Zatajovanie dychu syna

veron333
14. mar 2013

Ahojte,neviem teda či som sa správne vyjadrila v názve,ale malý v poslednej dobe,keď ide spať,alebo keď len tak leží prestane na chvíľu dýchať,potom vydýchne,zase sa nadýchne,zatají dych a vyfúkne,neviem,či sa mu ťažko dýcha,mal minulý týždeň nádchu.Alebo či nemá s nosnými manľami niečo...stretli ste sa niekedy s takýmto niečím?

lenka268
14. mar 2013

@veron333 Ahoj, moj maly to robi tiez dost casto a presne takto ako ty pises. Podla mna to nie je nic ale mama mi tiez hovorila ze ci nema s nosnou mandlou volaco. Teraz to napr. nerobi asi take 2 tyzdne co pozorujem. Vacsinou vecer ked lezi a nemoze zaspat. No uvidime co ine kocky napisu ci maju skusenost. Ale podla mna to nic nie je.

xlucia
14. mar 2013

@veron333 zajtra chodte na orl,
nie je presnejsi vyraz zadrzanie dychu?

lenka268
14. mar 2013

@veron333 este pozeram ze mame rovnako starych chalanov 😉 . Maly je majovy 2010.

veron333
autor
14. mar 2013

@xlucia ano ,presnejšie je to zadržanie dychu,ma to nenapadlo v tej rýchlosti...

veron333
autor
14. mar 2013

@lenka268 náš je narodený 19.5.aj ja ho sledujem,ale normálne keď sa hrá to nerobí...

lenka268
14. mar 2013

@veron333 Danko je 27.5 narodeny, ano ani on to nerobi cez den, alebo ked sa hra, iba ked ide spat, v kazdom pripade to budem sledovat, uvidime.

zuzi79
14. mar 2013

tak toto robí aj moja dcéra, ale iba keď má nádchu. Má zväčšenú nosnú mandľu, takže určite to spolu nejako súvisí.

marsys
15. mar 2013

@veron333 ahoj..mne to robi syncek uz viac ako 2roky....som z toho nestasna. zadrzi dych na 2-8sekund a vydychne.zopakuje to niekolko krat...presli sme viacerými vysetreniami (ORL,pneumologia,imunologia,psychologia...spankove labolatorium,chceli mu robit PH metriu ale sondu si vytiahol) no odporucili mi vybrat nosne mandle...s cim nesuhlasim...robi to chvilkovo len pred spanim,alebo ked lezi a kuka TV. inak dycha normalne,cisto,ked spinkta tak dycha nostekom...v noci nechrape.

veron333
autor
15. mar 2013

@marsys ahoj,tak teraz si ma trocha vyľakala,keď si po toľkých vyšetreniach pochodila,ja si myslím tiež. že to môže súvisieť s nosnými mandlami.Vidím,že nás je tu takých viac s takýmto problémom,len neviem či ho aj vyriešime... 😒

adrikat
15. mar 2013

@veron333 tak toto presne robi aj moja mala. tiez iba pred spanim. podla mna to deti iba skusaju zadrzat dych,alebo ich to ukludnuje. mala je zdrava a nema ziadne problemy. podla mna nehladaj za tym nic. myslim ze to prejde samo 😉

sendy182
15. mar 2013

@veron333 pozri či nedýcha cez bruško to malé deti vedia............

veron333
autor
15. mar 2013

No dúfam,že to prejde...aj keď marsys napísala,že jej synček to robí už dva roky....

veron333
autor
15. mar 2013

@sendy182 ako cez bruško?

sendy182
15. mar 2013

@veron333 http://tetsujidojo.infoblog.sk/clanok/branicove... skús omrknúť....veľa detí to do 3 rokov ovláda bez toho aby sa to učili......... ak sa ti však tvoho syčeka dýchanie nevidí tak skús aj pneumológa.........

marsys
15. mar 2013

moj maly ma uz 5r a vsimla som si,ze to tak robi ked mal okolo 2,5r. ked sa ho pytam,preco to robi.tak nevie.ked ho upozornim,tak prestane,no po chvili zase zadrziava dych(ale len ked lezi pri tv alebo pred spanim)..boli dni,ked som sa bala,ze sa uz nenadychne..preto nas poslali na pneumologiu a do spankoveho labolatoria...no vsetky vysledky ma v norme...no dovod mi nepovedali ..vraj to ,,asi,,robia tie nosne mandle.

marsys
15. mar 2013

@veron333 skus sa na to opytat doktorky a odsleduj si od kedy to robi a ako casto...aj kolko trva stav bez dychu. mne dr povedala,ze sa to vola ,,apnoe,,
..ale mam aj pozitivum.. uz to maly nerobi tak casto ako predtym... 🙂

smatt
25. jan 2016

Niekde som cital, ze vela deti z toho vyrastie do 6 roka. Nas maly to tiez robi, ma 15 mesiacov.

polacka
12. apr 2016

Pridavam sa k vam. Moj to tiez robi, uz hadam aj rok. TEraz ma 3a pol roka a zadrziava vzdy pred spanim. Ked mu poviem prestan a dychaj normalne tak dycha normalne. Netreba mu smrkat ani nic. Ale ja to neriesim, nebudem kvoli tomu behat po doktoroch.

rasto000
27. feb 2017

No v prvom rade ma zaraza, ze tento server akoby ani neratal so starostlivymi oteckami (bola si uspesne zaregistrovana🙂). Teraz k teme. Nasa mala 2,5 rocna to robi uz vyse roka, ale az teraz sme si vsimli, ze zadrziava dych. Robi to vacsinou vecer pri sledovani Tv alebo tabletu. Je to sprevadzane vzdychanim a to sme sprvoti sledovali a nechapali sme preco vzdycha(stuka) pri kazdom vydychu. Pri pozorovani sme si az teraz vsimli, ze to su vzdychy zo zadrziavania dychu cca 5-10 sekund. Preto sa Vas mile mamicky chcem opytat, ci aj u Vasich ratolesti su vydychy sprevadzane akokeby vzdychanim? Dakujem

shelly666
5. feb 2018

Moj syn to iste a trva to uz dlho.. stale ho nato upozornujem. Ma 5 rokov.. premna je hlavne, ze pri spanku dycha normalne..

deedol
10. okt 2018

ahojte, prosim vas, preslo to casom? moj 5m to tiez robi.

shelly666
11. okt 2018

@deedol no postupne to prechadza.. ale hned ked sa zobudi pocujem, ze to robi.. nechapem preco..

polacka
11. okt 2018

Dievčatá môj už bude mať 6 rokov a bohužiaľ už viac ako rok je tomu, čo malému zistili alergiu na viacero vecí...nechcem strašiť, ale bohužiaľ my sme dopadli takto. Hneď po nasadení antihistaminik zatajovanie prešlo. Odvtedy to nerobí.

shelly666
12. okt 2018

@polacka a na co ma alergiu? ak to nieje tajomstvo..

polacka
12. okt 2018

@shelly666 roztoce, pes-macka, trávy.

tritta
17. aug 2019

@veron333 chcela by som sa opýtať, prestal maly s tým zadrziavanim dychu??nas maly má 15 mesiacov a začal robiť presne to iste pred spaním.V noci, keď spinka dýcha normálne

deedol
17. aug 2019

@tritta nas s tym casom prestal, teraz ma zas ine "zaspavacie ritualy"

tritta
17. aug 2019

@deedol áno? Takze to nebolo nič take...to robil naschval ako “zaspávaní rituál” ?🙂Lebo mna to najskôr vylakalo

deedol
17. aug 2019

@tritta hej, moj to mal tak, ze proste pred spanim tak cudne zadrziaval dych. trvalo to par tyzdnov (nepamatam presne kolko, ale ucite viac ako tri). inak ako vzdy, radsej to spomen aj pediatricke, ked tam pojdes.

tritta
17. aug 2019

@deedol áno áno budúci týždeň mame ísť tak samozrejme jej to spomeniem.
On tiež presne len pred spaním keď si ľahne ...potom keď zaspinka už dýcha pekne nostekom plynulo.Ale radšej jej to spomeniem