Zapálený prst

evitka83
29. dec 2017

Kocky, neviete nieco poradit na zapaleny prst na ruke u dietata? Rozskrabla si zader a skaredo sa jej to zapalilo okolo nechtove lozka, pod nechtom to nema. Skusala som betadine, framykoin aj ychtyol. Hoji sa jej to sice, ale strasne pomalinky. Zo zaderu jej ide hnis, ale tym aspon ustupuje oomaly opuch okolo nechtu. Bylinkove obklady tiez nepomohli :-/ neviem, ci to fakt tak dlho trva kym to vyhnisa a potom sa to zahoji..dakujem

ninusa7
29. dec 2017

Tak betadine dobry je 😊 ale na vsetko treba cas 😊 aj niekolko x denne natierat,nech sa to vysusi.Predsa je to take miesto,ktore sa umyva a stale nieco robi

lenadka
29. dec 2017

@evitka83 ak vydrží aspoň 5 minút denne tak 2-3x namočiť prštek do bieleho vína. Nahrádza to octanovy rokov roztok, voľakedy bežne dostupný v lekárni. Mne to pomohlo na prst na nohe už dom mala termín na chirurgiu, mali k ho strhnúť lebo sa to nehojilo a toto za dva dni zabralo 😉

deti95060810
29. dec 2017

pre dieťa to nie je aktuálne, ale super účinné je ponoriť prst do vriacej vody....ponoriť a vytiahnuť.... mne to tiež zachránilo necht na ruke....
Ale pre deti to nie je....ešte raz napíšem, nie pre deti.

mijo53
29. dec 2017

možno repík by pomohol . močiť v tom ale v letnom, keď je to zapálené

jankaju
29. dec 2017

Klasickú slaninu. Do slaniny ( nakrájať tenké plátky )omotať prst a normálne obviazať. Najlepšie cez noc. Vytiahne hnis a do dvoch dní je pokoj. Mne to vždy pomôže.

adriannasvk
29. dec 2017

Skus koloidne striebro. Ja som mala na nohe zapaleny prst,hnis atd,ani chodit...toto som skusila ako poslednu moznost pred tym nez pojdem k dr...sama som sa to snazila asi mesiac nejak a nic nezaberalo a koloidne mi to cez noc napravilo podstatne🙂 len nastriekat a nechat volne uschnut🙂

senta_sofia
29. dec 2017

Hoji sa to velmi dlho, najviac pomaha macat viackrat za den, lepsie odchadza hnis, ked sa to rozmoci, ak mas doma hypermangan, vrelo odporucam, staci par zrniecok do pohara, farbi to sice kozu, ale vysledok isty. Mne zacal potom zliezat necht, ale vyrasta uz pekny.

mischelin89
29. dec 2017

@evitka83 aj mne sa tak nedavno zapalil zader, opuchlo to ako blazen, kopec hnisu. A manzel mi hovori, prelep si tam leukoplastom kus cibule alebo slaniny...zvolila som cibulu a tadaaaa, z vecera do rana odpuchnute a za dva dni prec.

deti95060810
29. dec 2017

repík....

wind123
29. dec 2017

Malemu sa tiez zapalil zader na prste, boli sme s tym pre istotu u lekarky lebo sme cestovali prec....dala nam na to gafrovu mast s ichtiolom a atb masticku, pricom upozrnila ze ichtiolom mazat len prvy den, dva mazat a potom uz ichtiol nepouzivat(aby sa nezhorsil zapal), nasledne sme mali mazat rano avecer atb mastickou, tusim fucidin to bol, framykoin na to vraj nezabera, lebo neprenika tak pod pokozku...palec sa uplne v pohode takto zahojil za cca 4 dni a ani ho to pocas liecby nebolelo...takze kludne s tym skoc k lekarke, mozno od dveri ti predpise fucidin, ak nemas uz doma

stankadu
29. dec 2017

ja používam odvar z repíka a kalciovú masť

zuzkamargit
29. dec 2017

Tea tree olej z prirodnych a ialugen z lekarnovych zalezitosti, vyber si co ti je blizsie 😉 so zadermi mam veeeeeela zazitkov

aristka
29. dec 2017

Uprimne ,nevymyslaj ,dala si vsetko mozne a nezabralo ,asi by to potrebovalo osetrenie dr ,aby si cakanim dietatku nesposobila z oderky vazne problemy .

moniccci
29. dec 2017

U mna sa tiez osvedcila cibula a nedavno som tento problem tiez riesila a dostala som taku radu, ze do Alpy mam rozdrvit acylpyrin a poriadne Alpou potriast aby sa to premiesalo...namocila som do Alpy vatovu tycinku, naniesla na palec a pomohlo to...samozrejme, ze to nezabralo hned, uplne sa mi to zahojilo po par dnoch, ale aspon to nebolelo 😉

aristka
29. dec 2017

Dievcata tu ide o 3rocne dieta ,ak dostane sepsu z hnilej rany ...moze sa matka podakovat vam a sebe ...potrebuje to kvalitne chirurgicke osetrenie ...kedze amaterizmu bolo dost a dietatko zbytocne trpi a hnis tecie ....

moniccci
29. dec 2017

@aristka mas pravdu, akosi som prehliadla vek dietata 😴

evamalatincova
14. jan 2019

Ho