Závraty v spánku

lubica1985
8. jan 2018

Trpeli ste niektora zavratmi, hlavne v spanku, ked lezite na chrbte, pripadne sa otacate do stran v lahu? *Cez den, ked som na nohach je to celkom v pohode, no vecer sa doslova bojim ist spat, ze opat pridu zavraty.... zacalo to zhruba pred tyzdnom, trvalo asi 3dni, tak par dni pokoj a posledne 3dni opat neskutocne tocenie hlavy a teraz opat je mi lepsie....Moze to byt z krcnej? Bola som na ORL vysetreni, to mam ok, caka ma MRI mozgu o 2tyzdne...

kvetinka75
8. jan 2018

áno mala som. Ale k tomu aj iné problémy. Trpela som tým dlhodobo až raz som bola na masáži a počas masáže som zrazu cítila taký prílev energie a zrazu to prestalo. Tak predpokladám, že som tam mala asi niečo zablokované. Dr. ma posielala na rôzne rehabilitácie, ale všetko bola slabota. Nakoniec mi diagnostikovala - iba tak podľa príznakov , bez akýchkoľvek vyšetrní tetániu a naordinovala mg-čko. Nie nepomáhalo až tá masáž nakoniec. Odvtey, keď sa zase cítiť že niečo začína, idem na masáž a prejde to. Asi budem chodiť pravidelne 1x do mesiaca. A idem sa hneď aj objednať, naposledy som bola ešte niekedy v septembri. Tak najvyšší čas. Vyskúšaj a uvidíš.

montemotherone
8. jan 2018

Môže to byť z chrbtice, a môže to byť aj psychického rázu

5katarina7
8. jan 2018

Ja som mala to isté,mala som to z psychiky.Vyšetrenia boli všetky ok.

lubica1985
autor
8. jan 2018

@5katarina7 a ak to bolo zo psychiky, co ti nato pomohlo?
Uz vyse roka sa trapim s inym ochorenim, ktore lekari nevedia vysvetlit preco sa objavilo a ako to liecit... tak mozno su tie zavraty aj z toho :-/

5katarina7
8. jan 2018

@lubica1985 Vieš čo mne pomohlo aj to,že som sa ukľudnila,že to nie je nič vážne,a tuším ginko bilobu som brala.

kvetinka75
8. jan 2018

@lubica1985 a máš nejaké stresy? No kto ich asi nemá v tejto dobe. Skús absolvovať aj nejaké vyšetrenia, aby sa vedeli vylúčiť aj iné možnosti. A iné problémy nemáš iba to točenie? Ťažko teraz hovoriť čo by to mohlo byť. U mňa to bola chrbtica asi. u niekoho iného je to psychika a poznám ľudí ktorým takto začali vážnejšie zdr. problémy. Nechcem ťa tým strašiť, ale absolvuj čo najviac vyšetrení ako sa dá a vylučovacou metódou prídeš postupne na to z čoho to je. Mr-ko ukáže veľa, tak držím palce

lubica1985
autor
8. jan 2018

@5katarina7 a uz teraz zavraty vobec nemas?

lubica1985
autor
8. jan 2018

@kvetinka75 tak tetaniu mam aj ja pisanu v papieroch ako diagnozu, aj ked uz 4ia lekari sa vyjadrili, ze tetania ma ine priznaky ako mam ja... mne uz vyse roka iba nonstop trpnu nohy, nic ine, iba to blbe mravcenie v nohach... potom po nejakych 8mesiacoch ma uz zacali aj boliet bedrove klby a pridali sa aj drobne klby na rukach a po roku cez sviatky zacali tie zavraty z nicoho nic, bez nejakeho podnetu...trvali nejake 3dni potom som mala klud a po par dnoch sa opat spustili, len este intenzivnejsie, ze som myslela, ze uz pojdem na pohotovost...ale nejak sa to zas ustalilo...sice ma trosku moce, ale vydrzim na nohach a nepadam... o 2tyzden idem na to mri, tak dufam, ze budu dobre vysledky...

kvetinka75
8. jan 2018

@lubica1985 tak držím palce. Toto čo popisuješ - trpnutie a mravcenie mal aj jeden známy. Tak ti držím palce aby to dobre dopadlo. Daj potom vedieť či sa niečo zistilo alebo či to prešlo

5katarina7
8. jan 2018

@lubica1985 mávam niekedy aj teraz,ale nie tak veľmi ako vtedy.Vtedy som to mala najmä keď som si ľahla a ako som sa otáčala tak sa so mnou krútila celá izba.Aj keď som chcela napr.vybrať niečo z linky a načahovala som sa aj vtedy akoby som chcela padnúť dozadu.V takej miere to už nemám.No ja beriem aj lieky na depresiu možno aj tie mi na to pomáhajú.

lubica1985
autor
8. jan 2018

@kvetinka75dakujem... a co mu nakoniec zistili? ak smiem vediet.... mne vysvetlovali, ze pri tetanii su typicke tetanicke zachvaty, par dni zle a potom je vsetko ok, alebo porodnicka ruka, mravcenie polky tela... no na mna nic z toho nesedi... len to brnenie v nohach... uz som absolvovala interne, orl, ct mozgu a driekovej chrbtice, emg vysetrenie...no vsetko mam ok, akurat na emg mi vyhodilo tetaniu, aj ked mi ju nepotvrdil ani jeden lekar podla priznakov :-/ hrozne to obera cloveka o energiu....

lubica1985
autor
8. jan 2018
kvetinka75
8. jan 2018

@lubica1985 tak to ti verím, ja som niekedy nevládala nič, len som ležala, čo sa všetko so mnou motalo. mne tiež povedali že tetánia ale to bola taká diagnostika iba podľa toho čo som povedala, žiadne vyšetrenia mi nerobili, tak to beriem s rezervou. Ja som mala závraty, točenie hlavy, hlavne keď som ležala, slabosti v rukách, nohách, zle od žalúdka, celková slabosť. Len od tej masáže to prešlo. Raz-dvakrát sa to zopakovalo ale to iba mi bolo zle a o chvíľu to prešlo.

deti95060810
8. jan 2018

ja to mávam.... od žalúdka. trpím tým už od dieťaťa. Pomáha mi, že nejem aspoň 3 hod. pred spaním. a najmä nie žiadne ťažké jedlá večer...

zalka
8. jan 2018

@lubica1985 môže ísť o problém s uchom, vypadnutý strmienok to tuším spôsobuje, stačí ak neurolog ponaklápa hlavu, aby sa dostal na správne miesto, a pár dní človek spáva po sediačky, a prejde to.

lubica1985
autor
8. jan 2018

@zalka bola som na orl a vsetko v poriadku... ked som bola pri neurologovi, tak robil mi tie bezne ambulantne neurologicke vysetrenia s naklananim a padom dozadu a tiez vsetko v poriadku....

paolas
8. jan 2018

@lubica1985
@lubica1985 moja švagriná mala presne tie isté príznaky a tiež jej určili tetaniu.Viem,že brala nejaké vitamíny a potom to nejak prešlo.Ja mám tiež tetaniu,ale prejavuje sa mi záchvatmi a je to len niekedy večer.

kvetinka75
8. jan 2018

@lubica1985 počkaj si na výsledok z MR-ka. Možno sa posunieš ďalej.

zalka
8. jan 2018

@lubica1985 no mala som také ťažkosti, aj moja mama, mne to prešlo bolo to vírusové no mame nie, takže neurolog ju diagnostikoval cezo mna, kázal mi objednať mamu a ošetril ju... stavy ako ked je človek opitý, pri vstávaní, sadaní, ľahaní ... proste vždy ked sa zmenila poloha .. v stoji to bolo ok

lubica1985
autor
8. jan 2018

@paolas rok som uzivala magnerot a nic, nohy mi breli dalej... teraz som ho kvoli zavratom vysadila na nejaky cas, ci nim nie som nahodou uz predopovana, ked ho uzivam tak dlhodobo .... tak uvidim o 2tyzdne, co bude

@kvetinka75 no som zvedava, kedze vsetky vysetrenia mam doteraz v poriadku, ako to nakoniec skonci....

lubica1985
autor
8. jan 2018

@zalka virusove? to ti ako zistili z krvi?

zalka
8. jan 2018

@lubica1985 nie len dr. spomenula, že občas to spôsobí vírus mne to prešlo asi po týždni, ale hnusné pocity pri zmene polohy .. no mame to trvalo dlhšie , až sa zatackala ked vstávala ... a ona mala vyskočený strmienok či ktorú to kostičku z ucha , lebo to má za úlohu stabilitu tela tá kostička.
Neviem ale fakt to bola taká rýchlovka, a skúsený neurolog.

kvetinka75
8. jan 2018

@lubica1985 a nenašli ti v krvi ani nejaké zápaly - napr. po kliešťoch?

kvetinka75
8. jan 2018

@lubica1985 poslala som ti IP

zalka
8. jan 2018

@kvetinka75 myslíš boreliozu? no tú človek môže dostať aj z uštipnutia komárom ... :( a aj to môže byť príčinou ťažkostí @lubica1985

kvetinka75
8. jan 2018

@zalka áno len ma to slovo nenapadlo 🙂, len spomínala že má aj trpnutie nôh a to ma vedie už iným smerom

zalka
8. jan 2018

@kvetinka75 hej viem, čítala som mnoho o tom ked neskoro zistili lebo sa neukazal ten počiatočný fľak, ako dlho trvalo kým našli diagnozu ... a do akých ťažkostí to vie prerásť.

lubica1985
autor
8. jan 2018

@zalka testy na boreliozu mi nerobili... akurat mam stale mierne zvysene crp, nejakych 7,5...ale ze vraj nic za tym nie je....
muz mal boreliozu, ale jemu sa flak vyhodil v priebehu nejakych 3tyzdnov od prisatia kliesta a bol brutal velky, takze to bola jasna borelka

zalka
8. jan 2018

@lubica1985 ak sa vynechá flak, tak zistíš až po rokoch že čosi sa deje , testy v krvi ukážu či je tam borelioza alebo nie, a ak je tak môže spôsobovať ťažkosti

janka2501
18. jan 2018

Ja toto mávam pravidelne 1 týždeň pred menzesim a týždeň po ňom.