Zelený sirup Trifed

lae20
23. sep 2021

Maminky chcela by som sa spýtať na skúsenosti s zeleným trifedom. Včera ho Dr napísala synovy ktorý má 7 mesiacov. Je však po ňom strašne uplakany a vkuse by spal. Máte s tým niektorá skúsenosti? Neviem či ho vysadiť alebo nie a naša Dr ma od dnes dovolenku takže nám nikto nezdvihol telefón.

maytee
23. sep 2021

@lae20 staršej dcére robil zle bola agresívna pri jeho užívaní.... Mladšia teraz 2r. Ho užíva a je spáva ale výrazne pomáha pri kašli už na druhý deň bol badateľný rozdiel.

janaceh
23. sep 2021

@lae20 deti teraz tiež berú 5r dcérka v pohode ale 2r syn od včera už o pol 12 unavený zaplakany večer už o 7 pritom chodí spať o 13 a okolo 21 a bieda zaspať.... A ani ma nenapadlo ze to môže byť z toho sirupu

balihara
23. sep 2021

Aj moje deti ho mávajú,keď sú choré...mne dr.aj povedala,že vedľajší účinok je spavosť,čo je pri chorobe dobré.

nikha2809
23. sep 2021

S mojou dcérou sa nedalo vydržať keď ho brala uplakaná až agresívna surová bola.kamoskina zas len spala z neho.

nikki111111
23. sep 2021

@lae20 raz mi ho dr predpisala uz ako dospelej. Bolo mi z neho strasne zle. Celu noc som nespala. Myslela som ze skolabujem. Ja by som ho detom nedala. Aj ked kamoskam od neho deti spali.

lalenka33
23. sep 2021

Áno, sú to bežné nežiadúce účinky Trifedu. Obsahuje okrem iného pseudoefedrin z ktorého si narkomani vyrabajú pervitín. Aj preto je viazaný na lek.predpis.

kvieta
23. sep 2021

Ja som si ho raz nasadila, ostal po dcére... Bola som po ňom ako nadrogovaná. Nedokázala som absolútne fungovať, bola som spavá, neskutočne malátna. Odvtedy som nesúhlasila s jeho predpísaním ani dcére. Lekárka bola prekvapená z tak silnej reakcie. Pri bežnom kašli, pokiaľ nie sú dlhodobé a silné záchvaty kašľa, by som ho dcére nedala. A také stavy nikdy nemala. Najhoršie na tom je, že tie deti nevedia povedať, ako im je, väčšinou sa predpisuje malým deťom, ktoré nedokážu opísať stav po podaní toho sirupu.

kika831
23. sep 2021

@lae20 podla mna zeleny trifet kedze je na vykasliavanie sa da urcite nahradit niecim prijatelnejsim. Neviem z akeho dovodu vam hl lekarka dala ale ja by som ho tak malemu dietatu urcite nedala. Ja som si ho raz vyskusala na sebe- mne sa hlava tocila neskutocne a ked som si lahla tak mi bolona zvracanie. Asi tolko.

dzulli1980
23. sep 2021

Moja dcéra bola po ňom neskutočne agresívna ... chvíľku ospalá, odrazu ju v sekunde preplo a bila všetkých dookola, rozhadzovala veci po izbe ... za mňa tento sirup určite nie.
@lae20

siska53
23. sep 2021

@lae20 no.. u nas ho dieta dostalo len raz.. uz nikdy viac 😅.

alienkami
23. sep 2021

Nám dr. predpisoval žltý trifed. Zelený len keď bola staršia (vtedy asi 5-ročná) fest chorá. Moje deti ho znášali dobre - žiadny útlm som nezaznamenala. Boli rovnako hyperaktívne ako vždy 😅
Predtým, keď boli celkom malé, nám predpisoval Sinupret a Fenistil - ale ten Sinupret nie je 2x chutný. Je to vlastne niečo ako bilinný likér. Dávali sme po 8-10 kvapiek 3x denne (ak si dobre pamätám) zmiešané s jedlom alebo medom. Ten celkom dobre pomáhal.

lae20
autor
24. sep 2021

Ďakujem určite ho vysadime a pôjdem do lekárne pýtať niečo iné.