Zapálený a opuchnutý penis 22 mesačného synčeka

h2
15. jún 2013

Prosím o radu mamičky, ktoré majú skúsenosti s podobným problémom: U svojho 22 mesačného synčeka som si včera popoludní všimla opuch na penise, pri cikaní sa sťažoval, že ho bolí "pipíško". Večer sme išli na pohotovosť, tam mu to prepláchli septonexom, kázali máčať v repíku a prísť na druhý deň (dnes) na ďalší preplach. V noci malý veľmi plakal (zrejme keď cikal), ráno už mal celý penis červený a opuchnutý, hneď sme išli zase na pohotovosť, zase mu to prepláchli, plakal. Lekár sa tváril, akože je to úplne v poriadku, zajtra máme ísť zase na preplach, ale mne sa zdá, že sa mu to stále len zhoršuje. Prosím, poraďte, prípadne napíšte, aký priebeh to malo u vašich synov a hlavne, po akej dobe došlo k zlepšeniu. Ďakujem. ☹

palomka
18. aug 2013

moja kamaratka mala taky problem. detska lekarka ich poslala na urologiu kde im to preplachli nejakym roztokom a zmizlo to. ja by som isla k detskej a dala vysetrit moc a ked by sa dalo urobit mu urologicky caj aspon trosku alebo sirup urologicky. musi ho to velmi boliet :/

mia8181
18. máj 2014

Myslite ze sa moze mocit aj v kamilkach?

sladkasue83
1. jan 2015

Rano sme sa zobudili s velkym opuchnutym cervenym penisom:( v plienke nejaky vytok...
Okupali sme sa v repiku - moc sa mu nechcelo...
Tak uvidime... Pri cikani sa nezda ze ho nieco boli, teplotu zatial nema... Zatial na pohotovost neletime, uvidime o par hodin
Som sa rano velmi vystrasila

mia29
2. jún 2016

@sladkasue83 Prosim Vas ako ste nakoniec dopadli? My mame dnes ten isty problem a vobec neviem co robit...Dakujem za radu 🙂

jana_eyre
2. jún 2016

@mia29 urob silny repikovy kupel do lavorika a synceka tam posad aspon na 10minut, opakuj par krat do dna.. ak to nepomoze, treba zajst za dr. alebo na pohotovost, kde mu to preplachnu..

mame take za sebou, bohuzial syna to uz potom tak bolelo, ze nechcel ani cikat a tak skoncil v nemocnici nacievkovany..

mia29
5. jún 2016

Dakujem za radu,kupel skusame zatial mam pocit ze zabera ze opuch je mensi,cika bez problemov tak dufam to vyrepikujeme...Aj Vam to cistili?

andrejta
5. jún 2016

@mia29 nam tiez pomohli repikove kupele, ked mal trochu opuchnuty pipik. Len on to mal iba trochu nacervenale a opuchnutu tusim iba predkozku, ale zabrali. Ma plienky este? Skuste ho nechavat chvilami na volno, nech sa mu to "vetra"

pegy4
21. aug 2016

@mia29 ahoj 🙂 chcem sa opýtať ako ste dopadli ?? Presne to iste mame, vcera vecer som zbadala opuch na pipikovi, dnes sa 2x močil v repiku a natieram framykoinom...podla mna sa pod žaludom spravil zápal , ale kožičku nevieme stiahnuť... Bojim sa , nechcem aby mu drasticky stiahli kozu lebo inak pri cikani sme doteraz žiaden problém nemali...

cataleya12
21. aug 2016

@pegy4 odporucam slezovy krem

pegy4
21. aug 2016

@cataleya12 ten mam , nepomohol nám vobec :( používam ho uz 4 mesiace

cataleya12
21. aug 2016

@pegy4 treba p.o. kupeli jemne stiahnut pokial ide. ...ono to povoli.....a natriet slez kremom

cataleya12
21. aug 2016

@pegy4 starsi syn mal zuzenu predkozku tak ma len ciastocnu obriezku

pegy4
21. aug 2016

@cataleya12 presne to robím kazdy jeden vecer po kúpeli ..niekomu mozno zaberá niekomu nie ...som uplne zúfalá ...teraz ma velmi trapi ten opuch ...ale dakujem za radu 🙂

jana_eyre
22. aug 2016

@pegy4 ako som už písala vyššie, treba repikove kúpele opakovať viackrát do dna.. Ak to nepomoze tak potom k dr. Na preplach, pod predkozkou je zápal.. Nam ale tiez moc nepomohol, syn dostal kortikoidnu masť a islo to lepšie.. Ak ale do nejakého času nepretiahne predkozku úplne, tak pôjde na obriezku.. Ale nikto mu predkozku násilím nestahoval, myslím že aj lekari sa už toho trocha distancuju.. A už vôbec to nerobia ak prebieha zápal..

jana_eyre
22. aug 2016

Nam ale slez tiez nepomohol som chcela napísať..

@pegy4

cataleya12
22. aug 2016

@pegy4
@jana_eyre treba denne stahovat a kremovat....mladsiemu to neslo ....cvicili sme nieco tam puklo a teraz to ma cely vonku akurat to este na kusku drzi.zapalilo sa to koli tomu ze ste necvicili.....tam sa strasne vela necistot ulozilo a preto ten zapal

21
22. aug 2016

Nášmu synovi sa tiež nedala stiahnuť predkozka, dostal zápal a opuch. Mocili sme v repiku a používali framykoin a trpezlivosť. Pomohlo. Nasťahovali sme nasilu.

21
22. aug 2016

Nesťahovali😁

jana_eyre
22. aug 2016

@cataleya12 no nam to proste slezom neslo, skusali sme to dávnejšie a cvicili sme od narodenia každý deň.. Najprv bez slezu, eskor aj s nim.. Každému to zrejme nezaberie, je fajn ze vam ano, ale nic sa nedá takto plosne hodnotiť..

Ale keď už je zápal, predkozka sa sťahovať nemá, najprv treba preliecit, tak nam vraveli aj v nemocnici..

gab
22. aug 2016

@pegy4 ja som si zobrala ten repikovy odvar do striekacky a normalne preplachla - to zabralo na zapal najlepsie, a na prevenciu pouzivam slezovy krem...

pegy4
22. aug 2016

Dakujem 🙂 na silu v žiadnom prípade nesťahujem, ale od narodenia umývame a cvičíme kazdy jeden den .

mia29
22. aug 2016

@pegy4 ahoj,tak my sme mocili v repiku a natierali framykoinom,hned na druhy den do rana som v plienke zbadala hnis,volala som aj detskej urologicke,ta nas objednala k nej o 3 dni,lebo nerobila,a povedala mi,ze ak by to kym k nej prideme nepreslo a velmi sa to zhorsilo mam prist na pohotovost ale v ziadnom pripade mu to nemam davat nasilu strhavat,ale nastastie kym sme k nej prisli pipik bol odpuchnuty,vyrepikovany az az ☺

pegy4
22. aug 2016

Takze aj u nás uz je vsetko Ok 🙂 3x za den sedel maly v repikovom kúpeli a natierali sme framykoinom.velmi som sa zľakla , ale vyzera to byt v poriadku ...dakujem za rady 🙂

ali08
22. aug 2016

@h2 my sme mali niečo podobné a išli sme na urológiu tam mu ho pretiahli, dali mu mesokain, framikoin a kazala natierať a o mesiac sme išli znova. Pekne sa mu to zahojilo.ja som počula že repík na namacanie nieje dobry už keď tak tak kamilky

janullikle
25. sep 2016

Ten framykoun len z vonku alebo pod "tu" kozicku? Maly mal na slipkoch akiby vytok zltkasty a zda sa mi pisorik opuchnuty a zacervenaly..

pegy4
25. sep 2016

Framykoinom som cely Pipik natrela ...myslim tak cely ze tu kožičku zvonku aj zvnútra na konci

janullikle
25. sep 2016

@pegy4 cize nie celkom stiahnut a az tam natriet ale len pokial ide a cele to poobtierat i z von i z vnutra. Cika bez toho zeby sa stazoval. Mozem ho dat do skolky ci radsej nech ostane doma?

pegy4
25. sep 2016

Aj moj cikal bez problémov , pod kozickou sa mu zrejme nieco zapálilo...ja odporúčam aj ten repík ...

hipuska
25. sep 2016

My sme to tiez mali, nam nakoniec vystupili teploty na 39, kde malemu museli stiahnut predkosku uplne a dali mu antibio mast na to + antibio sirup na zapal. Mal tam strasny bordel pod tou kozickou. No ale on nenormalne plakal ked mal cikat, na 3 den to ustupilo. Ked este neplace pri moceni, ja by som tie repikove kupele robila aj 5 krat denne a viac, nech sa mu to nezhorsi. A do skolky by som nedavala

lutolu
2. okt 2016

@lucia1181 tým framykoynom mu mám potrieť celého pipika lebo u nás z ničoho nič napuchol už som ho posadila do repika framykoynom nemám ale ráno pôjdem kúpiť