup ventolin a kvapky fenistil. Okrem toho som zacala so zabalmi s kacacej masti a zvlhcujem vzduch. Snad to chrobacikovi prejde, nech sa uz mozeme spolu aj vonku vysantit. 🙂

samasa
19. jan 2015

@julka82 prečo sa nedá ventolin predpísat domov???my sme ho mali ked mal malý dva mesiace...mal zápal pluc... predpísali nám ventolin inhaler... aj rectodelt čipky keby dostal záchvat kašla... neviem na čo čaká p. doktorka...

julka82
autor
19. jan 2015

@samasa to mi v nemocnici povedali, ze mi to domov nemozu predpisat, preto sme boli hospitalizovani. Dr nam dnes dal ventolin vo forme sirupu. Tak snad zaberie. Ale kupujeme inhalator a budeme inhalovat asi vincentku alebo nieco co poradia v lekarni.