Žihľavka u skoro 2-ročnej

alissa1222
16. feb 2024

Ahojte dámy, prosim o takú mamickovsku radu. Dnes som si vsimla po obednom spánku malej že ma také pupna zacervenane,no na 99% je to zihlavka..netuším z coho to môže mať, nezjedla nič nové, chorá nevyzerá že bude, jedine sa jej tlačia zuby, skúmala som niečo na nete a mám z toho celkom des, mate s tým skúsenosti že naozaj to po par dňoch zmizlo? Nemá žiadne iné príznaky a nechcem hneď letieť na pohotovosť ak by sa mi čosi nezdalo,hneď samozrejme pôjdem a ak budú len pupna pondelok pôjdem pediatricke,len mám z toho celkom des z coho to moze byt…mala má 1 rok aj 8 mesiacov.

tinka2233
16. feb 2024

@alissa1222 žihľavka nie je len priznak ale malo by to aj svrbieť. Žihľavka je najbežnejši prejav alergie. Alergia sa môže objaviť kedykoľvek. Mam známe, ktore maju alergiu na stopove prvky kovov vo vode z potrubia. Skúste skočiť do dmky/lelarne a vziať La Roche krém presnejšie lipikar baume ap+m

alissa1222
autor
16. feb 2024

@tinka2233 len zihlavka býva často aj pri zapaloch,vírusových ochoreniach atd, podala som aj fenistil kvapky plus som natrela zmizlo to a objaví sa na inom mieste, pôjdem dnes kúpiť ďakujem za radu

lubkovaandrejka
16. feb 2024

@alissa1222 Ahoj 🙂 nemas foto prosim ta??

katarinabozikova23
16. feb 2024

Ahoj,nám sa žihlavka vyhodila tiež pred asi dvomi rokmi z ničoho nič..Dávali sme Spirabel sirup vždy keď sa vyhadzádzala...Nemali sme to z jedla ani ničoho podobného...Proste prišla..Potom aj odišla...Z ničoho nič...už vyše 1,5 roka nič..

alissa1222
autor
16. feb 2024

@lubkovaandrejka ahoj nemám ale keď som porovnávala s fotkami z netu bolo to presne také iste

alissa1222
autor
16. feb 2024

@katarinabozikova23 je na predpis prosim?

katarinabozikova23
24. feb 2024

@alissa1222 my sme mávali na predpis…