Zápcha u 10 mesačného bábätka

janiikkk
7. mar 2022

Dobrý večer, mám s malou veľký dlhodobý problém. Odkedy sme začali s prikrmovanim,tak sa trápime so zápchami. Sú to zápchy prakticky bez prestávky už niekoľko mesiacov,akurát mesiac kakala pekne každý druhý deň do nočníka. Nič iné nepomáhalo,tak sme ju raz skúsili posadiť a to išlo. Síce mala aj vtedy ten začiatok stolice tvrdý,ale vykakala sa sama bez čipka alebo easylaxu. Teraz sa opäť trápime a ja premýšľam,že či nemá vnútorné hemoroidy,pretože sa mi zdá,že keď jej dám preháňadlo,tak tlači a vidím,že stenu čreva má úplne úzku a zvláštne vypuklú. Dnes sa mi zdalo,že tak tlačila až by jej "ta uzucka vypuklina" vybehla. Ona tlači a nič jej nejde..Zvonku sa mi nezdá,že by mala nejaké hrčky. Stolica je bez krvi,ale samozrejme tvrdá. Môžem jej dať zjesť čokoľvek vhodné pri zápche,vypiť mi nechce nič okrem čistej vody a stále má stolicu tvrdú. Doktor nám predpísal aj duphlac a je to bez zmeny. Neviete mi tu poradiť z vašich skúseností? Prípadne mám sa radšej vypýtať na nejaké špeciálne vyšetrenie? Ďakujem

hsara99
7. mar 2022

U gastroenterológa ste boli?

janiikkk
autor
7. mar 2022

@hsara99 neboli sme

vitriolka
7. mar 2022

a kolko vypije tekutin za den?

hsara99
7. mar 2022

@janiikkk my keď sme riešili u syna problémy so stolicou tak toto bola prvá vec, kam nás pediatrička poslala, niesli sme stolicu, brali mu krv, robili sono. Zavolaj zajtra pediatričke a vypýtaj si výmenný.

janiikkk
autor
8. mar 2022

@vitriolka je dojčena a okrem toho tých 300ml čistej vody určite

janiikkk
autor
8. mar 2022

@hsara99 dobre, ďakujem. A zistili niečo tvojmu malému?

hsara99
8. mar 2022

@janiikkk reflux a nedozrety tráviaci trakt. Už je po roku našťastie všetko ok

janiikkk
autor
8. mar 2022

@hsara99 tak super, že sa vám to upravilo. On mal tiež zápchy alebo niečo iné?

hsara99
8. mar 2022

On nekakal sám, iba s rekltalnou rúrkou, ale mával aj zápchy