Zelenožltý výtok u 9 ročnej dcéry

jaroska
12. jún 2020

Ahojte,u dcéry(9 a pol roka) sa pred 2 mesiacmi objavil zelenožltý výtok.Pediatrička cez telefón poradila skúsiť Canesten,no nepomohlo.Nepáli ju to,ani nesvrbí a dokonca ani nohavičky nemáva mokré,iba "zašpinené".Poradila som sa aj s endokrinologičkou,keďze je u nej sledovaná kvôli predčasnej puberte,ktorá potvrdená nebola.Naposledy sme u nej boli v začiatkom marca,výsledky z odberu krvi mala v poriadku(sleduje jej hormóny).Potom týždeň a pol na to sa pbjavil ten výtok.Preto endokrinologička si nemyslí,že ten výtok súvisí s tym.zobrala k svojmu gynekológovi,keďže som netušila,že existuje aj detský.Dal jej antibiotiká,no nepomohlo to.Potom som našla detskú gynekologičku,tá jej tiež brala výter a že je všetko v poriadku.Výtok trvá už 2 mesiace,neviem si rady,z čoho to je,keď je všetko v poriadku.Mal niekto podobný problém,viete poradiť?Ďakujem.

nika82
12. jún 2020

napiste aj sem do skupiny je tam aj gyn janulka257 https://www.modrykonik.sk/group/6796/

jaroska
autor
12. jún 2020

@nika82 ďakujem.

lubiss
12. jún 2020

@jaroska nechodite casto do wellnes??

maminatimka
12. jún 2020

aj moč má v poriadku??

jaroska
autor
12. jún 2020

@lubiss nechodíme často,možno 3x do roka
@maminatimka no môj gynekológ vyšetroval ten moč,vraj aj tam mala baktérie,tak preto dal antibiotiká,ale nepomohlo to....

maminatimka
12. jún 2020

@jaroska my sme mali kvôli moču aj vytoky, mala tak také zle vysledky , brali sme biseptol až 48ks kym klesli vysledky na minimum a mame požívať intimny gel rano aj večer saforelle

jaroska
autor
12. jún 2020

@maminatimka no Vy aspoň viete z čoho to máte...Ja si neviem predstaviť z čoho to máme.Keď som volala kvôli výsledkom k detskej gynek.tak mi sestrička povedala,že možno jej to prestane samé,no neviem....podľa mňa neprestane.

luccija
12. jún 2020

@jaroska tak neprestalo skús znova vyšetrenie niekedy ATB nezaberú na prvý krát.Mozno je to predzvesť menzesu

jaroska
autor
12. jún 2020

@luccija no neviem,podľa endokrinologičky (a teda podľa jej vysledkov)to na menzes nevyzerá a detská gynekologička a aj pediatrička si myslia,že antibiotiká sú "zbytočné"...

maminatimka
12. jún 2020

@jaroska ktoru atb brala?

jaroska
autor
12. jún 2020

@maminatimka Augmentin.Potom ten môj gynekológ chcel dať aj Unasyn,no endokrinologička hovorila,že to je v podstate to isté.

maminatimka
12. jún 2020

neviem skuste ten Biseptol to je hlane na to tam dole ked je prechladnuta a tak, skuste sa spýtať doktorky..

maminatimka
12. jún 2020

a sčím sa tam dole umyva? Skuste aj zmeniť intimny gel z lekarne

maminatimka
12. jún 2020

a aj nohavičky vždy vyžehliť... no proste môže to byť hocičo, niečo to robí...

maminatimka
12. jún 2020
jaroska
autor
12. jún 2020

@maminatimka existuje aj nejaký gél pre deti?...poslednú dobu sa umýva tam dole len čistou vodou.

maminatimka
12. jún 2020

@jaroska ano je 🙂 my máme saforelle, je to aj pre deti a su aj ine, nám kazal tuto kupiť doktor..

maminatimka
12. jún 2020

@jaroska hlavne kupiť z lekarne, nie z drogerie, tam poradia

lubiss
12. jún 2020

@jaroska pytalasom sa preto ze v dnesnej dobe nie je nic vynimocne ze aj deti maju chlamydie prave z tychto kadejakych atrakcii s teplou vodou-rec urologa, taky vytok je vacsonou bakterialneho povodu, mali by zabrat atb plus samozrejme je nutne aj na vyssom stupni povypierat nohavicky a jej uterak poriadne prezehlit, a ked je doma najlepsie byt na "volno" ja som sa kedysi napriklad dlhodobe nevedela zbavit kvasiniek az ked som na 90 vsetko vyprala a prestala doma nosit nohavicky a na spanie tak som po liecbe konecne mala pokoj..inac sa to stale vracalo

katren
12. jún 2020

@jaroska jasne, ze je....Lactacyd....ja kupujem sebe a 2 dceram....

jaroska
autor
13. jún 2020

@lubiss no neviem si predstaviť ,že by bola bez nohavičiek,keď má výtok...a ako som písala,atb vobec nezabrali🙄

maminatimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminatimka
13. jún 2020

@jaroska pravdupovediac ten atb čo ste brali nám sme zvykli brať ked máme zapal hrdla alebo horúčku :-/ ešte ma napadlo som jej dala aj každy deň jednu lyžičku urinal sirup tiež z lekarne , je to taká štava z brusníc aj to môžete skúsiť , aj toto mi odporučili..to je od 1.roka

jaroska
autor
13. jún 2020

@maminatimka tuším to aj mám doma,ten Urinal.Skúsime....

clori
13. jún 2020

@jaroska vytok u dievcatiek zacina cca 1-1,5 pred menstruaciou. ja som tak tiez mala. ked ju to nesvrbi, nepachne to, tak ju netlacte atb. jasne, hygiena nech je, davaj jej probiotika. a intimne gely nemusi 2x denne. narobi to viac skody ako osohu. ak uz gel, tak nejaky prirodny, s co najmenej drazdivymi latkami. pozri na eshopoch s prirodnou kozmetikou.

jaroska
autor
13. jún 2020

@clori áno,viem,že to začína vtedy,lenže endokrinologička mi podľa posledných výsledkov hovorila,že to podľa nej(a podľa tých výsledokv)s tým nesúvisí.

iluviel
13. jún 2020

@jaroska kolko sladkeho papa? U mna celozivotne bol pritomny vytok ked som jedla sladke. Proste kvasinky 🙂 Skuste tyzden nedat NIC sladke a uvidis ci vytok nezmizne sam.

jaroska
autor
13. jún 2020

@iluviel o tom som počula,že to môže byť z toho....No ak mám pravdu povedať,každé ráno má buď croissant,brumíka s kakaom alebo koláč a máva aj Nesquik cerealie s mliekom.Potom počas dňa už ani nie,sem-tam poobede keksík alebo malú čokoládu.Ale skúsime úplne na pár dní vynechať😊Ďakujem😊

lara81
13. jún 2020

@jaroska no aj moja dcéra (mladšia) máva sem tam taký výtok .. u nej to je na 90% zo sladkého... Tiež nedávam jej veľa, ale príde babka, ocko a už cukríky papá. A často robím aj sladké jedlá ... tiež sme pobehali urológ, detský gynekológ, detská lekárka...krv, moč, výter...

bejustek
13. jún 2020

@jaroska treba preliečiť mrlu detskú napr. s Vermox predpíše obvodný lekár, a spraviť výter z nosa a hrdla a preliečiť podľa kultivácie. Väčšinou spôsobuje výtok u detí buď mrla alebo nejaká baktéria ktorá môže byť v hrdle alebo v nose. Na hygienu používať Multi-gyn femiwash a na natieranie Multi-Gyn ActiGel.