Zápcha u 5,5 mesačného

triptamiiinka
24. feb 2021

Ahojte už som tu raz písala no obraciam sa na vás opäť s prosbou. O týždeň mame pol roka. Dojceny 3 týždne prikrmujeme.. A odvtedy bojujeme so zápchou. Už som začala dávať aj redšie kasicky viac oleja.. Odvar z ovsených vlociek,kamilkovy čaj, na radu pediatricky dávam symbiolac-sirup zo sliviek a fig pre deti.. 2x sa poriadne vykakal ale už zasa 6dni nekakal. Papa všetko nemá problém s ničím. Ale už začína byť neklduny zasa, tlači tlači a nejde nič. Ja už naozaj neviem co.. Aj rurku som už použila niekoľkokrát ale žiadny efekt. Prosím poraďte veľmi ma to trápi že už nevirm ako mu pomôcť... Ďakujem.

pribinak
24. feb 2021

Dávaj mu piť vodičku medzi papanim prikrmu. Harmancekivy čaj výmen za feniklový.
Skús vyradiť mrkvu a ryžu.

darinsalvag
24. feb 2021

To sme mali aj my, je to normálne, teraz má maly 10 mesiacov a musím hlavne veľa vody tlacit... však prvý mesiac sa dáva zelenina čo už ste dali aj iné?

triptamiiinka
autor
24. feb 2021

@pribinak pije medzi papani stále vypije tak deci z pohárika lebo fľašu odmieta.. Mrkvu nedávam odkedy sa to deje ani ryžu...koľko by mal vypiť?
@darinsalvag áno psenovu kašu dávam a ovsene vlocky majú veľa vlákniny...

cookie29
24. feb 2021

@triptamiiinka ja si uz nepamatam, ale nie je to prilis male dieta na ovsenne vocky a vlakninu? najma ked ste s prikrmami zacali len pred 3tyzdnami? ved treba dietatku nchat cas nech si traviaci trakt zvykne... pokial si pamatam, tak na zaciatku isla najma zelenina a ovocie... a vy uz aj ryza, ovsene vlocky, pseno... skuste skor bataty, hrusky a podobne...

pribinak
24. feb 2021

@triptamiiinka ja by sim zrušila tie ovsené vločky, to môže spôsobovať tiež problém
Vsadila by som na strúhanka jabĺčko, hrusku

triptamiiinka
autor
24. feb 2021

@cookie29 ale on pije iba odvar z ovsených poradila Nam to MUDr aj laktacna...ryzu som mu ešte nedávala bataty papa aj hrušky... O jedle to nieje dva týždne už papa iba riedke ľahkú zeleninu a hrušku alebo jablko a stále nič...

cookie29
24. feb 2021

@triptamiiinka a kedze je kojeny, ty si nejako nezmenila stravu? Ja viem ze moje dieta mavalo stolicu tak raz za 10-14 dni ked bol vyhradne kojeny.