Zarastené nechty na nohách u mesačnej dcérky

6. mar 2022

Ahojte baby prosím Vás potrebujem poradiť. Mesačná dcérka ma zarastený necht na palci na nohe. Ma pod nechtom hnis a ako sa jej tlači necht tak jej tam zavadzia koža. Včera som si všimla že jej začína hnisat aj druhý palcek. Na dotyk ju to veľmi boli a zajtra s ňou idem ku doktorke že čo ďalej ale chcem sa spýtať či s tým mal niekto skúsenosť. Písali sme si minuly týždeň mail s doktorkou kde som jej to posielala a napísala mi že repikovy odvar a framykoin a ak to nebude lepšie tak chirurgia. Lenže sa jej to zlepšilo len o trosku a stále tam ma hnis pod nechtom. Čím jej to môžem ošetriť? A keď ste išli na chirurgiu tak čo vašim deťom robili? Mám hrozný strach už teraz že jej to budú rezať alebo trhať nechty.

marcellka32
6. mar 2022

Chúďa, nechtíky sa strihaju dorovna a len časť ktorá je nad prstom tak malému dieťaťu..teraz framykoin, repík

alica28
6. mar 2022

Ahoj, môj malý s tým mal problém pár dní po narodení. Pomohli obklady z Betadine, rýchlo sa mu to zahojilo a pekne začali rásť nechtíky.

babybubik
6. mar 2022

Mali sme ten istý problém, ale u nás to nebolo zlým strihaním nechtov, ale genetické. Najhoršie je že keď je tam hnis, tak je tam vlastne zápalové ložisko a telo stále bojuje, takže imunita je stále v pohotovosti. Po preliečení ATB masťou sme sa tomu venovali každý deň, čistili Betadinom, dávala som na to aloe až kým vo veku 3 rokov nezoperovali - nezmenšili nechtové lôžko. Bolo to ambulantné, dieťa ležalo, ja pri ňom pri hlavičke som sa s ním rozprávala, palce umrtvené a pán chirurg operoval. Dali sme to robiť v lete. Odvtedy bez problémov.

autor
6. mar 2022

@marcellka32 ja som jej zatiaľ strihala nechty len na rukách lebo ich už mala take dlhšie a striham ich zvarovno viem že sa nestrihajú do oblúku ale na nozickach to ma takto od narodenia a ako jej rastu tak tam vadi ta koža

autor
6. mar 2022

@alica28 skúsim dnes ten betadin ďakujem

autor
6. mar 2022

@babybubik bože chudiatko to muselo byt ťažké aj pre vás. Ja už mám teraz z toho riadne stresy a bojím sa čo jej budú robit 🥺😞

mufka1
6. mar 2022

Detská ta pošle na chirurgiu .Vyskúšaj klinickú pedikúru mala by jej to spraviť sponou .Ma maline nechtiky strasne chodatko malinke .Ti ti nepomoze nic žiadne zabali ani nič iné .Jej to bud pedikerka sponou spravy alebo chirurg vystrihne a vycisti .Držím palce 🙂

lucilaines
6. mar 2022

Ahoj, moj syn sa tiez uz narodil s takymi palcekmi, cakali sme par mesiacov, ci sa to same upravi, ale nie. Tiez uz to mal skarede a zapalene a asi ked mal 4-5 mesiacov, tak nas pedister poslal na Kramare na chururgiu na strhnutie nechotv. Vela som o tom cital a chcela som sa tomu vyhnut, lebo velakrat sa tym vraj problem nevyriesil a narastlo to potom rovnako. Potom som nasla medicinsku pedikuru v BA v Raci a isli sme skusit tam. Chodili sme kazdy tyzden asi mesiac a pekne muto upravili bez strhani. Uzasny pristup k babatku. Dnes ma syn 3,5 roka a odvtedy nemame problem.

alica28
6. mar 2022

Malému to veľmi pomohlo a našťastie sme ani nemuseli ísť na chirurgiu. Tak dúfam ze to aj vám pomôže.