Zelená stolica po očkovaní

dankapap
8. mar 2012

maminky aku mate skustenost-v cera nas ockovali proti rotavirom a mala ma teploty a boli ju brusko-rano kakala 5x.a potom uz len plakala a kakala zelenym este 2x teraz sa skludnila-moze to byt reakcia na na ockovanie ze?a co s tym?

dankapap
autor
9. mar 2012

@hoogy vdaka 😉

dankapap
autor
9. mar 2012

@hoogy vdaka 😉
@bambi2 jasne-ale taka drsna byt nemusis ☹

bambi2
9. mar 2012

@dankapap neni som drsna, len je to bohuzial tak.. takze ja by som sa nejedovala na to co ti tuniekto napise ale skor na seba, ze si tu trojkombinaciu dala pichnut naraz! treba sa nabuduce lepsie informovat a premyslet si co a ako robit ked nechcete zle dopadnut! zdravie mame iba jedno a ked ti ho dr. vakcinami dobabru ti uz nepomoze ani neviem kto... takze bud rada, ze ti tu mamicky pisu tak ako pisu... nabuduce budes viac rozmyslat...

dankapap
autor
9. mar 2012

@bambi2 jasne ze som si zhanala info-aj somsa pytala po okoli sestre tiez takto ockovali malu pred 4mes.a bolo dobre...mam este synov a s jednym som absolvovala pobyt v nem.ked mal grcacky a hnacky-bol na infuzkach a ten pohlad neprajem nikomu -som plakala s nim....takze preto som takto rozmyslala ale si predstav ze som prelaknuta ze co sa deje-a ci niekto ma podobnu skusenost a ty mi napises-ako som to mohla spravit a ze moze zomriet dietatko no akoze dvihla si mi tlak kritizovat dokaze kazdi a toto sa nehnevaj je strasne drsne od teba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bambi2
9. mar 2012

@dankapap ale to je pravda, ziva a neziva vakcina sa kombinovat nemoze! zle si sa informovala bohuzial... na sk to sice dr. robia bezne ale nevedia ako tym riskuju... zivot inych deti im nestoji za to... je im to uplne jedno.. a tebe zrejme tiez.. takze nemienim o tom diskutovat. zmier sa s tym, ze si sa malo informovala, mala si si precitat pribalovy letak, vedela by si viac... sama si za to mozes, sorry...

dankapap
autor
9. mar 2012

citala som ho moja a je tam napisane ze sa kombinovat moze....

dankapap
autor
9. mar 2012

@dankapap to jeteraz jedno-dufam ze tato diskusia pomoze ostatnym maminam sa zorientovat-kazdi nech si urobi nazor aj na vas antiockovane zienky-ja nie som celkom za ockovanie-no po skusenostiach ake som mala som to riesila tak ze som zaockovat dala...ked budem mat dalsie dietatko budem rozmyslat inak...

miskaatinka
9. mar 2012

@dankapap to bola diskusia uff :( vôbec sa ti nedivím....ja sama som stála pred touto dilemou .....absolvovali sme zatiaľ len povinné očkovanie TBC + očkovanie v 3 mes. teraz nás čaká ďalšie.....žiadne iné neplánujem, dnes človek fakt nevie či urobí dobre keď dá dieťa zaočkovať alebo nie......tak držíme prstíky nech je to už lepšie 🙂

minewka
9. mar 2012

@dankapap aké je staré tvoje bejby? Čo jete? Kojíte? Ste na UM?

Tie patetické výkriky antiočkovacích super odborníčok si nevšímaj...najmä drísty o smrteľných kombináciách.

Nečakaj tu podporu - také niečo je nepoznaný pojem super tutti frutti antiočkovačiek.

Mohlo to byť z vakcíny, deti reagujú rôzne - nemyslím si však, že to bola nejaká infekcia v pravom zmysle slova - celkom určite by netrvala deň.

(PS: moja malá mala pravidelnú stolicu z hypoalergénneho umelého mlieka - pomohli probio kvapky Bio Gaia - môžeš jej preventívne dať, obnovuje črevnú flóru - 1-2kvapky.)

A ešte čosi - je očkovaná proti rotavírom - ale absolútne bez reakcie - tuším mala v ten deň častejšie stolicu.

🙂 🙂 🙂

dankapap
autor
9. mar 2012

@miskaatinka dakujem

dankapap
autor
9. mar 2012

@minewka no vdaka za info-mala ma 4mes a kojime sa len-ja som si dala v cera hilak-a rozmyslam ze si dam probiotika ale dnes uz nic nejdem pchat do seba a dala som si dietu-inak to boli nervy v cera ked som jej nedokazala pomoct od bolesti bruska...a na pohotovosti co by nam dali-nic len by nas tam nehali na pozorovani...a este by sme nieco nachytali ine...no nie?uz je fajne-ale nepocula som este o takejto reakcii u deticiek-..

minewka
9. mar 2012

@dankapap hylak kvapky sú tiež fajn 🙂 mohlo a nemuselo to byť z očko - ale skôr sa prikláňam, že bolo.

Inak si jedla to, čo zvyčajne? Nepridala si nejakú novú potravinu? No kŕče bruška sú otras, raz som to vlastnpou chybou privodila malej - keď mala len týždeň...juuuj, to bolo plaču a mne to tak ľúto bolo.

Tak treba bejby sledovať - v určitých prípadoch, nie hneď letieť na pohotovosť, to súhlasím...myslím, že si to zvládla všetko veľmi dobre.

A u bejby príde čas, keď bude všetko pchať do pusy, vonku, doma, je dobré mať v tele nejaké protilátky aspoň proti určitých neduhom, ktoré spôsobujú bolesti bruška, hnačky a podobne 🙂

minewka
9. mar 2012

@dankapap všimla som si u seba preklep - chcela som napísať, že moja malá mala pravidelnú ZELENÚ stolicu z HA umelka...to "zelená" mi vypadlo.. 😠

dankapap
autor
9. mar 2012

hej,dakujem za info-ze zelena moze byt aj u kojenych-aj s hlienom...ale nieco tam prebehlo urcite-pekny den 🙂

layla84
9. mar 2012

Už je lepšie? Ako sa má bábo? Myslím na vás celý čas a včera večer som sa tuhooo modlila aby ste boli zdraví a všetko dopadlo dobre. Daj vedieť a držte sa. A inak, zase sa to tu ide zvrhnúť na boje medzi anti a pro očkovacími no to je des. Veď sa rešpektujme, prepána.

dankapap
autor
9. mar 2012

@layla84 dakuejm za prispevok-mas pravdu-a mame sa fajn-ok 🙂 🙂 🙂dnes pekny dnik

rebecca2006
9. mar 2012

@bambi2 nehnevaj sa na mňa, musím si teraz fakt kusnúť do jazyka. Danka písala o radu- neviem, prečo by ju nemala chcieť na fóre? POkiaĹ mi je jasné, je tu plno tém pre maminky neočkovačky, kde sa môžu navzájom podporovať v názore, ktorý zastávajú- tak neviem, prečo by sa mali vyburovať na aj tak vystresovanej maminke. Urobila najlepšie, čo vedela, tak jej to pediater poradil. Neviem, prečo kombináciu 3 vakcín označuješ ako smrteĽná kombinácia, to je podľa mňa prehnané.

anjelicek26
9. mar 2012

@agnes28 - Saska mala rotavirusovu vakcinu a aj NAPRIEK TOMU skoncila s touto diagnozou v nemocnici ako 9 mesacne babo.... Max ju uz nedostal, lebo sama vidim, ze nechrani dostatocne. Skoda pchat do dietata take svinstvo bez efektu.

@dankapap - takto sa ockovat nesmie, na rotavirus byva separatny termin. Zive a nezive vakciny kombinovat je podla mna mega hazard od lekarky.

Dufam, ze u malej ta hnacka prejde, ale nedivim sa, ze ju po takomto kokteili ma. Hadam sa o par tyzdnov neobjavi aj ekzem a podobne "pridane" hodnoty vakcin.

anjelicek26
9. mar 2012

@rebecca2006 - kombinovat zive a nezive vakciny je v samotnom letaku zakazane, aj vyrobca to - zakazuje. Preto nad tym clovek kruti hlavou. Moje deti su ockovane - okrem MMR - maju vsetko. Nie som striktne proti ockovaniam, len treba dodrziavat urcite zasady a vediet, ake moze ocakavat vedlajsie ucinky.

dankapap
autor
9. mar 2012

po tejto skusenosti-druhu davku odmietam...ale nasledne ta prva nema ziaden efekt ze?

anjelicek26
9. mar 2012

@dankapap - rotavirusova vakcina ako taka - pokial ju podavas samostatne - je v podstate bez vedlajsich ucinkov. V kombinacii s niecim inym je to fakt - smrtelna by som nepisala, to nie - ale velmi silna kombinacia, ktora extremne zatazi detsky organizmus. Vysledok vidis na malej.

A ano, mala by si dat druhu davku, ked uz si dala jednu - lebo ta prva nebude mat ziaden efekt.

soldi
9. mar 2012

@layla84 ja som zasadne protiockovacia, ale nemam nic proti tym, co ockuju a veria tomu.
pre koho vsak pochopenie nemam, su pediatri, ktori ockuju 3 vakciny naraz! ziadny doktor, ktoremu zalezi na dietati by nic take neurobil.
3 mesacne dieta, ktore nema vyvinuty imunitny system dostane sucasne zarodky 8 chorob. bez toho, aby pediater vobec tusil nieco o jeho obranyschopnosti. casto sa to konci zle.

to je fakt taky problem ockovat to postupne?

soldi
9. mar 2012

@dankapap neviem, ci vies, ale ta vakcina aj tak chrani len proti par typom rotavirov a tym, ze sa ockuje len na niektore, tak tie ostatne silneju a je vacsia pravdepodobnost, ze dieta dostane prave ten rotavirus, na ktory ockovane nie je.
takze ja by som uz neockovala.
aj z toho dovodu, ze kazda reakcia na ockovanie je spravidla horsia nez ta predchadzajuca.

dankapap
autor
9. mar 2012

neviem-este budem konzultovat s lekarom ale asi nie...

veve39
9. mar 2012

na slovensku sa bezne ockuje proti rotavirusom spolu s hexou a prevenarom, takze nazyvat to smrtelnou kombinaciou a vyjadrovat sa k licencii Dr a jej odobratiu su naozaj silne slova ...
asi nie su ti lekari s prepacenim uplni tupci (a aj mamicky ktore si nechaju od nich poradit hazarderky so zdravim svojich deticiek) snaziaci sa pomaly umyselne poskodit dieta - tak mi to totiz vyznieva
alebo uz asi ani lekarov nepotrebujeme, budeme sa vsetci liecit alternativne, diagnostikovat z netu (a MK)ved vsetko je len biznis - nie?

tema ockovania je velmi komplikovana
clovek moze citat a studovat, ale alternativu nema - len cierne a biele
a pre mna teda ani "slobodavockovani" nie je relevantny a objektivny zdroj informacii...ja tiez nemam dcerku ockovanu vsetkymi vakcinami, avsak dostat sa k objektivnej pravde je naozaj narocne

anjelicek26
9. mar 2012

@soldi - hlavne ak dieta zareagovalo zle - ako teraz ma lekar ci mama vediet, ze na ktoru vakcinu?? U ktoreho vyrobcu hlasit vedlajsie ucinky? Ale pravda, na to lekari kaslu hlasit vedlajsie ucinky :(

sisaha
9. mar 2012

@dankapap myslim, ze zneistiet si tu nepotrebovala. Tiez mam malu zaockovanu rotarixom. Po ockovani sa môže vyskytnut hnacka,je to reakcia na ockovanie. Napr. ked ma dieta teploty a podava sa mu paralen, alebo nurofen, tiez ma hnackovitu stolicu. Predsa len, je to zataz na organizmus. Ale nedame mu ho preto? Orientuj sa podla vlastneho usudku a porozpravaj sa s lekarmi, nie s mamickami, ktore su antiockovacie.. Drzim ti palce.

dankapap
autor
9. mar 2012

vdaka-ved jasne-mas pravdu-dam na lekara-ale ak ju dam zaockovat-tak jedine osobitne-a nie naraz s ostatnymi vakcinami..aspon to viem uz teraz je to o drzku tato zodpovednost- 😝

olifcek
9. mar 2012

@dankapap ak chces ockovat, ozaj to rozdel. Nasa pediatricka respektuje, ci ockovat chces, ci nie a ak ano, nekombinuje vakciny, vzdy dava iba jednu.

veve39
9. mar 2012

@dankapap reakcia, ktora sa u vas prejavila je podobna uvadzanym neziad.ucinkom , vobec nemusi byt zo spolocneho podania vakcin, mohla by vzniknut aj po separatnom ockovani...to len aby si si nevycitala, ze si na odporucenie Dr dala zaockovat vakciny subezne

tu je skopirovana cast z pribal. letaku rotarixu, kde sa hovori o sucasnom podani vakcin z povinneho ockovania (prevenar+hexa), vobec sa spolocne podanie nevylucuje:
----------------------------------------------------------------------------------
4.5 Liekové a iné interakcie

Rotarix sa môže podať súbežne s niektorou z nasledujúcich monovalentných alebo kombinovaných očkovacích látok [vrátane hexavalentných očkovacích látok (DTPa-HBV-IPV/Hib)]: očkovacia látka proti diftérii-tetanu-pertussis (celobunková) (DTPw), očkovacia látka proti diftérii-tetanu-pertussis (acelulárna zložka) (DTPa), očkovacia látka proti Haemophilus influenzae typ b (Hib), inaktivovaná očkovacia látka proti poliomyelitíde (IPV), očkovacia látka proti hepatitíde B (HBV),
pneumokoková konjugovaná očkovacia látka a konjugovaná očkovacia látka proti meningokokom séroskupiny C. Klinické štúdie preukázali, že to nemalo vplyv na imunitnú odpoveď na podané očkovacie látky a ich profil bezpečnosti.