Zapereniny u dievčat

mirkaandrej
9. dec 2016

Maminy, malej idú zubky a dosť často kaka / kyslá stolica. Z toho ma dosť zapálenu cikulku. Dr nám dal masť, no po každom kakaní má to zase zapálene.
Poraďte nejaký domáci/babský recept ako jej pomôcť.
Ďakujem ;)

stanulienkat
9. dec 2016

Caste omyvanie cistou vodou, repikove oplachy, rybilkou natierat a casto vetrat-nechat bez plienok kolko sa da. Urcite ti tu budu baby radit Imazol-prosim davaj ho po porade s lekarom.

mirkaandrej
autor
9. dec 2016

@stanulienkat to som chcela počuť, či možem aj repikom. Čistou vodou umyvame aj vetrame, len ta rybilka bude problem, žijeme v DE, neviem či to tu je. Ale ďakujem za odpoveď👍🙂

hettinka
9. dec 2016

skús Bepanthen, alebo Sudocrem
omývať určite môžeš repíkom, ten lieči a veľa vetraj

dcére najlepšie zaberal ten Imazol krempasta, ale davala som ho len ak bolo naozaj treba a len 1x na noc

stanulienkat
9. dec 2016

@hettinka prave preto sa nema Imazol davat len 1x. To sa berie dlhsie a v pravidelnych intervaloch. Ako antibiotika, nakolko je to antimykotikum a nema sa to davat hala-bala.

hettinka
9. dec 2016

@stanulienkat ved nie len jedenkrát, ale 1x za den, vždy na noc som jej natrela a pekne sa jej to zatvorilo ... už ma 15 a žiadne následky nemáme 🙂

haidi
9. dec 2016

U nas pomohlo omyvanie prevarenou vodou a jarischovou vodou a z kremikov sudocrem a ked sme to mali najhorsie pouzili sme imazol

slivka5
9. dec 2016

u nas hlavne zmena plienok na babylove eko

lubka41
9. dec 2016

Zinkova pasta

jankaa22
10. dec 2016

Bepanthen v najhorsom pytiol

mirkaandrej
autor
10. dec 2016

Ďakujem baby za rady 😉