Zapareniny po prvých príkrmoch

8. júl 2022

Ahojte zienky. Idem si po radu. Moja dcérka ma 5 mesiacov a začali sme s prikrmami. Stolicu ma už tuhsiu a kaká viac krát do dňa po kúskoch. Ale odkedy ma tuhsiu stolicu tak sa jej viac a viac zapaluje ritka. Normálne vidno presne kde mala 💩 lebo presne tam mala červený fľak. Stále sa to ale zhoršuje a ma to miestami až akoby zodraté do krvi. Natierala som to bepanthenom, rybiou masťou, teraz dávam imazol lebo nič nezaberalo. Plienku mením často a hneď keď vidím že tlači tak ju idem potom rýchlo prebaliť. Ale už to ma chudiatko hrozne. Nikdy predtým sme so zapareninami nemali problém až teraz čo začala mat tuhsiu stolicu po príkrmoch. Poraďte čo by som jej na to mohla dať? Inak aj keď jej poriadne umyjem ritku vo vode, tak ten imazol sa v tých hlbších ránach akoby zazerie a nejde to umyť. Zase jej to nechcem drhnut aby som jej to viac nerozdrazdila ale na tých rankach čo ma až do krvi tak ten krém drží a fakt neviem ako by som jej to mohla vyčistiť. Nejaké rady ako jej čo narychlejsie pomôcť a hlavne aby sa to neopakovalo? Už s tým bojujem niekoľko dni ale nechápem prečo sa to nelepší 😢

malinoismum
8. júl 2022

Nám na zapareniny jedine IMAZOL. Do pár hodín ani náznak problému s kožou.
(A to sme skúšali cez Rybilku, Sudocrem, Bepanthen, kalciovu mast… No všetko…)

bona69
8. júl 2022

Aj môj mal s tým problém,a to už chodil normálne na nočník,žiaden krém nepomáhal,nakoniec prestal mať zaparene až keď sme vždy po stolici umyli zadok so saforele gélom, ktorý mne odporučila gynekologicka a od vtedy pokoj, po umyti som ešte natrela niekedy s neo pytiol krémom.

amelie2017
8. júl 2022

U nas pri oboch detoch zabrala weleda.

andreatytler
8. júl 2022

Vela prikrmov vytvori takuto super drazdivu stolicu, ktora okamzite sposobi zapareniny. Co si jej dala jest? Vedies si dennik alebo si to pamatas? Robis tak ze 3 dni len jeden druh a sledujes reakcie? Lebo takato zaparenina je presne to co mas sledovat. Jedlo, ktore jej prve sposobilo tu zapareninu, by som uz na dlhy cas nedala, alebo len vo velmi malom mnozstve.
Kym sa jej zahoji ritka, nedavala by som ziadne prikrmy a iba mliecko. a potom ked opat prikrmy zavedies, sleduj ako zareaguje jej stolica a jej koza.
Nam na zapareniny najlepsie pomaha vetrat. Nechaj ju dole bez aj niekolko hodin. Ale ked uz to ma do krvi, chodte na kozne aby sa jej to nerozsirilo.

martinka13
8. júl 2022

Jedine zistiť z čoho sa to robí. Našej dcére sa to robilo, keď som ju dokonca len kojila a pila som viac jablkového džúsu. Až do krvi to mala. Žiadne maste nepomahali. Prestala som úplne s džúsom a bolo to vyriešené.

janka_266
8. júl 2022

Umývať a kupat v repiku, a jemnucko potom natierať weledou.