Zepter - biolampa

kiks_1
17. nov 2017

Ahojte! Dcéra má 18 mesiacov a časté zápaly spojiviek a jedna známa nám odporučila biolampu od f. Zepter. Máte doma niektorá takúto biolampu, príp. od inej firmy a načo všetko ju využívate? Ako ste spokojné. Na internete sa názory líšia a takisto aj na firmu, tak uvažujeme.

aristka
17. nov 2017

Ta biolampa je skvela vec ,ale ocka s nou neozaruj .

kukakaj
17. nov 2017

S inymi znackami by som neriskovala, ale Zepter ma kvalitne biolampy a ocka sa s nou mozu ozarovat. Velmi odporucam, mame s nou velmi dobre skusenosti.

kukakaj
17. nov 2017

Z takych tych klasickych detskych chorob ju vyuzijete na vsetko, prinosne dutiny, uska, hrdlo, priedusky, mocove cesty, rany...mne pomaha na seknuty chrbat...je to sice poriadna investicia ale myslim ze sa oplati

veronka1234
17. nov 2017

Ahoj, ja nou synovi ozarujem jazvu po operacii

aristka
17. nov 2017

@kukakaj no mam s nou skusenosti ,ale ti poviem ocka by som s nou neozarovala ....
@kiks_1 mozno by nebolo odveci priamo sa pytat na ich stranke .

kukakaj
17. nov 2017

@aristka my sme raz v praci riesili presne takyto pripad, som rehabka v detskom ustave a tiez sme si neboli iste ci sa to moze a v zepteri nam odpovedali ze je to indikovane. Ocka sme svietili potom uz viacerym detom a nic sa nestalo. Ja nedavam take rady ak si niesom uplne ista 😉

janinah
17. nov 2017

@kukakaj mali by ste to konzultovať s očným lekárom a nielen s dílerom z firmy...som očná operačná sestra a oči by som nežiarila ani náhodou....a teplo zápal podporuje,to asi vieš

decembrovka77
17. nov 2017

@janinah biolampa žiadne teplo nevyvíja...to nie je infra...keď nevieš o čom hovoríš, najprv si pozri na nete 🙂 tým netvrdím, že viem, či sa môžu oči alebo nie...

janinah
17. nov 2017

@decembrovka77 to,že nehreje neznamená,že nevyvoláva termo reakciu v tkanive,ale zas na toto nie som odborník,moja biolampa /nie zepter/ má červený,žltý aj modrý filter ,takže asi nie je to svetlo všetko rovnaké

veronika33
17. nov 2017

@decembrovka77 máme doma tú väčšiu lampu od Zepteru Bioptron Pro 1 a veru nejaké to teplo produkuje, síce malé, ale produkuje. Oči by som ňou naozaj neožarovala, vôbec to nie je príjemné, ak svietiš lampou do očí.

sasyk
17. nov 2017

My sme biolampu kupili nedavno kvoli synovmu ekzemu. Boli sme priamo v zepteri na dohodnutej konzultácií u pani, ktora túto lampu ponuka uz 20 rokov. Zatial sme spokojni, synovi ekzem mizne, moja mamina biolampu skusala pri migrene a pomohlo.Tiez som sa pytala, ci neposkodi zrak, a pani povedala, ze nie. Svetlo nesposobuje prehriatie, moze sa prilozit priamo na postihnute miesto. Moj syn si na tvar nechcel nechat svietit, bolo mu to neprijemne, tak som mu svietila ked spal.

aristka
17. nov 2017

@sasyk tato lampa je na trhu nejakych 20 rokov ,ale v ocnom lekarstve sa nepouziva ,tym padom moze byt len predpoklad ,ze neposkodi ...na tvori okolo oci ,kedze to ma maly zaber by som sa nebala ,ale svietit na viecka ci oci na spojovku ,ano ...pani totiz neprebera ziadnu zodpovednost za to co povie a nikde co si pamatam o ociach nebolo nic pisane ....takze je to len na vlastnu zodpovednost.

janinah
17. nov 2017

oko má neskutočne citlivé bunky,svietiť na oči 18mes. dieťatka je ozaj riziko

kukakaj
18. nov 2017

@janinah nechcem ani nahodou podcenovat lekarov, oni maju ineho a vela nastudovane, ale 90% ani netusi co je biolampa a duplom nie na akom principe funguje...ty sama mas mylnu predstavu, biolampa nefunguje na principe nahrievania ako napr. horske slnko, funguje na principe biostimulacie, potlaca zapal, pomaha urychleniu obnovy chorych a poskodenych buniek
@aristka nechcem sa hadat, uz vobec nie poskodit zakladatelke a najma jej dcerke. Len som opisala vlastnu skusenost. Tym ze v praci mame tu najvacsiu biolampu a ta ma rozsah na celu tvar dospelaka. Deti nikdy nemali zatvorene oci a biolampa ma svoj ucinok cca 2cm pod kozu, takze ak sa svieti na prinosne dutiny a ocka by aj boli zatvorene, svetlo obsiahne aj oci. Nikdy sa nic ziadnemu dietatu nestalo. Samozrejme treba dodrzat vzdialenost lampy od tela 10-15cm.

aristka
18. nov 2017

@kukakaj robila som s biolampu roky a aj tak by som oci nesvietila ,na dutiny je mala lampa ,nie velka ,jednoducho je to ziarenie ,ktoreho nasledok sa moze ukazat po rokoch a doma ozrovat spojovku 3 a viac krat denne ,jednoducho nie.Ale je to na mamicke ako sa rozhodne .

dhlinkova
18. nov 2017

Oči by som určite nenasvecovala, sú až príliš citlivé nato, aby ste experimentovali s nimi a zvlášť u takého malého dieťaťa.
Skús sa poradiť s nejakým odborníkom na očné lekárstvo, nie predajcu, nakoľko ten má záujem predať výrobok za každú cenu.
My máme doma biolampu, používali sme ju na rôzne poranenia, bolesti uší, prechaladnutia, afty a sme spokojní, ale oči by som určite nenasvecovala.

kiks_1
autor
18. nov 2017

Ďakujem za názory. Včera som sa pýtala jedného pána, ktorý pre firmu pracuje a jeho názor bol, že biolampa je na všetko, čo ma kus zarazilo.
Ešte sme sa nerozhodli, ale ak sa aj rozhodneme, tak oči svietiť nebudeme, hoci momentálne je to náš najväčší problém

kukakaj
18. nov 2017

@kiks_1 podal vam to zvlastne, mohol to konkretizovat, ale v podstate mal pravdu. Co ja viem jedina kontraindikacia biolampy je nadorove ochorenie a epilepsia. Tym ze ma biostimulacny ucinok a podporuje rast a obnovenie buniek, naozaj to funguje na vsetko. U nas doma funguje najma detom na nadchu, to je najcastejsi problem, potom rozbite kolena 🙂 manzel si prednedavnom pofrezoval dva prsty na ruke, po operacii a plastike poctivo svietil a sam dr. nechapal ako rychlo sa mu to hoji. Ja si ziarim seknuty krk, podrazdeny dvanastnik, synovi zaparenu ritku, dcere som zrovna vcera ziarila ucho lebo sa stazovala ze ju boli, vcera sme dva krat ziarili, dali kvapky a rano ju uz nebolelo. Naozaj ma milion vyuziti. Ta biolampa je strasne draha, ak mate na nu financie vrelo odporucam, je to podla mna vyborna investicia pre celu rodinu. My mame super starych rodicov ktori ju maju a casto nam ju pozicaju 🙂

kiks_1
autor
18. nov 2017

@kukakaj Povedali nám, že stojí necelých 800 eur, čo sa mi zdá dosť drahé. Zase na internete som našla tú istú biolampu za lacnejšie, tak neviem,...

kukakaj
18. nov 2017

To teda, my ked sme zvazovali kupu stala okolo 500€, ale to uz si 4 roky dozadu. Nasi dedkovci maju Medilight z Unimedu stala okolo 300€ a pomaha. Zepter si uz asi nechava zaplatit aj za znacku.

kiks_1
autor
18. nov 2017

@kukakaj Ďakujem, určite pozrieme aj tú.

ipi2007
8. júl 2018

Nam ocna Dr.povedala pri zapale ocnych spojiviek mojej 11rocnej dcery,ze mozeme pouzivat aj biolampu. Nejak mi to ale nakoniec nedalo,a nepouzivala som. Ale pre seba ano.

zuzikkk
18. júl 2019

Ahojte. Nájde sa niekto, kto by mi vedel poradiť? Môjho ocina celý deň bolí hlava, vraj je to príšerná bolesť ....oblasť čela. Najprv sme mysleli, že to súvisí so srdcom, pretože má problémy, momentálne veľké problémy aj s tlakom. Včera mu robili vyšetrenia a Dr. povedal, že bolesti hlavy má z krčnej chrbtice, takže by mal ísť k neurologičke a následne by mal absolvovať rehabilitácie....napadlo ma, že mám doma biolampu od zepteru, ale neviem, či by mu pomohla, ibaže neviem kde by si ju mal svietiť...na krčnú chrbticu, alebo na čelo????? Koľko krát denne a koľko minút? Budem vďačná, ak sa niekto nájde a bude vedieť poradiť. Ďakujem.

est_saga
12. aug 2021

@veronka1234 ahoj, dost stara diskusia, ale mam dost problem . Dcerka ma skaredu jazvu po úraze. Pomohla vam tato lampa na jazvu? Dakujem krasne.

111biba
18. okt 2021

@est_saga určite pomôže

dadika111
26. dec 2021

Prosím Vás, mohli by ste mi poradiť, kde v okolí TN, BN, PD, TO by som mohla kúpiť lampu Zepter Bioptron medall ?