Zápcha u nekojeného novorodenca

barrilla
19. feb 2014

Prosim o radu. Moj syncek - nema este ani 2 tyzdne, ma zapchu. V predchadzajuce dni mal tvrdu stolicu, teraz uz nic, je velmi placlivy. Nekojim, davam mu Bebu 1 HA. Co mi poradite?

luba28
19. feb 2014

@barrilla urob mu cajik a medzi jedlom mu davaj,...

barrilla
autor
19. feb 2014

@luba28 aky? a vobec uz mozem takemu drobcovi?

miskacharly
19. feb 2014

Skus feniklovy caj,pomasirovat brusko,pocvicit nozickami.alebo mozes dat trochu dets. oleja na teplomer a strcit mu to tam,ten olej by mu mal precistit creva.ked nepomoze,skus zmenit mlieko.moj mal to iste ked mal bebu,kaka raz za 4dni,terazma sunar HA 1 a kaka kazdy den. 🙂

luba28
19. feb 2014

@barrilla moj maly pil cajik,lebo tiez nebol kojeny,..kupovala som od 1.tyzdna-tusim ,ze feniklovy,alebo harmancekovy ,....granulovany a potom sackovy,....

kofoluska
19. feb 2014

@barrilla Mozes. Deti na UM by dokonca mali kazdy den vypit ci caj ci prevarenu vodu. Urob mu harmancekovy, ten uvolnuje. Ak Ti nevypije cajik ako taky, ja som to obcas riesila aj tak, ze som do toho caju proste spravila UM. Prve tyzdne moj maly pil harmancekovy a feniklovy caj. Kupovala som ich v lekarni. Nekupuj granulovane instantne caje - obsahuju cukor a je to hnusna chemia. Normos sackovy alebo sypany kup. Nerob ho velmi silny, len tak omoc poriadne sacok par razy, aby to malo farbu, ale nie nejaku tmavu.

barrilla
autor
19. feb 2014

@luba28 a kolko cajika si mu davala?

luba28
19. feb 2014

@barrilla urobila som takych 30-50 ml a stale som ponukala po troske,...

anicka87
19. feb 2014

@barrilla odporucam probiotika Infants Dophilus, stoja 11 eur cca v lekarni. Davala som pol odmerky denne do mliecka pred spanim. Do 3 hodin bolo po kolikach a uz nemal problem s kakanim. Davala som preventivne do roka. Drzim palce 😉

luba28
19. feb 2014

@barrilla aaano,probiotika tiez,...ja som davala bio-gaya,.... 🙂

anicka87
19. feb 2014

@barrilla este som zabudla, ze mojmu nepomohol ani feniklovy caj, ani espumisan, sab simplex, infacol, bez rektalnej rurky sa nevedel vykakat. tieto probiotika nam zabrali hned 😉

barrilla
autor
19. feb 2014

@anicka87 vyzera to ucinne, citala som si o tom teraz na nete, ale pisu tam, ze odporucaju od 4. mesiaca

anicka87
19. feb 2014

@barrilla mne na pohotovosti poradili tieto, taktiez aj v lekarni. davala som od mesiaca a teda nijak mu neublizili, prave naopak 😉 kopirujem z letaka
Probiotikum Infants Dophilus svojím zložením dokonale vyhovuje potrebám bábätka už od narodenia. Práve Bifidobacterium infantis, ktorý je obsiahnutý v Infants Dophilus, zodpovedá za prirodzenú aktiváciu imunitného systému dieťaťa.

shania31
19. feb 2014

Ahoj, no jeden z nasich dvojiciek sa trapil s kakanim dost dlho, jemu nepomalo nic- vyskusala snad aj nemozne a sam kakat zacal az od 8. mesiaca, ked zacal lozit a potom stvornozkovat 😖
Pomahali sme mu casto rurkou, lebo nemohla som sa divat, ako sa trapi a puci sa, tiska......Mozno by mu prospela aj zmena mliecka, nam osobne Beba robila najhorsie, najhorsiu stolicu z nej mavali.

barrilla
autor
19. feb 2014

@luba28 tieto kvapky su od 1 mesiaca

barrilla
autor
19. feb 2014

@anicka87 nasla som tieto kvapky s pridavkom v nazve Plus, kde nie je obmedzenie veku

charlie1980
19. feb 2014

Na feniklovy caj pozor...u niektorych deticiek sposobi pravy opak akoby mal. Mne sa z neho maly pucil a bol velmi zaplyneny. Pri kazdom prdiku plakal. Zacala som vyvarat 3-4 bobkove listky na 1l vody a odvtedy nemame problem so stolicou a len tak mu prdiky utekaju v spanku v spanku 🙂 No a my sme HA mlieckom zacinali, sice Nutrilonom, ale taky plac ako mal po nom, odvtedy som ho este tak plakat nepocula. To bol az krik ! Zmenili sme mliecko, tento bobkovy list a odvtedy nemame problemy. Maly ma 3,5 m. Chcelo by to mozno aj zmenu mliecka.

anicka87
19. feb 2014

@barrilla ja som mala prasok a ten je od narodenia

liana03
19. feb 2014

ja som dávala kamilkový čaj od Hipp, vždy pomohol, dávala som priebežne od narodenia na striedačku s inými, ale ten kamilkový iba pri probléme s kakaním

soniatko
19. feb 2014

@barrilla my sme mali tiez taketo starosti. Dcerka sa 2mesiace nevykakala bez pomoci. Plakavala som s nou. Nic nezaberalo, iba rektalna rurka. Zhodou okolnosti,sme tiez davali svinsku Bebu kupenu na Slovensku. Potom mi poslala sestra Bebu z Talianska a mala sa za dalsi den konecne sama vykakala. Odvtedy sme si davalu vozit Bebu z Rakuska.