Zarastený nechtík do kože u bábätka

michaelove22
8. júl 2022

Ahojte, prosim Vas syncekovi sa opakuje zarasteny nechtik do koze (na nozicke), ma pol roka..u dr sme uz boli a aj na chirurgii..povedali ze mam len framykoin pouzivat a dezinfikovat...pocula som o zdravotnej pedikure, kde sa pouziva nejaka spona na odstranenie/potiahnutie tej prebutocnej kozicky (‘’vankusik” na okraji nechtu braniaci v raste)..napisete mi prosim skusenosti s takou pedikerkou a ako ste nasli tu dobru...bolo treba viac sedeni? dakujem

liliana363
8. júl 2022

@michaelove22 tie spony sa dávajú až od nejakého veku. Syn to nemal až tak veľa ako má váš, ale chodili sme tam každý mesiac, približne pol roka. Vždy mu to vyčistila, vyskrabkala, ten necht musí vyrásť von, musi byť vidno roh toho nechta. Našli sme super pedikerku, ale v Žiline.

roja01
8. júl 2022

Uz tu bolo v predchadzajucich diskusiach povedane, ze nehty sa nemaju strihat do obluka ale len rovno, aby kraje nezarastali.
Kde spony aplikuju v NZ neviem, ale v Bratislave s tym ma jedna kamaratka vynikajuce skusenosti. Je to bezbolestne a ucinne. Urcite navstiv takuto zdravotnu pedikerku.

michaelove22
autor
8. júl 2022

@roja01 viem o tom, ze sa nestrihaju doobluka..nechtiky na palcekoch som este ani nestrihala, kedze neprerastli lozko..ked sa narodil ich mal ani nie do 1/3 nechtoveho lozka

michaelove22
autor
8. júl 2022

@roja01 len pre info, takto to mal ako cca 2 mesacny, potom sa to upokojilo, a teraz znova

levandullka
8. júl 2022

Bozinku chudiatko 😥. Ja som mala toto iste, cca do 14 rokov. Zapalene, zahnisane, presne ako pisete, pri narodeni som ani nemala cely necht, vyrastal az postupne. Vie to byt velmi neprijemne aj pre dospeleho cloveka, nie to este pre take babatko. Skuste sa informovat niekde na klinike plastickej chirurgie. Mne to vyriesili ambulantnym zakrokom a odvtedy mam naozaj pokoj 🙏🏼. Esteticky to ma sice daleko od peknych nechtov, no uz nezarastaju a teda bolest je prec. Drzim palce aby bolo co najskor dobre 🙏🏼

michaelove22
autor
8. júl 2022

@levandullka ano, je to velmi neprijemne :( druhy nechtik na lavom palceku ma uz pekne vyrasteny, ale tento jeden sa nedari..vyzera to tak hrozostrasne lebo tam ma aj suchu kozicku z dezinfekcie...nechcem mu to nasilu odstranovat..joj no..dufam ze sa to zlepsi lebo uz mam z toho stres mozno aj vacsi ako malinky 🙄

levandullka
8. júl 2022

@michaelove22 Uplne chapem 😥. Vyskusajte mozno kontaktovat nejaku zastupkynj kozmetiky LR, mozno budu vediet poradit. Maju tam k dispozicii aj lekarov, ktori podla problemu zvolia produkt ktory by mohol pomoct. Ak nie tak vyskusajte aspon konzultaciu z nejakeho dobreho plastickeho chirurga. Dufam ze syncek bude mat co najskor nechtiky v poriadku 🙏🏼

michaelove22
autor
8. júl 2022

@levandullka dakujem Vam 🙂

eja31
8. júl 2022

@michaelove22 ked mal syn zapaleny prstek na nohe pomohla mu gafrova mast s ichtamolom, na hrubsie potriet a zalepit, skuste, musi ho to takto zapalene dost boliet

michaelove22
autor
8. júl 2022

@eja31 natieram Phytiolom, teb obsahuje ichtoxyl, ale mozem skusit aj samotnym

eja31
8. júl 2022

@michaelove22 phytiol obsahuje menej ichtamolu ako ichtamolova mast, a lepsie je to potom prelepit aj s mastou, dlhsie to na prsteku ucinkuje, vytiahne aj hnis ak by tam bol, maly to maval casto, teraz ked mu vyrastol necht uz je to ok 🙂

michaelove22
autor
9. júl 2022

@eja31 Jasne, len mi vravela dr ze je to moc silne na babatko..uz sa to chvala bohu zacalo hojit a lepsit 🙏

lenuska9251
6. jún 2023

@liliana363
Dobrý deň, môžem sa opýtať kde v Žiline chodite k pedikerke? Ďakujem 🙂

liliana363
7. jún 2023

Lucia Mydlova. Chodili sme tam už dávnejšie, k malým deťom je úplne super.