Závrat u 3-ročného dieťaťa

22. máj 2023

Ahojte, prosim pomoc! Stalo sa vam niekomu, ze sa vasmu dietatku zatocila hlava, moj syn v nedelu, isiel doobeda s babkou na prechadzku, vypil menej vody rano, priznavam a uzival megamox duo atb na moraxellu, ale uz bol tyzden doma, tak ze nech sa len okolo cinziaku prejde a za chvilku s babkou doleteli, ze maly zacal ako keby padat dozadu, ako keby sa mu hlava zatocila a vravel babka prečo je ten chodnik krivy …. Stalo sa vam niekomu prosim, ze by sa dietatu takto zatocila hlava? Z čoho to bolo? Samozrejme sme isli hned do nemocky, ale uz sa mu to viac neopakovalo, cize ho pozreli s tym, ze je ok a spravili odbery a ze este radsej preventivne neuro, ale ako hovorim, viac uz nic, ako keby sa ani nestalo, atb sme vysadili po tomto …. Prosim o skusenosti!!!! Mam z toho paniku a strach! Ďakujem

mamina7070
22. máj 2023

nuz pri brani Atb nema chodit von a na slnko tym to bolo sposobene a neviem preco ste vysadzovali ATB to by mal lekar ale treba pri ich brani dodrziavat rezim

a megamox duo je dokonca dvojkombinacia atb a ano mozu sa pri ich uzivani vyskutnut zavrate

autor
22. máj 2023

@mamina7070 to mi lekarka povedala pediatricka ze mam tie atb zastavit …. On ich vtedy bral druhy den

mamina7070
22. máj 2023

ale pediatricka ti asi nekazala popri ich brani davat dieta von na prechadzku aj v pribalovok letaku mas uvedene

Je potrebné zabezpečiť pacientovi dostatočný prísun tekutín a pokoj na lôžku počas celej doby liečby.

nabuduce budes vediet

januska12323
22. máj 2023

Teplo, málo pil, choroba do toho. Ak sa nebuchol pri páde tak zbytočne chodiť do nemocnice.

autor
22. máj 2023

@mamina7070 on bol chudak uz tyzden zavrety a bolo teplo, tak ze vsak len pri dome kusok prejde …. No budem vediet ani

autor
22. máj 2023

@januska12323 on nepadol ani, len sa tak ako keby zacal motat dozadu ale babka ho drzala, cize nespadol

veronikazigova
23. máj 2023

No nemal by vôbec chodiť von pokiaľ berie antb a vonku je slnko a teplo ....neviem ale mne dr stále hovorila ,že ani náhodou ,neviem prečo ale na slnko sa vraj chodiť nemá počas antb ...možno práve kvôli tomu ...

autor
23. máj 2023

Ahojte ženy, tak pokračovanie, boli sme u lekarky na odberoch, kde mu kukala do pusinky a usudila, ze ma ako keby herpeticke prejavy v ustach, tak mu zobrala krvi na virusy a ja panikarim, plačem, lebo ja som tyzden dozadu mala herpes na pere, cize to urcite ma a ked citam na nete, vraj to je pre tieto deti dost nebezpecne …. Maly je ako keby nič, uplne bez priznakov uz niečoho, očka uz ma ok, na nieco v ustach si nestazuje, ale vysledky krvi za tyzden a ja viem, že ma toto urcite …. Mate niektora skusenost s herpesom v ustach u deticiek? Čo vam na to dali? nejake antivirotikum? Strasne sa bojim, kedze mal ocka hnisave minuly tyzden a este ten zavrat ….

mamina7070
24. máj 2023

hlavne prestan panikarit a uklidni sa toto nikomu nepomaha a uz najmanejntvojmu dietatu
ano je to bezne ze deti maju afty v ustach lieci sa to symptomaticky snad ti to lekarka vysvetlila
a ak takto kolabujes pri beznych detskych ochoreniach zasla by som na tvojom mieste sama k lelarovi aby ti dali nieco na ukludnenie

iwesska
24. máj 2023

Ja by som s nim do nemocnice ani nesla,ked sa to stalo 1x. Vsak to je normalne,ze ked organizmus je vycerpany z choroby,ATB, malo pije a vonku je priserne teplo,tak mu nemoze byt dobre. Zbytocne panikaris.

isis234
25. máj 2023

Ak užíva atb, nesmie ísť na slnko! Tekutiny piť v dostatočnom množstve.

autor
27. máj 2023

@isis234 uz neuziva ale zakym nie je fit sme doma zatvoreni