Zapálené ucho u 8 ročného syna

eilatka
26. júl 2020

Ahojte, chcem sa opýtať, či nemáte náhodou niekto skúsenosť s týmto. Syn 8 ročný ,sa v piatok kúpal v bazéne a dosť sa ponáral. Včera ráno sa sťažoval, že ho bolí hrdlo na ľavej strane (má ho trochu zapálené) a poobede som si všimla, že má dosť opuchnuté a červené ucho. Teplotu nemal. Išli sme na pohotovosť a lekár to uzavrel ako uštipnutie hmyzom na ucho, pichol mu injekciu a dal kvapky Fenistil. V noci sa syn zobudil, že ho veľmi bolí kosť pri píšťale na tej nohe, do ktorej dostal injekciu (bola pichnutá do zadnej časti). Dnes celý deň mal syn ucho stále červené a na dotyk úplne horúce a teraz má už aj teplotu 37,5. Stretli ste sa niektorá s týmto? Môže ísť o nejaký zápal ? Aj keď Dr to neriešil.

bjl0803
26. júl 2020

@eilatka to je to dnešné zdravotníctvo .... A to ucho ho aj bolí?

zuzka251
26. júl 2020

usne kvapky burow, tekutiny, na nohu obklad. 37,5 nie je teplota, ale mozete podat ibuprofen proti zapalu

eilatka
autor
26. júl 2020

@bjl0803 Práveže ani nebolí, len je stále červené a na dotyk horúce

eilatka
autor
26. júl 2020

@zuzka251 ďakujem , skúsim dať aj kvapky, a aj Nurofen, ten Dr čo ho ošetroval na pohotovosti zajtra zastupuje aj našu Dr , ktorá má dovolenku, takže preto sa mi tam nechce ísť ráno zas ☹

hanvel
27. aug 2020

@eilatka dobry den, mozem sa spytat, ako ste nakoniec s tym uchom dopadli? nasa mala (1,5r) ma totiz velmi podobne zapalene cervene, napuchnute a horuce usko, pritom ziadny stipanec nevidno ani si nemyslime, ze by ju volaco ustiplo, neboli sme sa kupat, tak netusime, z coho to ie a ako to riesit (a samozrejme stalo sa to na prvy den, co sme odcestovali na liptov na dovolenku tak ani netusim, ci mame utekat na pohotovost alebo staci iba fenistil a nurofen..). Vcera pocas odchodu na dovcu sa jej ako bonus spustil aj silny husty sopel tak neviem, ci aj to spolu nesuvisi..

janka9090
27. aug 2020

Ahoj. Ja som mala presne to iste so synom 7r. minulý týždeň. Ponaranie v bazéne, bolesti ucha, v nedeľu na detskú pohotovosť, dostali sme ATB a kvapky s tým ze ráno na ORL ambulanciu mame ísť ešte a tam nam potvrdili hnisavý zápal stredného ucha- ATB ostali a menila kvapky na Dexa-gentamicin...za 5 dni všetko ok

hanvel
27. aug 2020

@janka9090 fuuu do kelu.. len mne nevychadza ze my sme sa ani nikde neboli kupat, zatial ju nic neboli (ani ked zatiahnem za usko, tak sa tusim skusa ci to nieje zapal stredneho ucha..). este mi napadlo ist sa spytat do lekarne, viem ze tam niesu lekari a nediagnostikuju, ale aspon nasmeruju ze preboha bezte hned na pohotovost, alebo ziadna panika, moze to byt stipanec, pozorujte par dni a uvidite..

janka9090
27. aug 2020

@hanvel no u nás sa bolesť stupňovala az som sa napokon nemohla ucha vôbec dotknúť, ale nemal červené ani opuchnuté, len zvýšenú teplotu

eilatka
autor
27. aug 2020

@hanvel Ahoj tak nás to našťastie samé prešlo, dala som 2 x večer Nurofen a ešte aj kvapky do uší. Ale štipanec to určite nebol. Myslím, že kľudne nejaký zápal to mohol byť. A inak po týždni od neho sa aj mne niečo podobné stalo. No vyhodilo sa mi vo vnútri v uchu som mala akoby vriedok, ktorý strašne bolel, ja som si nato dávala aj Tee Three olejček a po pár dňoch prešlo. Tiež som mala červené a horúce ucho.

hanvel
27. aug 2020

Vdaka za rady. Volala som aj s kamoskinou sestrou dr. mame to pozorovat ale keby o bol akykolvek zapal, bolelo by to vraj riadne+horucky a my mame doma zive vesele vitalne dieta tak nemusime predbezne riesit u dr, skor to bude to ustipnutie tak dame fenistil

anna44
2. sep 2021

@hanvel ako ste prosim dopadli? Moja dcera ma take červene opuchnuté ucho zozadu, v podstate ten vonkajší lalok. Inak ju to ani neboli, ani nie je chorá. netuším z čoho sa jej to mohlo urobiť.dakujem za odpoved

hanvel
2. sep 2021

@anna44 konzultovali sme to nakoniec len telefonicky s kamoskynou sestrou pediatrickou. Ak si dobre pamatam, vravela ze akekolvek vazne zapaly ucha by sme registrovali lebo by revala jak tur od bolesti, a ze ked ona sama ani nevie ze nieco na uchu ma, nemame riesit. Nemala ani teploty, nic jej z ucha nevytekalo, nic ine jej nebolo tak zrejme ju len kusol komar a preto tak spuchlo,stipanec mohol byt schovany niekde v tom opuchu. Preslo to do 2 dni same