Zelená stolica po očkovaní

dankapap
8. mar 2012

maminky aku mate skustenost-v cera nas ockovali proti rotavirom a mala ma teploty a boli ju brusko-rano kakala 5x.a potom uz len plakala a kakala zelenym este 2x teraz sa skludnila-moze to byt reakcia na na ockovanie ze?a co s tym?

agnes28
9. mar 2012

@anjelicek26 nuž očkovacie vakcíny nefungujú 100%-ne, okrem toho je pravdepodobné že bol nakazený iným typom rotavírusu, proti ktorému Rotarix nechráni

soldi
9. mar 2012

@veve39 ked je nieco bezne, tak neznamena, ze to nemoze byt nespravne. kedysi bolo bezne tvrdit, ze zem je plocha 😉

a slovensko ako krajina, kde politici klamu volicom otvorene do oci, uz vobec nie je dobry priklad.

a ano, vacsina lekarov nie su tupci, su len lahostajni voci nasemu zdraviu. nie vsetci, ale podstatne mnozstvo.

a nesuhlasim s nazorom, ze alternativa nie je. da sa predsa ockovat monovakcinami len na to, co chcem. teoreticky zatial. prakticky je to u nas zlozitejsie.

@anjelicek26 presne aj to je jednym z dovodov, preco sa vakciny nemaju ockovat naraz. teraz sa moze len domnievat, ze bola zla reakcia na rotavirusy. a bohuzial to plati aj o tych vedlajsich ucinkoch. u nas sa nehlasia 😒 cize
@veve39 kopirovanie letaku je uplne zbytocne, lebo sa v nom neuvadzaju pravdive a objektivne informacie.

agnes28
9. mar 2012

@anjelicek26 prepáč, jednalo sa o dcérku, nie o syna 🙂

veve39
9. mar 2012

@soldi no tak dalsia debata je zbytocna - ak nemam brat letak vyrobcu danej latky ako zdroj informacii, komu / comu mam verit ?
len lidrom stranky slobodavockovani ?
teraz je velmi trendy napadat vsetkych vyrobcov liekov, lieciv, cely farmabiznis, lekarov
to je uz potom na jednotlivcovi, co si vyberie

pre mna osobne aj antiocko nazory zavanaju istym populizmom (uz nepotrebujeme skorumpovany svet farmacie a zdravotnictva, vsetko si nastudujeme, vygooglime sami...)
kazdy z nas si moze vybrat
pre mna, ak uz dam dieta zaockovat, je na posudenie neziad.ucinkov relevantnejsie vyjadrenie vyrobcu vakciny ako vygooglenie roznych na nete volnedostupnych "studii"

agnes28
9. mar 2012

@soldi toto nie je rýpanie: ale povedz kde nájdeme pravdivé a objektívne informácie?

soldi
9. mar 2012

@veve39 jasne, kludne ber letak ako zdroj informacii, len nechapem, ako moze letak k tej istej ockovacej latke v kazdej krajine obsahovat ine informacie. a ako som pisala predtym, ten letak predsa nemoze byt objektivny, pokial lekari nenahlasuju vedlajsie ucinky k liekom. preto ho treba brat s rezervou a nie ako svate pismo 🙂
a volne dostupne a nezavisle studie su urcite objektivnejsie, nez klinicke studie samotneho vyrobcu.

toto ma skutocne rozculilo: podla Teba je neockovanie trendy???
dlhe mesiace som dni a noci travila nad internetom, hladala vsetky mozne informacie, ci ockovat alebo nie a ak ano, tak co. spovedala som vsetkych kamaratov lekarov, ockujuce kamosky, umarala som sa touto otazkou dlhe tyzdne a potom pride niekto, kto nema ani pol percenta vedomosti ktore mam ja a povie mi, ze neockujem, lebo je to trendy???

soldi
9. mar 2012

@agnes28 nenajdeme 🙂
je to na uvazeni kazdeho.

moja cesta k neockovaniu neviedla cez strach voci vedlajsim ucinkom, ale cez studium chorob, na ktore sa ockuje a nasledne zistenie, ze ani jedna z nich nie je natolko nebezpecna ako sa prezentuje.

cize som si vybrala, ze radsej budem posilovat imunitu svojho syna, nez donho pichat chemicke latky.
ale to je len moje rozhodnutie. niekto sa viac boji choreho dietata, nez ockovania. zelazi na tom, ake mame zivotne skusenosti a postoje.

ja bojujem proti tomu, aby nase deti boli ockovane ako ovce bez moznosti volby, bojujem za to, aby matky boli dostatocne informovane lekarmi o chorobnosti a umrtnosti ockovanych chorob ale sucasne aj o rizikach vakcinacie, aby kazdy rodic sam rozhodol, co chce ockovat a kedy, aby to nerobil automaticky, a potom to niekedy lutoval ☹

veve39
9. mar 2012

@soldi trendy som nemyslela neockovanie - ano, aj ja som luskala, citala, pytala sa, zelala by si monovakciny - mna osobne ideovy zaklad stranky slobodavockovani nepresvedcil, vidim tam kult ega a silny populizmus - ciste moj nazor
aj moja dcera niektore ockovania ma - nevedela som sa rozhodnut, nebola to u mna stadovita samozrejmost, niektore na zaklade mojho rozhodnutia nema - MMR napr.

trendy je teraz napadat cely farmabiznis, zdravotnictvo, lekarov - uz ich akoze nepotrebujeme, vsetci vyrobcovia lieciv su mafia, sami sa staraju o to, aby obyvatelstvo bolo chore a potrebovalo ich lieky - tieto nazory su teraz velmi in, mne zneju ako populizmus s potrebou vsade hladat nepriatela...
ale mame slobodu, kazdy nech si vyberie podla svojej chuti

reagovala som hlavne na adresu mamicky, ktorej sa pisalo o "smrtiacich" kombinaciach
argumentovala som faktom - udajmi vyrobcu, ktory taketo spolocne ockovanie nevylucuje
a kazdy z nas si moze vybrat, ake fakty su pre neho relevantne

anjelicek26
9. mar 2012

@veve39 - bohuzial je to pravda, ze lekari vedlajsie ucinky nehlasia, v mojom okoli vela deti reagovalo zle na xy vakcin, pricom lekar to odkyval - ako beznu reakciu na ockovanie, ved je to v letaku. Ale aj to ma povinnost nahlasit, inak sa statisticky nikdy nic nezmeni. A maminy sa tym daju casto odpinkat... Prave po MMR dostal kamoskin maly osypky. Lekar to nikde nehlasil. Takze statistika, ze dieta dostane po MMR ockovani osypky je uz zasa o chlp chybnejsia.... toto som tym chcela povedat. Ked je pisane "casto sa vyskytne horucka" po ockovani tym padom moze zena pocitat, ze ju dieta bude mat takmer s urcitostou a podobne. Proste neverim tejto statistike ked vidim, ako sa k tomu stavaju lekari. Mavnu rukou.

veve39
9. mar 2012

@anjelicek26 jasne ze ani ja to neberiem ako 100%ny udaj - ved uz len kazdy jedinec reaguje inak, to by museli studie sledovat statisice jedincov
islo ciste o to, ze letak vakciny Rotarix vobec nevylucuje ockovanie s hexou a prevenarom - ktore sa tu uviedli ako nevhodna kombinacia zivej a nezivej vakciny
ak je tato informacia v inej krajine u tejto vakciny odlisna, to by ma skutocne zaujimalo - myslim oficialny letak vyrobcu

anjelicek26
9. mar 2012

@veve39 - viem, ze mne to v nemecku lekarka vyslovene neodporucala, ze sa to kombinovat nesmie kvoli krizeniu vedlajsich ucinkov a prilisnej zatazi na organizmus.Vecer skusim pohladat letaky, teraz mi tu lietaju decka. Ono sa vsetci opieraju o klinicku studiu xy ale k dohladaniu teda nie je ziadna. Asi testovali 10 deti a spravili zaver tipujem 😖

veve39
9. mar 2012

@soldi a uz len posledny dotaz - odkial si dosla k percentualnemu zaveru, kolko je mojich informacii o ocko v porovnani s tvojimi ??? 😲 (0,5%), akou dedukciou ?
z vymenia si 2 netovych prispevkov na MK ? hmmm, dobreeee 😉
vsetko dobre zelam

minewka
9. mar 2012

@veve39 100 bodov za tvoje prispevky, ale stracas cas s "odbornickami" , ktore postradaju elementarne vedomosti o fungovani ludskeho tela a procesov v nom, ale aj napriek tomu vedia vsetky info super posudit (vety typu "ked sa dieta nauci kaslat, cierny kasel je len neprijemne ochorenie a obdobne perly mudrosti)

Zhrnula by som to takto: ockovanie sa stava nebezpecnym, ked sa vyskytnu komplikacie. Vysoko infekcne detske ochorenia sa stavaju nebezpecne, ked sa vyskytnu komplikacie.reci o tom, ze je bezpecnejsie detske ochorenie prekonat , su nezmysel.

martinka17
9. mar 2012

@minewka 😵 😵 😵 😵 popravde som si myslela, že som posledná nenormálna matka .....Ďakujem, vrátili mi sen, že je nás viacej čo veríme v očkovanie

soldi
9. mar 2012

@veve39 ale to nie je len o farma biznise. to uz bohuzial plati vsade. malokto veri v nejaku vyssiu myslienku, gro veci sa robi pre peniaze. doba je uplne ina, nez ked sme my boli deti. vsetko so vsetkym suvisi, to nie su nejake konspiracne teorie, bohuzial su to fakty.
vela doktorov- alergologov, imunologov, neurologov, ORL, Ti povedia, ze hexavakcina je humus a ze su po nej velmi caste komplikacie, sami neveria v jej ucinnost. pediaterTi to nepovie, lebo sa s tymi nasledkami nestretava, resp. ich neprisudzuje ockovaniu.

to o tom pol percente nemusis brat osobne 😉

a ak si precitas moj prispevok agnese, jasne pisem, ze to je len na matke, ci sa viac boji choreho dietata, alebo vakcinacie.
ja som cela taka alternativna, takze je logicke, ze viac inklinujem k neockovaniu. 🙂 a ver tomu, ze sa urcite stretavam viac s odsudenim okolia, nez matka, ktora ockuje, i ked na mk Ti to mozno pripada inak.

@minewka nie, nie je to nezmysel, prekonanie niektorych detskych chorob posiluje imunitu. rovnako ako ked dieta nie je v sterilne cistom prostredi, tak aj jeho imunitny system potrebuje stretnut nejake virusy- podotykam, ze prirodzenou cestou.
OT- uz som sa dlhsie chcela opytat, ako pokracuje mala s nocnikovanim? 🙂

minewka
9. mar 2012

@soldi ale celkom určite, že potrebuje dieťa vrámci budovania imunity aj "ochorieť".

Oveľa lepšie a s nižším rizikom komplikácií prekonáva ochorenie, ak v tele má aspoň nejaké protilátky vytvorené (vďaka očkovaniu) - ako keĎ ich nemá vôbec. Popozeraj nejaké odborné knihy - napr. imunológiu 😉

A môj príspevok si nepochopila - mamičky, ktoré nedávajú očkovať svoje deti, pretože sa obávajú komplikácii - rozumej nežiaducich účinkov a myslia si, že je pre dieťa "bezpečnejšie" prekonať tieto choroby "prirodzene" - je nezmysel, pretože aj pri prirodzenom ochorení, resp. nakazení sa hrozia nežiaduce účinky - teda komplikácie v rôznych stupňoch - aj s doživotnými následkami aj so smrťou. Čiže si vyberú buď jedno, alebo druhé riziko (ale obe veci sú rizikové - ani jedna nie je "bezriziková")

A okrem toho, ak je jedinec s nejakou poruchou imunity, či nejakou genetickou záťažou, je vyššia pravdepodobnosť, že aj tie "bežné detské, vysoko infekčné ochorenia" budú prekonávať komplikovane.

A nočníkovanie ide super - zatiaľ jej to neprináša žiadnu traumu - pekne pišká a ešte radšej kaká do nočníka, keď sa vypišká, pekne si zatlieska.

anjelicek26
9. mar 2012

@minewka - isteze hrozia vedlajsie ucinky aj pri chorobe, podla mna kazdy rodic zvazoval riziko ochorenia a riziko ockovanie pred tym, ako sa rozhodol neockovat. Nase deti maju vsetko okrem MMR a teda Max nema ani rotavirus (lebo dcerka ho mala a nepomohlo, tak to vidim aj teraz ako zbytocne, tych hnackovych kmenov je neporovnatelne viac). Pri MMR som zvazila riziko a zvazila chorobu a vysla u mna z tohov vitazne - prekonat. Uz aj kvoli dozivotnej imunite, ktoru pri ockovani neziska a rastie nam populacia, ktoru od veku 20+ moze takato detska choroba prave polozit... Ja som nemala okrem ruzienky (nasledok vtedajsieho MMR ockovania 😝 ) a teda lepi mi riadne, kedze mam skolacku a coskoro zasa skolkara... im sa ale zatial vsetko vyhlo.... ale ked to capnu, statisticky mozem s tymi vedlajsimi ucinkami ratat skor ja, ako oni 🙄 Hlavne take kiahne by boli paradicka keby ich dostanem...

minewka
9. mar 2012

@anjelicek26 je to na rozhodnutí každého, ktoré riziko riskne.

Úplne stručne - ja osobne si myslím - že riziko vzniku komplikácií pri chorobách, voči ktorým sa očkuje, je vyššie, ako riziko vzniku nežiaducich účinkov po očkovaní. Ostatné veci ani nepíšem - aj tak sa každý rozhodne podľa seba,

Inak - nevieš, ako by prebiehala infekcia, ak by očko tvoja malá nemala...možno rovnako, možno horšie.

minewka
9. mar 2012

@martinka17 ale je nás tu viac - akurát to radšej nikto ani nepíše, chichichi 🙂

martinka17
9. mar 2012

@minewka ani ja nepíšem, ak niečo napíšem proti prúdu antiočkovacej kampane, mám pocit, že má chcú ukameňovať 😉 😀 😀 😀 😀 Preto ma tvoj názor potešil a napísala som. Ja si myslím, že očkovanie je dobré, má svoje chyby, to je jasné, ale to sú promile, zatiaľ čo negatívne problémy pri prekonaní choroby idú aj na 10% ☹

soldi
9. mar 2012

@minewka no neviem minew, uz som parkrat citala nazor, ze medicina stale nechape mechanizmu protilatok a ze aj ked nemas ziadne a si v epicentre, ochoriet nemusis a naopak.

uz som to tu dnes pisala dva krat, napisem aj treti 🙂
ano, je to o tom, co je pre rodica vacsi strasiak. ci ockovat alebo mat chore dieta. ale niektori nad tym vobec nerozmyslaju a to je ta chyba.

OT: super s tym nocnikovanim, uz ju mas teda bez plienky? 🙂

olifcek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minewka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minewka
9. mar 2012

@soldi áno, sú niektorí jedinci, ktorí sú imúnni a nikto nevie prečo. Možno je to tvoj Leo,ktovie 😉

A kde si čítala názor, že medina nechápe mechanizmus protilátok? Hoď link, nech sa dovzdelávam.

Nie, bez plienky ešte nie je , resp. je, ale 3-4 hoďky denne.