Zelený soplík a kýchanie 2 mesačného bábätka

baschmil
2. apr 2012

ahojte maminky, chcem sa opytat co na zelene sopliky a caste kychanie u 2 mesacneho babatka..maly si kychne za hodinku aj 10 krat a ked mu odsajem sopliky tak ma velke zelene sopliky a zda sa mi ze uz druhykrat tam bola aj bodka krvi malinko ...mam mu dat nejake kvapky?

slaviq81
2. apr 2012

U nás sa osvedčili kvapky Nasivin soft a tiež Physiomer baby. No a samozrejme odsávať 😉

katka226
2. apr 2012

ahoj, zelené soplíky značia infekciu. Ja by som u tak malého dieťatka nič nepodceňovala a išla k dr. aspoň na konzultáciu... a tú krvičku može mať z popraskaných cievok v nosíku...

habibi78
2. apr 2012

@baschmil bez suhlasu lekarky mu ziadne lieky nedavaj, ale chod na vytery...zelene sopliky znamenaju, ze maly ma infekciu, bude potrebovat liecbu...

baschmil
autor
2. apr 2012

@slaviq81 neviem ci zavolam Dr. alebo mu hned kupim nejake kvapky ..a z coho to moze byt? nie je to z vlhka alebo to nemoze byt alergia na psika???

habibi78
2. apr 2012

@baschmil zelene sople znamenaju infekciu v tele....bude potrebovat antibiotika, pamycon.... z vlhka ani z alergie zelene sople urcite nema.... minimalne zavolaj a informuj lekarku, nechcela by si nieco podcenit, ze? 😉

slaviq81
2. apr 2012

@baschmil to ti nepoviem z čoho to môže mať, choďte sa ukázať lekárovi, telefonátom nič nevyriešiš.

aliza
2. apr 2012

ano, zelene sople su vacsinou dosledkom virusoveho ochorenia, cize antibiotika su zbytocne.

sweetsuzi
2. apr 2012

Zeleny soplik = pravdepodobne bakterialna infekcia, zajdi k doktorke nech urobi CRP a budes mat istotu. Inak ci uz virusove sople alebo bakterialne, hlavne kvapkat Libenar a odsavat, aby nedostal zapal stredneho ucha. Ci uz s antibiotikami alebo bez, tyzden vas to asi podrzi 😖
Drzim palce nech ste skoro fit 😉

lenka54321happy
30. nov 2017

Taka zelene sopliky pottebuju antibiotika alebo nie?