Zelenožltý výtok u 9 ročnej dcéry

jaroska
12. jún 2020

Ahojte,u dcéry(9 a pol roka) sa pred 2 mesiacmi objavil zelenožltý výtok.Pediatrička cez telefón poradila skúsiť Canesten,no nepomohlo.Nepáli ju to,ani nesvrbí a dokonca ani nohavičky nemáva mokré,iba "zašpinené".Poradila som sa aj s endokrinologičkou,keďze je u nej sledovaná kvôli predčasnej puberte,ktorá potvrdená nebola.Naposledy sme u nej boli v začiatkom marca,výsledky z odberu krvi mala v poriadku(sleduje jej hormóny).Potom týždeň a pol na to sa pbjavil ten výtok.Preto endokrinologička si nemyslí,že ten výtok súvisí s tym.zobrala k svojmu gynekológovi,keďže som netušila,že existuje aj detský.Dal jej antibiotiká,no nepomohlo to.Potom som našla detskú gynekologičku,tá jej tiež brala výter a že je všetko v poriadku.Výtok trvá už 2 mesiace,neviem si rady,z čoho to je,keď je všetko v poriadku.Mal niekto podobný problém,viete poradiť?Ďakujem.

jaroska
autor
13. jún 2020

@lara81 sestrička môjho gynekológa mi tiež hovorila,že to môže mať z toho,keď je veľa sladkostí...No neviem si predstaviť,že by som nevarila sladké aspoň niekedy a nedala jej keksík,čokoládu...
@bejustek naša pediatrička je dosť zaujímavá....ževraj ak ju nič nebolí,nemám sa s tým zaoberať...

iluviel
14. jún 2020

@jaroska to nie je o tom ze nikdy nedat... Je to len o pH rovnovahe na tej sliznici v posve. Ta ked sa obnovi tak uz bude dobre a mozete jej zasa v rozumnej miere davat sladke. No stress 🙂

jaroska
autor
14. jún 2020

@iluviel aha,rozumiem😊 ....tak skúsime na pár dní úplne vynechať,že čo to spraví a uvidíme.....

iluviel
14. jún 2020

@jaroska urcite pomoze 🙂 ja mam 4-rocnu a uz zoparkrat mala vytok a vysadenie sladkeho vzdy zabralo 😊 drzim palce

jaroska
autor
14. jún 2020

@iluviel jéj,aspoň nejaká dobrá správa😊 lebo väčšinou mu všetci hovoria,že "tak to nechaj tak".No mne sa nezdá normálne,že to má.Tak dúfam,že zaberie😊

ninakajka
14. jún 2020

Ja ako dieta (cca 10 rokov) som mala ten isty problem, mama so mnou na detsku gynekologiu behala ako na hodiny klaviru a ked sa do toho neskor pridal menzes, bol to velky problem. O tom co do mna zo spodu vsetko pchali radsej pomlcim, nazvy si uz aj tak nepamatam. Kazdy mesiac to iste, vytok, gynekolog, kultivacia, vysledky, lieky. Tahalo sa to so mnou az do dospelosti. V 18tich som prestupila ku skvelej gynekologicke, ktora nielen predpisovala ale aj zistovala a zahajila liecbu nielen vaginalnu ale aj peroralnu, plus sedave kupele. Taktiez ma odoslala na imunologiu, kde mi zistili, ze moj problem nie je len gynekologicky ale aj imunologicky, imunolog tiez zahajil liecbu. Zistilo sa ze mam v tele candidu albicans a nielen to, na imuno sa zistilo.ze som zaroven na tuto candidu aj alergicka, a tato "mila pani candida" si behala po mojom tele. Alergia na candidu sa mi neprejavila az tak v detstve az neskor a to tym ze som kazdy tyzden mala herpes, nestihol sa vyliecit a dalsi. Gynekologicka mi odporucila dodrziavat protikvasinkovu dietu a vtedy sa stav zacal zlepsovat a ja som na gynekologii nebola uz kazdy mesiac. Protikvasinkovu dietu som drzala tri roky. Prve male vysledky tejto diety som videla po pol roku jej dodrziavania. Dufam ze som ti aspon trosku pomohla svojou skusenostou.

ninakajka
14. jún 2020

A zabudla som napisat, ze tak ako ti radili, nohavicky riadne prat min 60C, mne pomohlo, ze sme zacali prat v detskom prasku (mne sa osvedcil Batole) v tom si periem doteraz a aj dcere a ziadna avivaz a uz vobec nie prat veci s inym pradlom. Spodne pradlo periem oddelene a este ho davam raz vyplachat. A tiez behat bez nohaviciek doma a ziadne tesne kratasy, nohavice a podobne. Behat na holo je dost neprijemne ked ide vytok ale treba ho dostat von, ked su.nohavicky a dostane sa na ne vytok maju idealne prostredie bakterie na rozmnozovanie. Po stolici sa ist oplachnut. Pouzivat obycajny toaletny papier, ziadne parfumovane (ak taky mate). Na umyvanie tam dole pouzivam iba cistu vodu,.akekolvek mydlo, intim gel mi moj problem vrati spat, cize iba cista voda. A ak mate vanu, neodporucam z vlastnych skusenosti si ju napustat a lezat v nej a uz vobec nie s pridanim peny. Vanu si ja doteraz nemozem s penou napustit lebo vzapati do dvoch dni skoncim na gynekologii. Ak.mas este nejaku otazku kludne napis sukromnu spravu.

ninakajka
14. jún 2020

@jaroska ak mozem poradit, treba dat pozor aj na cukry v ovoci a mliecnych vyrobkoch.