Zarastený nechtík u 2,5 ročného dieťaťa

lusyke
23. sep 2015

Dcérke zarástol nechtík na ľavej nôžke na palci z vnútornej strany. Už pár dní sa mi nechtík nezdal a dnes som si všimla že sa jej to zapálilo a asi sa tam už tvorí hnis. Dcérka si strašne nerada strihá nechty. Skúšali sme na ňu už všelijaké finty, aj jej dohovoriť že nechtíky sa musia strihať ale nič nepomohlo. Proste si dobrovoľne ostrihať nechty nenechá, a to hlavne na nohách. Preto jej vždy ostrihám len tak narýchlo ako sa mi podarí. Strašne sa pri tom bráni a má teda silu, takže sa to strihá naozaj ťažko. Asi som jej to tentoraz odstrihla zle keďže jej to začalo takto zarastať. Poraďte prosím čo s tým. Nastriekala som jej tam dezinfekciu. Mám jej kúpiť nejakú hojivú masť? Zatiaľ s tým nechcem behať k doktorovi, ešte z toho bude mať horší stres ako doteraz.

monicm
23. sep 2015

@lusyke Ak tam má hnis, bude lepšie s tým zájsť k dr. Môj najmladší mal hnis pod nechtom (nemal ho zarastený, netuším, z čoho), dr. mi predpísala masť ialugen masť. Hnis zmizol, nechtík však začal odumierať. Keď som videla, že už je to fakt zlé a nechtík sa nespamätá, naša dr. nás poslala na chirurgiu, kde mu to strhli, ale vôbec ho to nebolelo (asi preto, že to mal úplne odumreté, v tomto sme mali trošku šťastie). Teraz už má krásny nový nechtík.

marcelatje
23. sep 2015

Môjmu malému zarastajú nechty. Má ich ešte strašne maličké a akési pokrútené tak sa to zle strihá. Doki odporučila ichtyolovú masť a ak nepomôže tak chirurgia 🙄

142230919213
23. sep 2015

@lusyke to akoby som citala o nas. Mame presne ten isty problem, uz asi polroka. Nechceme si strihat nechty ani za svet.Zarasteny necht mam aj ja,tak predpokladam ze to bude dedicne.Znamy hovoria, ze nic okrem strhnutia nezaberie :/Tak neviem ako to riesit. Ja mavam uz aj bolesti ale to stale radsej pretrpim, ako ist stahovat :D No malu budem musiet riesit urcite nech nema take problemy ako ja :/

lusyke
autor
23. sep 2015

@monicm Ona si na nohy nedá vôbec siahnuť. Smejeme sa na tom asi od jej pol roka, že má kráľovské nohy. Stačí že sa jej na nohu niekto len zapozerá a už začne pišťať a kopať nohami. Nie som si istá že je tam hnis takže by som jej radšej najprv skúsila dať nejakú masť. Už som volala priateľovi aby niečo popýtal v lekárni keď pôjde z práce. Keď príde tak mi ju pomôže podržať a pozrieme sa na to lepšie. Len dúfam že s tým nebudeme musieť na chirurgiu...to by ju tam museli uspať keď by jej chceli niečo robiť. Má takú silu že dvaja ju neudržia...a tú traumu akú by z toho mala...no dúfam že nie.

lusyke
autor
23. sep 2015

@142230919213 Skúšala som jej strihať keď spí. No akonáhle sa jej dotknem nohy tak sa zobudí. Tak ju vždy chytím a rýchlo strihám ako príde...a takto to dopadlo :(

monicm
23. sep 2015

@lusyke A nejde to ani v spánku? Také malé deti väčšinou spávajú riadne tvrdo a možno by ste sa na to vedeli riadne pozrieť.

lienka.7
23. sep 2015

@142230919213 ahoj, aj mne zarastava na nohe nechet pravidlen, vzdy to nejako pretrpim a vystrihnem, ci "vyoperujem"... inak na "zahojenie" rany pomahaju vyborne burovove kvapky do usi 😀
inak mne chirurg povedal, ze pokial si das raz strhunut nechet, rataj s tym aj do buducna.... inak nechcem strasit, vies aka bolest to je??? a bohvie ake umrtvenie necakaj... raz zarastol aj brachovi takto nechet , dokonca mu to tak zanedbali v kupeloch, ze to mal cele napuchnute a hrozila mu az operacia pod narkozou.... ale jedna sikovna stara pani chirurgicka v poprade mu to cele vystrihla tak, ze mu iba cast nechtu (pravu zvnutornej strany) opatrne vystrihla a tym padom mu ho nemuseli strhavat.... sice ho pri tom drzali 3 sanitari a rev na celu chodbu, ale OK 😀
@lusyke ako som pisala, skus je ho nechat trosku dorast a vystrihnut... tiez skus tie burovove kvapky jej tam kvapnut... hlavne jej to nemokvaj (kvapky vysusuju)

lusyke
autor
23. sep 2015

@lienka.7 Práve preto dúfam že to tak ďaleko nezájde. Mne pred pár rokmi tiež zarástol a začal hnisať, no zaťala som zuby a sama som si to odstrihla. Hneď sa mi uľavilo a potom už bolo dobre. Ale neviem či sa nám pri malej takáto domáca operácia podarí.

lusyke
autor
23. sep 2015

@monicm písala som v príspevku vyššie. Zobudí sa aj z tvrdého spánku. Resp. začne zo sna kopať nohami a keď neprestanem tak sa zobudí.

123tana123
23. sep 2015

SCHOLL TINKTÚRA PROTI VRASTANIU NECHTOV 14ML
Jednoznačne odporúčam, neviem či to ešte predávaju ale stačí ak si v lekárni budeš pýtať niečo na zmäkčenie nechtov. Ja si natieram necht vždy keď cítim že ma začína bolieť a vrastať do mäsa natieram 3-4 dni a mám pokoj stále ho nosím pri sebe nech idem kdekoľvek. Inak mi hnisali takto palce 2 roky v kuse doktorka mi ho chcela strhnúť nedala som si (kamarát takto chodil 15 x mu ho strhli a stále mu zarastal, potom som mu dala tinktúru a už viac u doktorky nebol). No každý sme iný ja píšem na základe mojej skúsenosti 🙂 treba vyskúšať držím palčeky a prajem rýchle uzdravenie 😉

142230919213
23. sep 2015

@lusyke Ja musim malu nahanat po celom dome ked vidi noznice. V spanku ani nahodou, to len ju zakryjem s paplonikom uz je hore :D Musim ju vzdy niecim zaujat but tf, alebo pocitac a na nom oblubena rozpravka :D inak to nejde :D haha

amelie123
23. sep 2015

ja radim medicialnu pedikerku. ja k nej chodim mala som zarasteny nechet a mava aj deticky. na chirurgii som skoncila dvakrat a to co som tam zazila neprajem nikomu. nikdy viac!!!! a s dietatom uz vobec nie!

123tana123
23. sep 2015

Scholl Zmäkčovač tvrdých nechtov 1x5 ml
tento som si kúpila nedávno (neviem či ten čo som predtým poslala ešte zoženieš v lekárni)

amelie123
23. sep 2015

@142230919213 nenechaj si strihat nechet. ja som taku chybu urobila a lutujem to. chirurgovia maju nasjkor kopec moznosti ktore mozu skusat v liecbe. trhanie je posledna moznost a predsa ju tak hojde vyuzivaju. raz mi doktor vytrhol pol nechta. keby som vtedy vedela o medicialnej pedikure nikdy v zivote nejde, na chirurgiu.

nadenkaaa
23. sep 2015

@lusyke ahoj mne raz necht zarastol az sa mi tam urobilo tzv. dive maso a miesto chirurgie som zacala chodit na kozne a kozna mi to vypalovala tekutym dusikom trvalo to dlhsie ale nemusela som postupit strhavanie nechta...
na zarasteny necht na ten zapal by mohol pomoct tanin alkohol /dat na gazovy stvorcek a obviazat nechat posobit celu noc ..
treba kazdy den osetrovat

lusyke
autor
23. sep 2015

@142230919213 no my sme skusali aj jej oblubene rozprávky pri ktorých zvicajne ani nedycha lebo ich tak zerie...a potichu som prisla s noznicami aby ich nevidela...no ked sa jej dotknem nohy tak je po strihani...skusali sme naozaj uz vsetko. Ze sme si aj my strihali aby videla ze si kazdy musi. Dali sme jej okruhle noznicky do ruky aby si akoze strihala sama pod nasim dohladom aby videla ze to nic nieje. Pohrala sa a ked som jej isla ostrihat ja tak utiekla. Neda sa nijak. Len cakam kym z toho sama vyrasie.

lusyke
autor
23. sep 2015

@amelie123 dik za tip. No pozerala som to a take osetrenie trva 45 minut. My nevieme malu udrzat 1 minutu, nie to este 45 minut. A ten plac aky pri tom spusti...kto nezazil neuveri. Je cela cervena, spotena a doslova dostane zachvat z ktorého sa potom spamatava este niekolko minut. Nieco taketo pre nu vôbec nieje vhodne.

lusyke
autor
23. sep 2015

Takže v lekárni mu povedali, že nemôžu nič predpísať pre 2,5 ročné dieťa lebo to sú silné masti. Že jej máme močiť nôžku v rumančeku a ak to nepomôže tak k doktorke.

amelie123
23. sep 2015

@lusyke na chirurgii je to omnoho horsie podla mna. ja by som skusila aspon konzultaciu u pedikerky, mozno ju nejak zabavite. ja viem co to je trhat nechet:(

tova
24. sep 2015

to sa bojite detom strihat nechty??? o chvilu sa bude chodit na chirurgiu aby im tam nechty strihali. Moj syn mal maly hnis pod zarastenym nechtom ked mal par tyzdnov. treba necht nadvihnut/ostrihnut a dostat von hnis do 2 dni bude vsetko zahojene . Neni ani treba ziadne kremy, atb. Ked je starsie dieta, dam ho lahnut na zem na chrbat,sadnem zlahka alebo cupnem na nohy a striham, moze kopat, kricat robit co chce, z toho sa dostane a zvykne si. Proste bez debaty, tak ako sa aj zuby umyvaju

lusyke
autor
24. sep 2015

@tova Nemyslela som si ze aj v tejto teme sa najde niekto kto bude reagovat negativne. Ale je to Modry konik tak co mozem cakat. Dcera ma zo strihania nechtov panicky strach. Ked zbada noznice tak ju chyti histeria. Mame problem ju udrzat dvaja. No najhorsie je ze zacne tak kricat ze ked to niekto pocuje tak si urcite mysli ze ju tahame z koze. Potom sa zacne dusit, zajakavat a nevie sa nadychnut. Bojim sa aby nedostala astmaticky zachvat alebo nieco. To si nevies predtavit. Kto to nezazil, neuveri. Preto je nase strihanie nechtov vzdy narychlo a vpodstate jej to nikdy neostriham poriadne a nikdy nie vsetky nechtiky naraz. Neda sa to. Preto s nou urcite ani na ziadnu chirurgiu ani pedikuru nepojdem. A tiez si neviem predstavit ze by som jej robila domacu operaciu aku opisujes. Sebe som taku robila ked som mala problem ale u nej sa to neda. Nadvihnut a odstrihnut taky malicky nechtik pri takom zachvate je nemozne. Preto to musíme riesit liecbou pomocou masti alebo niecoho iného. Vcera sme jej urobili odvar z harmanceka a vystriekala som jej to dezinfekciou. Pacilo sa jej to tak radsej budem skusat taketo proceduri.

tova
24. sep 2015

@lusyke ked vam ten sposob vyhovuje s odvarom, naco potom zakladat temu ked neni ine riesenie? Deti mam 2 a poznam co je to plac, krik, ziadnu trauma zo strihania nechtov nemaju aj ked skusali kopat, plakat.... 2-3 krat odmietali a teraz to beru ako samozrejmost. detom treba od mala ukazat odkial pokial, v starsiom veku je vidiet ktore dieta doma rozkzuje Este zo strihania nechtov nikto nedostal astmaticky zachvat.

lusyke
autor
24. sep 2015

@tova Zakladala som lebo som chcela vediet ci niekto nema tip na nejaku mast alebo nejaky iny sposob. No kedze nam v lekarni nic nedali tak musíme robit iba to co povedali a to ze mame liecit harmancekom. Zato ze mas dve deti este si nepojedla celu mudrost sveta. Ja mam jedno a to si poznam ja najlepsie a ked hovorim ze ju zacne zajakavat a dusit tak to myslim vazne. Nikto ma nebude poucovat o tom ze nemoze dostat astmaticky zachvat zo strihania nechtov.

lienka.7
24. sep 2015

@123tana123 vyskusam, DIKY.
mne sa zda, ze som dakedy videla aj na billboardoch reklamu na nejake naplaste, ci co o bolo.... ja mam vyskusane tie kvapky a pomahaju tiez....

123tana123
24. sep 2015

lienka.7
písala som z vlastnej skúsenosti 🙂

tajka1986
24. sep 2015

@lusyke urcite nie dlho namacat v harmanceku,to nech ta ani nenapadne! Vytiahne jej to von dive maso. Presne takyto postup zvolili moji rodicia,mala somasi 13-14r.a nakoniec mi ten necht museli aj tak strhnut! ☹ Bud sa jej tam tvorit hnis a hnis vytlacat to maso spoza nechtu...skor len potierat ,dat na vatovy tampon tak,urcite nie dlho namact...nemas Framykoin? Je to proti zapalom ja to pouzivam ked si obcas urobim zader n prste a pomaha,ale neviem ci to mozu aj deti 😖

lusyke
autor
24. sep 2015

@tajka1986 dakujem za radu. No a vidis presne toto nam v lekarni odporucali. Tak budem radsej iba natierat s tym odvarom a striekat dezinfekciou. V lekarni nam nechceli nic dat kedze ma mala iba 2,5 roka. Vraj ak sa to nezlepsi tak mame ist k doktorke. No to nechcem :(

tajka1986
24. sep 2015

No ved prave preto na to reagujem,aby si jej nenarobil nevedomky este horsie...ach dufam ze sa jej polepsi...pripadne skus aj ten zmakcovac co ti radili vyssie..vsetko je lepsie ako chirurgia,drzim palceky
@lusyke

lajlilinka
24. sep 2015

Mne sa to robí tiež, používam všetko možné - framikoin, ľalia v alkohole, propolis, slana voda... Ale nič, cca každé dva roky to dopadne tak, že mi tam narastie divé mäso, mokva to a nemám si čo iné obuť ako rozgajdane botasky.
Inak sa čudujem, že to inde lekári strhavaju rovno celý necht, mne to len dr pekne vystriha, aj spolu s nechtom a najviac z celého zákroku bolí umrtvovacka.

Ako radu by som skôr navrhovala, nech jej to skúsi ostrihať niekto cudzí, predsa len pri vás si vyvadzat dovolí....skúste s nejakou tetou z rodiny, starkou, svokrou...

Držím palce, naozaj to nie je príjemné, btw. inak ja tiež mám veľký problém aby sa mi niekto dotkol chodidla... Aj som čítala o špeciálnom sponovani zarastajucich nechtov, ale už len pri predstave že sa mi bude niekto dotýkať chodidiel mi chlpy stoja... Brrr

lusyke
autor
24. sep 2015

@lajlilinka ona ma ten lavy nechtik taky zvlastny cely. je mensi ako ten na pravej nozicke a akoby jej na nom rastol este druhy..neviem preco. Pravy ma normalny. Momentalne ani neviem ci jej tam viem nieco odstrihnut. Ma to male.